Jump to content
IGNORED

Dropbox


henrik larsson

Recommended Posts

Ja nekad davno nabio account pozivnicama i onim student bonusom na 16GB, što mi je sada sasvim dovoljno za bilo šta što mi padne na pamet.Isto ne držim kolekcije, ali korisno je ponekad imati nešto veće od prosečnog fleša (doduše, sada su i flešovi porasli...).

Link to comment
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • henrik larsson

    10

  • eye of the beholder

    8

  • Quince

    8

sta je dropbox? wikipedia je pomogla ali jos uvek nisam ukapirao zasto bi se neko navukao na to, kao sto kaze al khwarizmi?
Ne znam ni ja sta ima covek da se navlaci. Prakticna stvar, mada ja uglavnom koristim samo jednu masinu, pa najcesce koristim za deljenje s drugima.
Link to comment
Ja dropbox koristim tako da mi je u stvari sasvim dovoljno to sto daju. Uopste tamo ne drzim neke velike kolekcije i sta ti ja znam. Mali vazni fajlovi, bookmarks, serijski brojevi za neki softver, tome sl.Zgodno je sto ima i za iPhone, vrlo zgodno.
tekuci posao za tamo-vamo i sasvim dovoljno. kao neki usb, al na nebu, ne u tashni ^_^
Link to comment
sta je dropbox? wikipedia je pomogla ali jos uvek nisam ukapirao zasto bi se neko navukao na to, kao sto kaze al khwarizmi?
Dropbox je majka!Poslovno primenu verovatno kontaš i sam, ali evo ti samo jedan mali glupi primer iz realnog života - sedim kod ortaka i on mi zatraži da mu slikam ličnu kartu pošto se njegov telefon sjebao, a treba mu za registraciju na neki sajt. Slikam, pošaljem u dropbox (direktno iz kamere sa share/dropbox, što mi je baš kul opcija) sednem za njegov komp, ulogujem se preko sajta na svoj dropbox nalog - i to je to. Nevidjeno lako i korisno, nikavke jebavnje sa kablovima, mejlovima, itd, slika na njegovom kompu za minut...a to je jedna od milijardu mogućnosti. :)Držim recimo i aplikacije pribavaljenje na trafici u dropboxu, često i instaliram direktno odatle...posebno tapatalk sa kojim imam love/hate relationship i prvog ga brišem kad mi ponestane prostora, pa ga onda instaliram on the fly kad recimo gledam neku tekmu koju bih komentarisao na forumu. :) Edited by bob loblaw
Link to comment
ah izvinite, sad sam precesljala mailove...meni je drugar narucio nalog od 50gb kad je bila promocija... moja greska :s
trebalo bi da ta promociaj traje jos (do kraja marta, a ne drzite me za rec - pa pogledajte malo...)fora je u tome da morate da se registruejte/prijavite preko android-aobicna registracija na sajtu nije dovoljna za 50Ga da, a dropbox... da korisna stvar, ali nije jedini, tu je vec pomenuti box ili 4shared, verovatno ih jos ima.kod 4shared je dobra stvar sto ne mora sve biti sinhronizovano na svim racunarima vec samo jedan izabrani folder. sve ostalo stoji samo na serveru. Edited by dekss
Link to comment
kod 4shared je dobra stvar sto ne mora sve biti sinhronizovano na svim racunarima vec samo jedan izabrani folder. sve ostalo stoji samo na serveru.
Ovo imas i u dropbox-u. U Preferences.../Advanced/Selective Sync (na Mac-u, ali mislim da je potpuno isto i na PC-u) biraju se folderi koje se sinhronizuju na datom racunaru.
Link to comment

Zašto dropbox izaziva instant ovisnost? Ne znam za druge, ali što se mene tiče, razlog je prost: jednostavnost.Na poslu moram da koristim multi boot mašinu sa nekoliko operativnih sistema - što raznih Windowsa, što Linuxa, plus produkcioni laptop, plus MacBook. I neke fajlove moram da delim između svih tih mašina, neke od njih da izmenim na svakom od tih sistema, nekad na poslu, nekad na putu ili kod kuće... Ranije sam se petljao sa flashevima, source kontrolama, raznim web fileshare-ovima... i sve je to radilo manje ili više. Ali problem sa svim je što podrazumeva neku vrstu gnjavaže - presnimavanje, check in/out, upload/download, i ostavlja manje ili više prostora za greške.Ali sa dropboxom je sve tako divno jednostavno. Radim direktno u dropbox folderu - pravim nove fajlove, menjam stare, otvaram, editujem, brišem... i ne razmišljam o sinhronizaciji. Onda odem na drugi sistem, jednostavno otvorim dropbox folder tamo, i - voila! Sve izmene su već tamo, i mogu da nastavim rad kao da nisam ni menjao mašinu. Divota!Nemam konekciju? Nema problema, radim najnormalnije u dropbox folderu, i znam da će se sinhronizovati sledeći put kad se povežem na mrežu. Hoću da čitam PDF na Fire-u ili mobilnom? Prevučem fajl u dropbox folder na PC-ju i - to je to.Nisam video da Box nudi klijentski softver koji bi to sve omogućio, a bez toga je samo još jedan web file share (mada, 50 GB je lepa cifra, to svakako nije loše imati pri ruci).

