Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Vim Vendersov film o Papi Franji "A Man of His Word", kakav praznik velikog majstora koji nam je doneo Buena Vista Social Club, o pravom čoveku na pravom mestu čiji rad (meni se čini)  prolazi relativno nezapaženo (mada je u neku ruku i dobro što je tako). Kakav blag, pametan i duhovit čovek, kako lepo zvuči njegov portenjo akcenat dok govori italijanski, i kakve blage oči ima. Na kraju filma recituje Tomasa Mora:

 

"Grant me, O Lord, good digestion, and also something to digest.
Grant me a healthy body, and the necessary good humor to maintain it.
Grant me a simple soul that knows to treasure all that is good
and that doesn’t frighten easily at the sight of evil,
but rather finds the means to put things back in their place.
Give me a soul that knows not boredom, grumblings, sighs and laments,
nor excess of stress, because of that obstructing thing called “I.”
Grant me, O Lord, a sense of good humor.
Allow me the grace to be able to take a joke to discover in life a bit of joy,
and to be able to share it with others."

 

SaE

Link to comment
On 23.8.2018. at 21:00, Krampa said:

Gledao sam miticev film. Odličan

ja bih gledala ponovo sada, imam i taj kod koji vodi do linka za film ali nisam baš najbolje razumela šta treba da radim

jel treba da mu pišem pesme?

Link to comment
On 25.8.2018. at 9:20, beyoncé said:

ja bih gledala ponovo sada, imam i taj kod koji vodi do linka za film ali nisam baš najbolje razumela šta treba da radim

jel treba da mu pišem pesme?

nisam skontao. koji link?

Link to comment
On 25.8.2018. at 9:20, beyoncé said:

ja bih gledala ponovo sada, imam i taj kod koji vodi do linka za film ali nisam baš najbolje razumela šta treba da radim

jel treba da mu pišem pesme?

 

Kako je nama rekao, posaljes mu mejl sa tim kodom, imas oba u "libretu". Ujedno onda moze da te stavi i na listu. Ja jos uvek to nisam uradila jer nemam kad da gledam ponovo, nadam se da ce moci i dogodine. :)

Link to comment

ja sam shvatila da moraš da se ukljućiš u igru :)

 

@krampa

kada kupiš knjižicu sa stihovima iz filma dobiješ kod koji treba da pošalješ i dobićeš link za skidanje filma

međutim, ideja autora je da se igra sa ničim nastavi, te da bi dobio link treba da pošalješ i neki svoj brainstorming ni o čemu, za nothingpediju (ili za neki budući projekat)

tako sam razumela. verovatnije je da ništa nisam razumela, tj možda je pilots u pravu

Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

ja sam shvatila da moraš da se ukljućiš u igru :)

 

@krampa

kada kupiš knjižicu sa stihovima iz filma dobiješ kod koji treba da pošalješ i dobićeš link za skidanje filma

međutim, ideja autora je da se igra sa ničim nastavi, te da bi dobio link treba da pošalješ i neki svoj brainstorming ni o čemu, za nothingpediju (ili za neki budući projekat)

tako sam razumela. verovatnije je da ništa nisam razumela, tj možda je pilots u pravu

 

Sad kad kazes ovo, mozda je na kraju i smislio to sve kao igru. Mi smo gledali film u aprilu i u toku te price posle filma je rekao da bi eto mozda mogla publika da salje predloge za iduci film. Jeste li probali njegovu rakiju? Mi nismo, ali neki su isli po jos jednu turu. :D

Link to comment

pa ja sam razumela da je i ovaj film nastao iz takve "igre", samo sa ograničenim brojem učesnika. on je "samo" posle probrao i posložio vizuelni footage i narativ

 

Anonymous brainstorming
 

Spoiler


Nothing's narration is illustrated by 'documentary footage of nothing', shot by dozens of cinematographers from around the world, both Cannes/Sundance/Venice/Berlinale/Camerimage winners, seasoned filmmakers and absolute beginners, basically by anyone who felt like taking up the challenge of filming Nothing in a documentary way. They worked together on this in a progressive collaborative effort, which started with a basic challenge: deliver 10 documentary shots of Nothing, period. Whatever is Nothing for You personally, culturally, aesthetically. After they sent us their ‘virgin’ shots of Nothing, we gave them access to our online brainstorming platform, where they could see and comment on the footage of the others, but the catch was –both the clips and the comments were unsigned, so the discussion was very open and unrestricted. Over time, cinematographers were getting increasingly more specific instructions,from quotes about Nothing from our 20.000 pages bibliography, research digests from Nothingpeadia, the script and finally the director’s direct instructions. The platform was restricted to participating cinematographers, but will be opened to the public after the release of the film in the form of a searchable “Museum of Nothings”.

