Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

https://beldocs.rs/obavestenje-za-javnost/

 

Quote
Obaveštenje za javnost
Vesti - 04.05.2019
 

Zbog iznenadnog zatvaranja Dvorane kulturnog centra Beograda o kojem smo obavešteni u petak, 3. maja, pet dana pred početak festivala, prinuđeni smo da u kratkom roku tražimo novo rešenje za mesto prikazivanja dela programa ovogodišnjeg Beldocsa.

Obaveštavamo javnost da će filmovi predviđeni za prikazivanje u DKC-u u okviru Beldocsa biti prikazani. Nijedna projekcija neće biti otkazana. Informacije o definitivnom mestu održavanja ovog dela programa objavićemo u ponedeljak, 6. maja.

U programima svih drugih sala nema izmena.

Molimo vas za strpljenje. Hvala na razumevanju.

Vaš Beldocs

 

Link to comment

Da, DKC je, naprasno pet dana pred festival posetila inspekcija, i to izmedju uskrsa i prvog maja i zatvorila bioskop na neko vreme

 

Bacite pogled na film The Blacklisted / Na crnoj listi 9.maja u 19h u Art Bioskopu Kolarac, ko moze

Link to comment
20 hours ago, Tsai said:

Da, DKC je, naprasno pet dana pred festival posetila inspekcija, i to izmedju uskrsa i prvog maja i zatvorila bioskop na neko vreme

 

Bacite pogled na film The Blacklisted / Na crnoj listi 9.maja u 19h u Art Bioskopu Kolarac, ko moze

 

Gledajući danas predstavnika festivala na N1, nameće mi se zaključak da su ove dvije stvari iz tvog posta povezane. 

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

 

Gledajući danas predstavnika festivala na N1, nameće mi se zaključak da su ove dvije stvari iz tvog posta povezane. 

 

:)

Link to comment

Međunarodni festival dokumentarnog filma "Beldoks" (Beldocs) saopštio je da će pubilika u dvorani Sinepleksa Ušće u Beogradu moći da pogleda film "Na crnoj listi", čija je projekcija, prethodno planirana u Art bioskopu Kolarac, bez zvaničnog obrazloženja otkazana.

Organizatori festivala su podsetili da je taj film, autora Sare Marković i Nikole Dragovića, već imao premeštenu projekciju, nakon što je prošle nedelje zatvorena Dvorana Kulturnog centra po nalogu protivpožarne inspekcije, kada je deo programa festivala izmešten u alternativne prostore.

Film na "Na crnoj listi", koji se nalazi u takmičarskom programu festivala, dokumentarac je o pripadnicima kineske meditacijske prakse "Falun Gong" i njihovom progonu i hapšenju u Beogradu 2014. godine tokom ekonomskog samita Kine i zemalja centralne i istočne Evrope, koji oslikava ono što se dešava kada se finansijski interesi stave ispred ljudskih prava, naveli su organizatori.

Film će danas biti prikazan u 19 sati u dvorani Sinepleksa Ušće i novosadskom bioskopu Arena Sinepleks u 20.30, a dodatne projekcije će se održati 10. maja u 19 sati u Sinepleks Ušću, kao i 14. maja u 19 sati u bioskopu Centra za kulturu "Vlada Divljan" u Beogradu.

Organizatori festivala su istakli da ne veruju u zabrane, cenzuru i ograničavanja slobode govora, odnosno da veruje u pravo svakog umetnika da izrazi svj stav i da tek nakon toga može početi dijalog.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 24.2.2019. at 23:44, Mil@n said:

Konačno je izašao FREE SOLO, kažem konačno pošto od istoimenog događaja sam barem 70, 80 puta proveravao u zalivu da li je izašao i sinoć mojoj sreći nije bilo kraja. Došao sam sa posla u 02.30 i naravno odmah skinuo i pogledao.

Free solo je disciplina penjanja koja podrazumeva odsustvo bilo kakvoh obezbeđenja, kanapa i sl, samo telo i magnezijum prah. Film prati najboljeg penjača, posle ovog uspeha verovatno ikada kako se priprema za uspon na El Kapitan, najpoznatiju stenu na svetu u svetu penjanja u Josemite nacionalnom parku. Izlišno je reći, niko je nikada nije popeo free solo iz prostog razloga što je stena visoka oko 920m i naravno, potpuno je vertikalna. Bez preterivanja, mislim da je ovo jedan od najvećih sportskih pa i svakih drugih dostignuća čoveka u istoriji i nešto što verujem da niko nikad neće ponovoti osim ako nema izrazitu želju da umre. U toku gledanja pola scena nisam mogao da gledam, a i dalje mi je teško da poverujem da je neko ovo uradio. 

 

Svaka preporuka za gledanja, a i za praćenje karijere Aleksa Honolda, najvećeg penjača ikada. 

 

carousel8b.d77c115a.jpg

 

Mnogo više od pukog bavljenja ekstremnim sportom, odličan, dirljiv film!

Link to comment
On 6.3.2019. at 20:04, Malkmus said:

Leaving Neverland.

https://www.imdb.com/title/tt9573980/

 

Priča dvojice koju je Majkl Džekson seksualno zlostavljao.

Džekson je bio još dislociraniji mi se to činilo. Gledano iz drugog ugla i priča o roditeljstvu.

 

  Reveal hidden contents

Jedino što se postavlja pitanje kako to da okruženje nije javno primetilo da tu nešto nije u redu sa svom tom decom oko njega i zašto se Mekoli Kalkin nikad nije javio sa sličnom pričom.

 

Samo za one sa jakim želucem.

odgledao pre pola sata. strašno. kako svi manipulanti decom imaju isti kod ponašanja.

kad je imao suđenja kako ih opet obasipa pažnjom i kako treba da zajedno čuvaju " našu stvar". pa kad je rekao isto australijanac da je jedne godine zlostavljan 5-6 puta i da je to njemu čak bio akt ponovne ljubavi. 

obojica su se slomila kad su dobili decu. čak je ovaj prvi imao maltene halucinacije da džekson zlostavlja njegovog sina. majke su posebna priča. od one crvenokose ladno me jeza hvatala dok sam je gledao kako govori. nema šanse da se bar jednom nisu zapitale što ovaj manijak traži od njihovih sinova da spavaju u odvojenoj sobi u istom krevetu. ali ovo što kaže zorge je bilo jače. 

ovakav film da li je moguće snimiti kod nas? 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...