Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

 

Ovo jedva cekam da se pojavi..

 

Quote

 

Her 1972 album, Amazing Grace – an extraordinary concert of Franklin at the peak of her powers – was her most successful record, and the best-selling live gospel album of all time. It was recorded at the New Temple Missionary Baptist Church in Watts, Los Angeles – home to the gospel legend Reverend James Cleveland – by a team supervised by producer Jerry Wexler and in front of an audience filled with admirers, including Mick Jagger.

 

What is truly amazing is that this concert – a thrilling performance by Franklin in her prime – was also filmed by Oscar-winning director Sydney Pollack (OUT OF AFRICA, TOOTSIE), yet has remained unseen and unfinished for 46 years. Audiences will finally see Franklin sing a mix of gospel standards and contemporary songs, including ”Never Grow Old,” Marvin Gaye’s “Wholy Holy,” “God Will Take Care of You,” Carole King’s “You’ve Got a Friend,” “How I Got Over,” “You’ll Never Walk Alone,” the title track, and much more.

 

Although the film was originally planned to be released by Warner Bros. in 1972 (on a double bill with SUPER FLY), there was difficulty finishing the film due to synchronization issues. The film languished in the vault for decades. Alan Elliott, a producer and associate of Jerry Wexler, supervised the completion of the film and remastered the soundtrack with renowned engineer Jimmy Douglass.

 

 

Link to comment
  • 5 weeks later...

Ljudi, ovo morate odgledati :D Ima na netflixu domaćem. Ali molim vas, radi učinkovitijeg gledanja i doživljaja, ništa ne googlajte, ništa ne čitajte samo pustite. Jedna od najbizarnijih stvari sa kojima sam se ikada sreo, praktično na granici paranormanog, pre svega mislim na roditelje, ali da ne spojlam. Must see...

 

Abducted in Plain Sight

 

 

Link to comment
On 17.1.2019. at 2:09, Mil@n said:

Ljudi, ovo morate odgledati :D Ima na netflixu domaćem. Ali molim vas, radi učinkovitijeg gledanja i doživljaja, ništa ne googlajte, ništa ne čitajte samo pustite. Jedna od najbizarnijih stvari sa kojima sam se ikada sreo, praktično na granici paranormanog, pre svega mislim na roditelje, ali da ne spojlam. Must see...

 

Abducted in Plain Sight

 

 

Joj meni je to najspuki tema ikad, valjda jer su nam kao klincima usadili to da bi nas neko mogao dignuti sa ulice u sred bijela dana. Ni od čega se ne userem kao od teme kidnapovanja djece. Baš ću da pogledam

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Joj meni je to najspuki tema ikad, valjda jer su nam kao klincima usadili to da bi nas neko mogao dignuti sa ulice u sred bijela dana. Ni od čega se ne userem kao od teme kidnapovanja djece. Baš ću da pogledam

 

Ovo je malo atipično kidnapovanje, ali kao što rekoh, samo gledajte, da ne otkrivam detalje :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 17.1.2019. at 2:09, Mil@n said:

Ljudi, ovo morate odgledati :D Ima na netflixu domaćem. Ali molim vas, radi učinkovitijeg gledanja i doživljaja, ništa ne googlajte, ništa ne čitajte samo pustite. Jedna od najbizarnijih stvari sa kojima sam se ikada sreo, praktično na granici paranormanog, pre svega mislim na roditelje, ali da ne spojlam. Must see...

 

Abducted in Plain Sight

 

 

 

Apsolutno suludo. Svakih 5 minuta bizarnijih od prethodnih, mora se gledati.

 

Poslednje ovo. Gledljivo, ali nista spektakularno.

 

MV5BYTJmYTNiNDUtNmZjMS00MWVmLTkzYTctOTA2

Link to comment

Abducted in plain sight  deluje malo preterano da ne kažem izmišljeno,dobro bi bilo kada bi mogli da čujemo drugu stranu.

Ne sećam se da je u filmu spomenuta religijska pripadnost,nagađam da su mormoni.

Gej frendli otac je preminuo prošle godine a dokumentarac je snimljen 2017 

Link to comment

Konačno je izašao FREE SOLO, kažem konačno pošto od istoimenog događaja sam barem 70, 80 puta proveravao u zalivu da li je izašao i sinoć mojoj sreći nije bilo kraja. Došao sam sa posla u 02.30 i naravno odmah skinuo i pogledao.

Free solo je disciplina penjanja koja podrazumeva odsustvo bilo kakvoh obezbeđenja, kanapa i sl, samo telo i magnezijum prah. Film prati najboljeg penjača, posle ovog uspeha verovatno ikada kako se priprema za uspon na El Kapitan, najpoznatiju stenu na svetu u svetu penjanja u Josemite nacionalnom parku. Izlišno je reći, niko je nikada nije popeo free solo iz prostog razloga što je stena visoka oko 920m i naravno, potpuno je vertikalna. Bez preterivanja, mislim da je ovo jedan od najvećih sportskih pa i svakih drugih dostignuća čoveka u istoriji i nešto što verujem da niko nikad neće ponovoti osim ako nema izrazitu želju da umre. U toku gledanja pola scena nisam mogao da gledam, a i dalje mi je teško da poverujem da je neko ovo uradio. 

 

Svaka preporuka za gledanja, a i za praćenje karijere Aleksa Honolda, najvećeg penjača ikada. 

