Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Zajebo se, prvo sam mislio da je film, posle vidim dokumentarac, al msm da se zna šta sam mislio, rakete, svemir, i sl, željan sam toga. Fantastika je svakako pogrešan izraz.

Link to comment
6 hours ago, Jimmy Kowalski said:

spacer.png

 

Apollo 11 - Sve sto pise na vrhu postera je tacno..

 

saljite na pm link

 

kad smo vec kod te teme, preporucujem da poslusate profesora i da ignoriseste sto je gost kod lazanskog. 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Trenutno na PBS ide Ken Burnsov "Country Music" - mini serija od 8 epizoda, a ja sam sinoc uhvatio 6. koja pokriva kraj 60-ih i pocetak 70-ih. Planiram odgledati cijeli serijal, jer odlicno pokriva taj manje poznat (barem meni) dio Americane.

 

Centralna stvar 6-epizode je uspon Kris Kristoffersona, te vrhunac popularnosti Johnny Casha. Epizoda dosta dobro oslikava i rascjep u americkom drustvu u odnosu na rat u Vijetnamu, iako autor zauzima prilicno neutralan stav, odnosno pokusava balansirati izmedju progresivnih country muzicara koji su uzeli ucesce u protestima, i onih koji su bili zauzeli "populisticki" (termin od jednog istoricara koji ima ucesce u epizodi) stav. Tu je cak ponovljen intervju iz "The Vietnam War" serijal sa Jan Howard, kojoj je jedan sin poginuo u Vijetnamu. 

 

Takodje, kao i u "The Vietnam War" (i dosta drugih Burnsovih filmova) naraciju radi Peter Coyote, tako da je to jos jedan plus. 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljubitelji planinarenja, klajmbinga a i oni koji to nisu, da overe Reel Rock 14. Tri priče, 2 em što su baš zanimljive prepune su kvalitetnog humora. Da ne idem u detalje, svaka preporuka. 

Doduše, gledao sinoć u Domu Sindikata ne znam da li se pojavilo na kioscima.

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 minutes ago, čekmeže said:

Pogledao večeras ovaj dokumentarac o Dipeš modu kroz prizmu fanova. Ima zanimljivih detalja, priča Francuskinje je bizzar.

 

I meni se gleda, najvise zbog onog trojca koji cine tata, sin i cerka. Mnogo su slatki, skroz volim da slusam njihove obrade. Na njihovom FB-u sam i videla najavu za film.

 

 

Moram da pogledam kada se tacno daje, videh u newsletteru bioskopa da stoje samo dva termina.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...