Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

"Jim and Andy" (na Netflixu).

Behind the scenes "Man on the Moon". Džim Keri sve vreme snimanja filma nije izašao iz svog lika, što je na setu dovodilo do raznih situacija i odnosa. I na kraju (po mom mišljenju potpuno opravdano) dobija oskara.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 16.10.2018. at 16:35, bradilko said:

 

ne znam da li je ovo neko već stavljao ovde ili negde gde je prikladnije. video ovo juče na jednom drugom forumu. odgledao tri emisije u cugu rano ujutro. 

fala za ovo. ima jako lepog materijala. steta sto su umetnicarili, mogla je od ovog biti sasvim pristojna serija. 

 

 

osim kvaliteta arhivskog materijala i pristojnih sagovornika, glavni utisak mi je ovaj lik koji je na racun serije proputovao svet, cesto bez ikakve zelje da, kad je vec dosao u neki grad, ode do lokacije o kojoj prica. pa tako s jednog kraja grada prica o tome sta se desavalo na drugom kraju grada. seta covek za svoj gros. doduse, on mi je jedini bio simpatican od troje glavnih aktera. ovo dvoje sto su dobacivali od zemuna do sajmista su mi bili prilicno iritantni, osobito ova trivia riba. katastrofa.  

 

sve u svemu, drago mi je da sam odgledao ali mi je zao sto su propustili sansu da naprave nesto daleko bolje. bilo je i materijala i sagovornika i znanja na temu. ali izvedba je na nivou projekta srednjoskolaca koji zele da impresioniraju klinke umetnickih sklonosti. 

Link to comment
2 hours ago, adam said:

(.....)

....srednjoskolaca koji zele da impresioniraju klinke umetnickih sklonosti. 

 

Šta hvali?

Kao da smo svi mi išli na fakultete iz nekakve neutažive težnje za čistim znanjem?

 

Jok, uvek su studentkinje bile bolje ribe.

Link to comment

ne fali nista - dapace. da je ovo pravila grupa klinaca zaboravio bih sve sto mi smeta i cestitao im na sjajnom radu. 

 

ali ako rts produkcija sa pristojnim budzetom, odlicnim materijalom i potkovanim strucnjacima izgleda kao skolski film klub onda tu nesto ne valja.  

 

a opet - vredi videti bez obzira na visok nivo iritacije. 

Link to comment
17 hours ago, adam said:

ne fali nista - dapace. da je ovo pravila grupa klinaca zaboravio bih sve sto mi smeta i cestitao im na sjajnom radu. 

 

ali ako rts produkcija sa pristojnim budzetom, odlicnim materijalom i potkovanim strucnjacima izgleda kao skolski film klub onda tu nesto ne valja.  

 

a opet - vredi videti bez obzira na visok nivo iritacije. 

 

E da, ja sve dokumentarce poredim sa ovim ostvarenjima. Na skali od 1 do 10, oni su 11.

 

Civilisation

 

Ascent of Man

 

The Body in Question

 

 

 

 

 

Link to comment

Uh, Jonathan Miller je car i gospodar univerzuma.

 

A otkrio sam ga slučajno.

Video da negde neko snimio  neki dokumentarac o ateizmu i rekao, zevajući, jebote, ovi su stvarno dokoni, šta ima sad tu da se snima, sigurno će da prikazuju progone i spaljivanje sirotog Djordana Galileja ;) 

 

Ali, jbt, odmah na početku, neki čiča prijatnog glasa kaže: Da vas upozorim, u ovom programu neće biti dramatizacija niti video rekonstrukcija Dekarta kako meditira jer smatram takve stvari vulgarnim!  :kecman:

 

O, jbt, to nisam očekivao, koliko juče sam i sam lamentirao i kukao baš zbog toga gledajući neke gluposti na History kanalu.

 

Ovo mi je bilo dovoljno da odmah ocenim njegov dokumentarac kao najbolji. Nisam ni morao da gledam dalje. Ali ipak sam pogledao. I nisam pogrešio.

A onda sam se zainteresovao da vidim ko je taj elegantni čiča. I skroz sam se oduševio. Ima ga dosta po tevelizijama.

 

Kao i sa Hadrijanom Margerit Jursenar i sličnima, barem godinu dana sam dosadjivao svima u društvu svakodnevno ga citirajući.

Link to comment

promakao mi je, ne miler nego dokumentarac. miler je bio iznimno talentovan komicar i glumac i znam da je radio u pozoristu ali sam ga potpuno izgubio iz vida. definitivno cu pogledati, hvala. 

 

a evo i od mene preporuka za komicara koji je napravio odlican dokumentarac - Dave Allen in Search of the Great English Eccentric https://www.imdb.com/title/tt2890208/   nema humora, samo najiskrenija radoznalost. najjaci utisak osim ekscentrika je to da on voli ljude - sto me uvek obraduje. 

 

 

Link to comment

Pogledaću.

 

A Miler je neurolog što sad kod mene dobija na značaju :D 

 

I pride je, kažu, jedan od najpoznatijih i najcenjenijih opera directors. A reče negde da mu je to slučajno uletelo sedamdesetih. Kao, zvao ga neko da režira operu a on im odgovorio da nema pojma o muzici i da nikad nije ni gledao opere. A oni mu rekli, ma dodji, snaći ćeš se. I on došao i napravio karijeru. :kecman:

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

MV5BMjM3OTY1OTAxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTI0

 

Jako jako jako volim "Man on the Moon" i ovo je sjajan uvid u to koliko je Keri ušao u ulogu tokom snimanja filma. Čekalo se skoro 20 godina da se objave snimci sa snimanja i vredelo je čekanja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...