 

carousel8b.d77c115a.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

Ja odgledah ovo:

 

Biće da sam očekivao previše pošto sad imam osećaj da sam gledao malo duži trejler. Ponešto je objašnjeno u filmu i potvrđeni su razlozi njenog nestanka sa scene. Ostatak benda je živ i zdrav i našli su neku pevačicu sa kojom povremeno nastupaju posle javnih projekcija ali nisam nigde naleteo na pominjanje nastupa sa Betty. Ona se u filmu jako malo pojavljuje i lice joj se uopšte nije prikazano, čak je i naraciju radila neka druga žena.

 

Možda je sve ovo uvod u duži film, objavljivanje živih snimaka, knjige...i svega što ide uz to. Oglasila se posle 35 godina i to je najbitnije.

 

Do tada

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Leaving Neverland.

https://www.imdb.com/title/tt9573980/

 

Priča dvojice koju je Majkl Džekson seksualno zlostavljao.

Džekson je bio još dislociraniji mi se to činilo. Gledano iz drugog ugla i priča o roditeljstvu.

Jedino što se postavlja pitanje kako to da okruženje nije javno primetilo da tu nešto nije u redu sa svom tom decom oko njega i zašto se Mekoli Kalkin nikad nije javio sa sličnom pričom.

Samo za one sa jakim želucem.

Link to comment

Gledo ja juče. Jezivo.

 

Fandom i MJ korporacija izgleda najviše zamera dokumentarcu što se ne čuje "druga strana", ali ovo nije toliko dokumentarac o Džeksonu koliko je jednostavno priča o ovoj dvojici dečaka koji su sada odrasli ljudi sa decom i karijerama, i onome što je to učinilo njihovim porodicama. Baš mislim da je dobro da je priča skoncentrisana na njih, a ličnost samog Džeksona je dobro ubačena da bude ključni element, ali nikako da zaseni ono što je bit dokumentarca.

 

Spoiler

Zbog čega Mekoli nikad nije propevao može postojati mnogo razloga - ni ova dvojica do sada ili pre par godina nisu, a razlozi zbog čega su prezentovani u tančine. Sa druge strane, Mekoli možda ima druge razloge, ili ono najbanalnije - niko ne može da tvrdi sa bilo kakvom sigurnošću da je njega MJ ikada pipnuo, poput ove dvojice, i još 3-4 za koje se "zna". Nimalo ne mora da znači da mu je skor bio 100%.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Gledo ja juče. Jezivo.

 

Fandom i MJ korporacija izgleda najviše zamera dokumentarcu što se ne čuje "druga strana", ali ovo nije toliko dokumentarac o Džeksonu koliko je jednostavno priča o ovoj dvojici dečaka koji su sada odrasli ljudi sa decom i karijerama, i onome što je to učinilo njihovim porodicama. Baš mislim da je dobro da je priča skoncentrisana na njih, a ličnost samog Džeksona je dobro ubačena da bude ključni element, ali nikako da zaseni ono što je bit dokumentarca.

 

Rekao je reditelj da price "druge strane" nije relevantna jer je opstepoznata stvar da je MJ spavao u istoj sobi sa klincima, ali niko ne zna sta je bilo u sobi osim dvije osobe. MJ I klinac(i). Upravo je ta prica "sta se desavalo iza zakljucanih vrata" sustina.

 

Spoiler

Jeste jezivo, a meni su obje majke fascinantan fenomen u smislu koliko "normalcy bias" utice na ljude. 

 

Link to comment

nisu to nikakve majke vec obicne dve kurvetine koje su sve vreme nadale da ce degenerisana pedofilcina njih da usreci svojim stojkom kad se zasiti pretesnih decjih kolutica.

petrica pan je pojebo vise dece nego cela bostonska dijaceza.

 

Link to comment
10 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Gledo ja juče. Jezivo.

 

Fandom i MJ korporacija izgleda najviše zamera dokumentarcu što se ne čuje "druga strana", ali ovo nije toliko dokumentarac o Džeksonu koliko je jednostavno priča o ovoj dvojici dečaka koji su sada odrasli ljudi sa decom i karijerama, i onome što je to učinilo njihovim porodicama. Baš mislim da je dobro da je priča skoncentrisana na njih, a ličnost samog Džeksona je dobro ubačena da bude ključni element, ali nikako da zaseni ono što je bit dokumentarca.

 

  Reveal hidden contents

Zbog čega Mekoli nikad nije propevao može postojati mnogo razloga - ni ova dvojica do sada ili pre par godina nisu, a razlozi zbog čega su prezentovani u tančine. Sa druge strane, Mekoli možda ima druge razloge, ili ono najbanalnije - niko ne može da tvrdi sa bilo kakvom sigurnošću da je njega MJ ikada pipnuo, poput ove dvojice, i još 3-4 za koje se "zna". Nimalo ne mora da znači da mu je skor bio 100%.

 

 

Zaboravio sam na jednu tako očiglednu stvar za Kalkina. On, pod uslovom da je žrtva, verovatno nema snage za to i verovatno bi ga to dotuklo, pošto znamo da nije od najjačeg kova. Ponavljam, pod uslovom da je žrtva.



Nije nemoguć scenario da su žrtve poput Vajnstinovih i ostale slične, imale dugogodišnji problem sa depresijom i/ili sa zloupotrebama, i da su im to psihići iščačkali, da su ovi tek posle mnogo godina ukapirali koliko su ih zlostavljači uništili, pa godinama ili prikupljali snagu da izađu sa optužbama, ili prsli od besa pa objavili. I onda se nakači par budala koje izmisle sve zbog novca i eto zajebancije sa me too.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...