Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, teacher said:

 

ken burns je uradio remek delo o istoriji bejzbola

 

I to, i o dzezu, i o US gradjanskom ratu, i o WW2... skoro sve sto je uradio su remek dela.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On ‎3‎/‎30‎/‎2018 at 16:40, kud u maglu Simoviću said:

jel se usudio neko da gleda the vietnam war. 10 epizoda, najkraća traje 82 min

mene je ovaj tekst privukao, pa kad ugrabim vremena

 

Mudre glave su o tome izvijestile u realnom vremenu. :smajli koji srce kafu:

Spoiler
On ‎9‎/‎19‎/‎2017 at 7:28, Peter Fan said:
"The Vietnam War", Ken Burns, PBS

 

Uhavatio 2. epizodu i svidja mi se. Ne znam koliko su snimci koji prate naraciju autenticni (mislim da jesu), ali meni se svidja kako su to uklopili. Zasad veoma dobro, vraticu se na 1. epizodu i nastavljam dalje. 

 

 

 

 

 

 

Nego, odgledah za vikend dvodijelni dokumentarac o Elvisu na HBO:

https://www.hbo.com/documentaries/elvis-presley-the-searcher

 

Na stranu sto se izuzetno (na steroidima izuzetno) izromansirano prikazuje Elvis, film masi i u glavnoj namjeri da ga prikaze kao umjetnika i vanvremenskog i neponovljivog fenomena, iako je licno mislim da je bio i jedno i drugo.

 

Kredibilitet filma je malkice spasen komentarima Tom Petty-ja (za razliku od Bruce Springsteena, koji kao da je citao skriptu) i naravno, muzikom.

 

Gledajuci film bas sam skontao da mi nedostaje Tom Petty. A mozda sam se i uplasio vlastite smrtnosti.

Link to comment

+1, baš  ludilo

 

I netflixov dirty money isto valja, za kad ste antikapitalistički raspoloženi ili želite da budete. 

Edited by Ruxin
Link to comment
  • 2 weeks later...
20 minutes ago, Hippie said:

pa kad neche mene da citate onda otkrivajte dobre stvari tek kasnije :happy:

 

Možda zato što nisi rekla da je dokumentarac već serija i da je uopšte nisi preporučila osim što si nas obavestila da je gledaš. :fantom:

Edited by Mil@n
Link to comment

Završio sam Vietnam War. Mind blowing. Amerikanci su najizmanipulisanija nacija ikada. Svi predsednici koji su vodili rat su intimno znali da je izgubljen ali su ga forsirali radi očuvanja tradicije i reputacije Američke vojske kao i zloupotrebljavali radi ličnih interesa (produženja mandata, i dobijanja istih (Nikson)). Nikson je bio jedan opak smrad, neverovatan čovek. Naravno, sumnjam i da milijarde i milijarde dolara obrnute u vojnoj industriji nisu imale razloga u održavanju rata.

 

Neverovatno parče istorije, jako mi je drago da sam odgledao ovo i saznao više o celoj priči.

Link to comment
15 hours ago, Mil@n said:

Završio sam Vietnam War. Mind blowing. Amerikanci su najizmanipulisanija nacija ikada. Svi predsednici koji su vodili rat su intimno znali da je izgubljen ali su ga forsirali radi očuvanja tradicije i reputacije Američke vojske kao i zloupotrebljavali radi ličnih interesa (produženja mandata, i dobijanja istih (Nikson)). Nikson je bio jedan opak smrad, neverovatan čovek. Naravno, sumnjam i da milijarde i milijarde dolara obrnute u vojnoj industriji nisu imale razloga u održavanju rata.

 

Neverovatno parče istorije, jako mi je drago da sam odgledao ovo i saznao više o celoj priči.

 

Ako ti nije frka baci mi link na pp. Na yt nema prevod vijetnamskog jezika.

Link to comment
  • 3 weeks later...

evil genius 

 

nije lose uradjeno. izbindzovala sve 4 epizode odjednom. interesuje me koleracija izmedju raka i mentalno obolellih ljudi jer u RL ne znam coveka koji pati od bipolar i narcizma a da nije oboleo od raka. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...