 

 

 

Spoiler

nije bilo rakije tada, projekcija je počela posle 23h. tokom dana su bila druženja i radionice kojima su prisustvovali razni učesnici festivala, pa i boris mitić. tu se pilo i klopalo. ne znam da li je bilo njegove rakije :(

 

Link to comment
8 minutes ago, beyoncé said:

pa ja sam razumela da je i ovaj film nastao iz takve "igre", samo sa ograničenim brojem učesnika. on je "samo" posle probrao i posložio vizuelni footage i narativ

 

Anonymous brainstorming
 

  Hide contents

 

Nothing's narration is illustrated by 'documentary footage of nothing', shot by dozens of cinematographers from around the world, both Cannes/Sundance/Venice/Berlinale/Camerimage winners, seasoned filmmakers and absolute beginners, basically by anyone who felt like taking up the challenge of filming Nothing in a documentary way. They worked together on this in a progressive collaborative effort, which started with a basic challenge: deliver 10 documentary shots of Nothing, period. Whatever is Nothing for You personally, culturally, aesthetically. After they sent us their ‘virgin’ shots of Nothing, we gave them access to our online brainstorming platform, where they could see and comment on the footage of the others, but the catch was –both the clips and the comments were unsigned, so the discussion was very open and unrestricted. Over time, cinematographers were getting increasingly more specific instructions,from quotes about Nothing from our 20.000 pages bibliography, research digests from Nothingpeadia, the script and finally the director’s direct instructions. The platform was restricted to participating cinematographers, but will be opened to the public after the release of the film in the form of a searchable “Museum of Nothings”.

 

 

 

  Hide contents

nije bilo rakije tada, projekcija je počela posle 23h. tokom dana su bila druženja i radionice kojima su prisustvovali razni učesnici festivala, pa i boris mitić. tu se pilo i klopalo. ne znam da li je bilo njegove rakije :(

 

 

Napisah vec, Mitic je autor teksta i pravilnika a ostali su doprineli "dodavanjem slika" :) Prvobitna ideja je bila da sedmorica "velikana" (nije imenovao) snime ali od njih nije bilo niceg. Dugo je trajalo to sve, ali je na kraju ispalo - super.

Ali ovo sta sad spomenuh se odnosilo na potpuno novu temu kojom bi se bavio, za trilogiju zajedno sa "Dovidjenja, kako ste" i "Slatko od Nista".

Snimila sam deo te prezentacije posle filma, videcu da stavim na YT..

Link to comment
  • 3 weeks later...

Odgledao Impostera. Baš dobar. 

 

Može da se pronađe na Cinestaru (prevedeno kao Varalica), ako neko planira da ga pogleda ovih dana bez odlaska do kioska. 

 

Btw, Wayfaring Stranger odličan izbor za odjavnu špicu. 

Link to comment
On 27.8.2018. at 23:30, I*m with the pilots said:

 

Ali ovo sta sad spomenuh se odnosilo na potpuno novu temu kojom bi se bavio, za trilogiju zajedno sa "Dovidjenja, kako ste" i "Slatko od Nista".

 

 

"Doviđenja, kako ste" je naslov knjige aforizama Zorana Rankića, a u prezentaciji filma na internetu nigde ne nađoh ime tog našeg glumca i pesnika i aforističara. (Odličnog pesnika, ali sad nije bitno.) Radoznao sam: da li je film "zasnovan na ideji" Rankića, ili je to samo slučlajna podudarnost?

Link to comment
On 17.9.2018. at 15:31, kud_genijalci said:

 

"Doviđenja, kako ste" je naslov knjige aforizama Zorana Rankića, a u prezentaciji filma na internetu nigde ne nađoh ime tog našeg glumca i pesnika i aforističara. (Odličnog pesnika, ali sad nije bitno.) Radoznao sam: da li je film "zasnovan na ideji" Rankića, ili je to samo slučlajna podudarnost?

Vrlo je moguce da su se onda su se nasli i neki aforizmi Zorana Rankica, jer mislim da za ovaj film nije sve sam Mitic komponovao. Mislim da ovde mozes videti neke iz filma, a preporucujem da jednostavno - pogledas film :) Mislim da stoji cak ceo na tjubu

https://de.scribd.com/doc/145148421/Doviđenja-kako-ste-tekst-naracije

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...