Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

https://www.imdb.com/title/tt3528874/

 

61M7epy4rgL._SL1000_.jpg

 

film nije ništa posebno.

ali meni je nekako teško pao, valjda zbog tajminga - kud uzeh baš sad da ga odgledam kad se ovo dešava u Avganistanu.

slušajući ove američke hrišćanske fundamentaliste bukvalno mi je pripalo muka.

posebno na kraju scena, kada jedna od njih radi homeschooling svoje dece i oni snimaju to isprianje mozga sirotoj deci.

istinski Doom.

21. vek nije stigao u Avganistan. al vala nije ni u neke razvijene delove sveta.

  • +1 1
Link to comment

McCartney 3,2,1 Hulu original, a naravno ima ga na torrentima.

Rick Rubin vodi razgovor sa Polom kroz neverovatan  katalog Beatles pesama i kroz njegovu kasniju karijeru, šta je sve uticalo na njih i sl. Meni su posebno bili dirljivi delovi kad Pol priča o John ( šta ću kad sam romantična duša). 6 polučasovnih epizoda i vredi ih čuti i pogledati.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 16.8.2021. at 17:17, Svarog said:

https://www.imdb.com/title/tt3528874/

 

61M7epy4rgL._SL1000_.jpg

 

film nije ništa posebno.

ali meni je nekako teško pao, valjda zbog tajminga - kud uzeh baš sad da ga odgledam kad se ovo dešava u Avganistanu.

slušajući ove američke hrišćanske fundamentaliste bukvalno mi je pripalo muka.

posebno na kraju scena, kada jedna od njih radi homeschooling svoje dece i oni snimaju to isprianje mozga sirotoj deci.

istinski Doom.

21. vek nije stigao u Avganistan. al vala nije ni u neke razvijene delove sveta.

Odgledao juce...

 

Nije da nisam ovo sve već video, na raznim mestima, ali jedna od izjava fundametalista me uvek zapanji: "ako je Darwin u pravu i biblija je laž, kako onda da znamo sta je dobro, a sta loše?"

 

Jbt, kako ti mozgovi razmišljaju, ako bez neke knjige, napisane davno ne bi znali da je loše ubiti, ukrasti, prevariti? 

 

A drugo, i Darvin i biblija mogu biti u pravu, ako se biblija ne čita bukvalno... No, verovatno je i za to potreban mentalni napor, koji ovi likove ne umeju da naprave...

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

A drugo, i Darvin i biblija mogu biti u pravu, ako se biblija ne čita bukvalno... No, verovatno je i za to potreban mentalni napor, koji ovi likove ne umeju da naprave...

:thumbsup:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...