Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Koliko sam shvatio bila je projekcija samo juče u celom svetu i to je to. Zato verovatno nije ni bilo prevoda na srpski.
U Frankfurtu se daje i sutra kao drugi termin, ali ništa od toga, mrtva sam bolesna. Biće još neke prilike valjda.
Link to comment
  • 1 month later...

U više navrata sam preporučivao ovaj Doc. Čak sam ga bio i upovao na youtube jednom, ali su ga skinuli, slučajno vidim da ga sada ima.

Jedna od, meni barem, najpotresnijih priča koje sam ikad odgledao, a i sam doc je jedna od najboljih stvari koje sam ikad gledao... Obavezno štivo, sjajno snimljeno, priča kakvu samo život može da napiše... Svaka preporuka.

 

 

Link to comment

Gledao sam jedan o Maovoj Kini na Historiju, kako je doživljavana kod zapadnih studenata. Kaže student iz Beča, naravno da je postao maoista, :)jer Prag mu je na svega 60-tak kilometara, pa je mogao da proveri da to tamo nije utopija, ali zato Kina... ona je bila dovoljno daleko da se dovoljno dugo ne saznaju blagodeti kulturne revolucije. :rolleyes:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kiosk, narafski

Documentary now s3e1 i s3e2

Ako nisi, obavezno i ovu parodiju na Marinu Abramovic, waiting for the srtist. Glumi Cate Blanchett 

 

 

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako neko voli staru školu dokumentaraca, slučajno nabasah na ovo:

 

 

 

Ukratko: poljski jevrejin iz Amerike se nakon pada gvozdene zavese vraća u rodno selo da sazna ko je od komšija tokom okupacije ubio njegovog oca i mlađeg brata. Na kraju filma pronalazi raku i kosti.

 

Sve urađeno u dobrom starom socijalističkom stilu: izuzetno turobna atmosfera, nema muzike, nema dramaturške naracije. Na sve to idu never viđene pojave seljana, gledaš ih šta pričaju i tačno vidiš da svi znaju šta se desilo ali bi najradije da prećute i zaborave. Gomila detalja o tome kako su se jevrejske porodice po ciči zimi krile po šumama i kako se ko pokazao kada im je trebalo doturiti komad hleba ili odeće. I neverovatno držanje ovog čoveka koji sve to mirno sluša i normalno komunicira, i slama se tek na kraju, kada iz blata proviri lobanja.

 

Opako teška stvar ali mislim da vredi pogledati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...