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Ovo imas i u dropbox-u. U Preferences.../Advanced/Selective Sync (na Mac-u, ali mislim da je potpuno isto i na PC-u) biraju se folderi koje se sinhronizuju na datom racunaru.
vidiš to nisam video. ali nije to to. dropbox i 4shared kreću sa različitih krajeva pa se "susreću" na sinhronizaciji - dropbox ima sinhronizaciju kao default funkcionalnost a share-ovanje fajlova mu dodatak - nuzno zlo.4shared ima online share kao osnovna funkcionalnost, pa mu je pridodao sinhronizaciju.ako želiš da sinhronizuješ jedan ili vise foldera na nekim (ili svim) računarima onda to i uradiš, svi ostali folderi ostaju samo na serveru i ne multiplikuju se bezveze X puta na sve računare kad zelis da ih share-ujes s nekim (recimo neki veliki dokument, slike, video...)ako ovome dodamo da 4shared nudi 15G a dropbox samo 2GB prostora na serveru, evo sad razmišljam: što zapravo ja još uvek koristim dropbox ;) verovatno zato što sam prvo na njega naleteo, pa me sad mrzi da sve sa dropboxa prebacijem na 4shared. Edited by dekss
Link to comment

Je l 4shared čuva revizije fajlova metar dana unazad, kao Dropbox?edit: sad gledao na brzinu, ne mogu da pronađem takvu stavku. Plus je max veličina fajla za upload 2 giga. Jbg.Plus, Dropbox mi je već uigrana kombinacija za sve, klijenti za sve platforme su stabilni i ne zajebavaju, tako da nema razloga za razmatranje prelaska, što se mene tiče.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Je l 4shared čuva revizije fajlova metar dana unazad, kao Dropbox?edit: sad gledao na brzinu, ne mogu da pronađem takvu stavku. Plus je max veličina fajla za upload 2 giga. Jbg.Plus, Dropbox mi je već uigrana kombinacija za sve, klijenti za sve platforme su stabilni i ne zajebavaju, tako da nema razloga za razmatranje prelaska, što se mene tiče.
max veličina fajla 2G ti malo, a nije ti malo 2G max prostora na dropbox-u?? :mellow: revizija fajlova jeste veliki minus. kome to treba nema šta da menja dropbox, naravno.razumem ja tebe, pa evo i sam pricam da je 4shard bolji u mnogim stvarima, pa i dalje koristim dropbox. prelazak nije neki veliki poduhvat, ali ljudi su inertni...svo ovo pišem čisto da se zna da postoje alternative ... pa nek svak razmisli šta želi...
Link to comment

Malo je, pošto imam 10 giga prostora :DNem pojma, ima sad tih raznih servisa, ali to def nije stvar na koju se prelazi tek tako. Ja Dropbox koristim i za solidno bitne stvari, i za šer i za kolaboraciju, a radi bez greške ovih par godina. Ostali tek treba da se pokažu.

Link to comment

I ovo vam nije lose, ja sam dobio svojih 50gb jos u decembru, zato sto koristim Sony(Ericsson), sada vidim da daju svima...mislim da je problem sto ne dozvoljava upload vecih fajlovahttp://www.makeuseof.com/tag/boxnet-offers-50gb-lifetime-upgrade-android-users-update/mislim da i ovi sa ios-om dobijaju 50gb...probajte, mada meni vise nekako lezi dropbox

Edited by spina
Link to comment
Dropbox - integracija sa Facebook-omDropbox je i do sada nudio mogućnost deljenja sadržaja, a za to je bila potrebna e-mail adresa osobe s kojom se sadržaj želi deliti. Po novome, e-mail više nije potreban, važno je samo da ste Facebook prijatelji.Sve što je potrebno za početak korišćenja ove funkcionalnosti je povezati korisničke naloge na Dropbox-u i Facebook-u. Nakon toga, svaki put pri deljenju sadržaja pojaviće se lista prijatelja sa Facebook-a kojima se može omogućiti pristup skladištenom sadržaju.Dropbox je odličan servis, jednostavan za korišćenje, sa velikim brojem korisnika. Ipak, u poslednje vreme javlja se sve više alternativa velikih igrača. Apple-ov iCloud menja deo funkcionalnosti Dropbox-a, Amazon ima svoj sistem za skladištenje u oblaku, a i Google ide u tom smeru. Dropbox-u bi mogao da "propadne" zbog Microsoft-ovog SkyDrive-a koji će dolaziti integrisan sa Windows-om 8 uz 25 GB prostora (na Dropbox-u se standardno dobija 2 GB).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...