Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 19.5.2018. at 22:07, mustang said:

evil genius 

 

nije lose uradjeno. izbindzovala sve 4 epizode odjednom. interesuje me koleracija izmedju raka i mentalno obolellih ljudi jer u RL ne znam coveka koji pati od bipolar i narcizma a da nije oboleo od raka. 

 

Odgledao i ja. Ameri su jedna luda nacija... Ne znam šta se sve tamo nije desilo pa tako i jedna ovakva priča...

 

Kao što rekoh X puta, obožavam ovakve stvari. Netflix će na krilima Making a Murderer sigurno da pravi dosta različitog sadržaja. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
sigurno ima i na kioscima samo ja nisam trazio. a radi se i tv serija od 6 nastavaka. film su radili nekih pet godina, brdo dobrog arhivskog materijala su nasli i brdo novog nasnimili, intervjuistali ljude i ostalo pa resili da i to iskoriste. ako bude licilo na film, bice dobra zabava. 


Nisam uhvatio u bioskopu nekom londonskom, ali sam video juce na kiosku.

Super je.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Pa ima i toga, ako ti se bude čitalo u ton ključu, imaćeš takav utisak. Mene jeste malo smorila ta atmosfera, nešto je spuki, plus generalno nisam neki ljubitelj Slobodanke, pa sam odgledao film sa pola pažnje. Ok, ima tu neku dokumentarnu vrijednost i solidne Slobodankine opservacije, ali taj lični dio priče mi je bio smor. A probija malo i taj elitizam. 

Edited by James Marshall
Link to comment

hvala

možda odgledam, ne plaćam ufur a i prodaju pivo pa ću lakše podneti ako se smorim kao pre par noći kad sam odgledao film o Grace Jones od debelih dva sata. mislio sam da ću umreti na licu mesta..

ma uvek mi je čudna simbioza antikomunizma i nostalgije za titoističkim vremenima i čuđenje otkud 90-e

 

 

Edited by bradilko
Link to comment

a jel se pojavljuje sama autorka u filmu? :blush:

msm da sam vec pominjao, iznenadio sam se kad sam je prvi put video (ok, kapiram da ruzno i jadno zvuci, ali ocekivao sam da srbijankina cerka nekako drugacije izgleda :D )

prelepa zena. subjektivan sam, pre svega jer sam vazda bio slab na kovrdzave, ali zaista jako dobro izgleda

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

a jel se pojavljuje sama autorka u filmu? :blush:

msm da sam vec pominjao, iznenadio sam se kad sam je prvi put video (ok, kapiram da ruzno i jadno zvuci, ali ocekivao sam da srbijankina cerka nekako drugacije izgleda :D )

prelepa zena. subjektivan sam, pre svega jer sam vazda bio slab na kovrdzave, ali zaista jako dobro izgleda

 

Nesto malo, IIRC.

 

Meni je ok film, gledao u DKC-u u decembru, i [sad ces da budes ljubomoran] bila je autorka tu, pa je bio i Q&A posle projekcije.

Link to comment

The Vietnam War

 

The_Vietnam_War_(TV_series)_title_card.j

Ne mogu nahvaliti ovo dovoljno. I dalje sam razvaljen kakvo sam remek delo odgledao.

Okej, svakako je pomoglo što me tematika uvek zanimala, dosta sam i znao o istorijatu konfilkta i pre dokumentarca, ali čak i stvari koje sam znao je bilo uživanje gledati i slušati kroz ovaj format. 10 epizoda, i to muških, od po sat vremena, a nekoliko bome i dva sata. Ne da nije bilo smorljivo toliko slušati u kontinuitetu od 7-10 dana, već nakon svake odgledane epizode dođe čoveku žao što je već kraj, hoće da načne još jednu i onda shvati da ipak ne treba jer em bi bilo prekasno em baš ne može ljudska pažnja da održi 4 sata toliko nagruvanih informacija. Ne, ovo nije nešto za bindžovanje, ovakvo delo treba fromrespectovati deo po deo sa dužnom pažnjom. U 16-17 sati materijala pomisli čovek "dobro, biće sigurno i nekih dosadnijih delova", ne, nema ih. Čak i stvari koje su nižeg tempa, i možda mogu biti opisane kao sporedne su prezentovane dovoljno dobro da drže pažnju.

Sve u ovome je predobro. Format, režija, odabir arhivskog materijala, odabir materijala i fotografija koje prate naraciju, veterani sa obe strane koji su pričali u kameru, teme o kojima im je rečeno da govore, pisani tekst, narator, dati uvod i objašenjenje kontekst, rešenost da se ni u čemu ne brza, suva predanost faktografiji, i na kraju da podvuče sve - jebeno dobar soundtrack.

Ne verujem da neko može da napravi bolji dokumentarac. Ovo jednostavno nema slabu tačku, nigde.


 

Link to comment
23 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

The Ascent of Man

 

51hMwz-SkgL.jpg

Ne mogu nahvaliti ovo dovoljno. I dalje sam razvaljen kakvo sam remek delo odgledao.

Okej, svakako je pomoglo što me tematika uvek zanimala, dosta sam i znao o istorijatu i pre dokumentarca, ali čak i stvari koje sam znao je bilo uživanje gledati i slušati kroz ovaj format. 13 epizoda, i to muških, od po pedesetakminuta. Ne da nije bilo smorljivo toliko slušati u kontinuitetu od 7-10 dana, već nakon svake odgledane epizode dođe čoveku žao što je već kraj, hoće da načne još jednu i onda shvati da ipak ne treba jer em bi bilo prekasno em baš ne može ljudska pažnja da održi 4 sata toliko nagruvanih informacija. Ne, ovo nije nešto za bindžovanje, ovakvo delo treba fromrespectovati deo po deo sa dužnom pažnjom. U 16-17 sati materijala pomisli čovek "dobro, biće sigurno i nekih dosadnijih delova", ne, nema ih. Čak i stvari koje su nižeg tempa, i možda mogu biti opisane kao sporedne su prezentovane dovoljno dobro da drže pažnju.

Sve u ovome je predobro. Format, režija, odabir arhivskog materijala, odabir materijala i fotografija koje prate naraciju, veterani sa obe strane koji su pričali u kameru, teme o kojima im je rečeno da govore, pisani tekst, narator, dati uvod i objašenjenje kontekst, rešenost da se ni u čemu ne brza, suva predanost faktografiji, i na kraju da podvuče sve - jebeno dobar soundtrack.

Ne verujem da neko može da napravi bolji dokumentarac. Ovo jednostavno nema slabu tačku, nigde.
 

 

 

To je to :happy:

Link to comment
On 23.5.2018. at 10:25, Mil@n said:

Netflix će na krilima Making a Murderer sigurno da pravi dosta različitog sadržaja...

 

... I evo ga nama The staircase..

 

Dobro je, zanimljivo je. U konkurenciji slilnih dela svakako najslabije (Jinx, making a murderer, the Keepers, OJ made in America...) Toliko je jednostrano i toliko su se trudili da ga odbrane u očima  Amerikanaca i sveta, da to jednostavno boli, ali je i u takvoj atmosferi zanimljivo pratiti razvoj priče, čekanje presude. 

Neću mnogo u detalje, ovakve stvari su najzanimljivije kada se raspolaže sa što manje podataka i informacija, a najbolje sa nimalo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...