Jump to content
IGNORED

Srpskohrvatski muškoženski odnosi


Odd_Job

Recommended Posts

a ti si bese ona sto pokazuje sise da bi privukla paznju?
jok...to sam castila leto...vin, verovatno pricam .. u stvari, ne znam....zavisi sa kim.....moram da priznam da sam trenutno pod uticajem debre iz dexter serije koja psuje kao manijak.... ali ne mislim nista zlonamerno, najozbiljnije, samo zaokruzujem iskustva mojih prijatelja i licnih observacija....
Link to comment
hrvati i hrvatice mi imaju totalno seljacki akcenat.... kad mi progovore kao da mi burgijaju po nervima (dalmatinci) i mozdanim celijama....totalno su mi neprivlacni....u stvari, ne mogu nista od njih da podnesem, osim par casnih ljudi (ne sa ovog foruma naravno) gomila ortaka mi se lozi na purgerice, klasicne droljice sto glume finocu...nase ribe barem ne kriju sta hoce.
Kakav komplikovan eufemizam za:"PurgericaTM mi skinula ckodea"
Link to comment
  • 10 months later...

Malo mrtva tema, ali sam nedavno pricao sa jednom zagrebcankom naseg porekla.Topio sam se dok sam je slusao. Pricala je kako brakovi funkcionisu u ZG.Zene retko kuvaju ali mnogo paze na svoje muzeve, i muzevi ih mnogo vole.Svekrve vole snajke.Kaze da i juhu narucuju.I sam sam u mesovitom braku.

Link to comment
Pricala je kako brakovi funkcionisu u ZG.Zene retko kuvaju ali mnogo paze na svoje muzeve, i muzevi ih mnogo vole.Svekrve vole snajke.Kaze da i juhu narucuju.
Jedna jako lepa generalizacija. Kad bi to stvarno bilo tako, bilo bi super. Ovako, ne mogu da se otmem utisku da su brakovi u Zagrebu isti kao brakovi u Beogradu, Manili, Kolašinu ili Moskvi.
I sam sam u mesovitom braku.
Ne znam koliko imaš godina (što i nije toliko relevatno), ali me zanima reakcija ljudi kada im kažeš da si u mešovitom braku ? Ja i dalje dobijam "pa jesi li morao da nađeš Hrvaticu" argument, ko da postoji ista takva devojka, samo negde u Nišu ili Zrenjaninu. Edited by Alphons
Link to comment
Ne znam koliko imaš godina (što i nije toliko relevatno), ali me zanima reakcija ljudi kada im kažeš da si u mešovitom braku ? Ja i dalje dobijam "pa jesi li morao da nađeš Hrvaticu" argument, ko da postoji ista takva devojka, samo negde u Nišu ili Zrenjaninu.
Ja sam poznavao izmedju ostalog i puno ljudi koji se busaju u grudi kao veliki Srbi pa i cetnici pa opet nikad ni jedan komentar sto mi je keva hrvatica nit sam primetio da su se drugacije ponasali prema meni (ukljucujuci i busanje u velikosrBske grudi :D ). Valjda kod ljudi postoji taj neki globalni hipoteticki i sa druge strane licni konkretni pogled. Sigurno ce drugacije komentarisati kad je upoznaju :thumbsup: Edited by Shan Jan
Link to comment

Ja sam imao veze sa obe "zaracene" strane. Sto se muslimana tice tu je bilo bas zeznuto jer je njenoj majci u ratu poginuo brat tj njen ujak i to bas od nasih pa smo morali da se snalazimo iznajmljivajuci neke sobe i glumeci da sam turista po gradu ukoliko naidje neko iz familije (u jednoj muzej-dzamiji sam cak morao i engleski da pricam :isuse: ).Sto se Hrvata tice tu nisam imao nikakvih problema. Kada sam isao tamo bio sam neka egzotika pa me celo drustvo zagledalo i ubedjivalo me da ne treba da se suzdrzavam vec da slobodno mogu da koristim "Bre" u govoru sve dok im konacno objasnio da ja "Bre" ne koristim ni u Beogradu.Od domacih za muslimanku je bilo nekih indirektnih prozivki pa cak i direktnih posle nekoliko pica dok za Hrvatice nije bilo niceg nalik tome. Cak i ti velikosrbi su za Hrvaticu bili u fazonu "Opa svaka cast nagnao si jednu njihovu! Idi sad i dobro joj pokazi kak'i smo mi Srbi u krevetu! :s_d: "

Link to comment
Ovako, ne mogu da se otmem utisku da su brakovi u Zagrebu isti kao brakovi u Beogradu, Manili, Kolašinu ili Moskvi.
:lol:jedino se za manilu ne slažem. manila je nešto drugo.
Link to comment
Valjda kod ljudi postoji taj neki globalni hipoteticki i sa druge strane licni konkretni pogled. Sigurno ce drugacije komentarisati kad je upoznaju :thumbsup:
sigurno da bi tako bilo, da imam bilo kakvu nameru da je upoznajem sa ljudima koji tako reaguju. Srećom, tako se ne ponaša niko iz moje bliže okoline. Ču srećom, namerno bre.
Sto se Hrvata tice tu nisam imao nikakvih problema. Kada sam isao tamo bio sam neka egzotika pa me celo drustvo zagledalo i ubedjivalo me da ne treba da se suzdrzavam vec da slobodno mogu da koristim "Bre" u govoru sve dok im konacno objasnio da ja "Bre" ne koristim ni u Beogradu.
Isto za Bre! :DNit je ona imala ikakvih problema* ovde sa ijekavicom, ni ja tamo. Ono, pričamo tiše, ali svjedno - bez problema. * ako se izuzme genijalna replika na njeno "kavu sa mlijeko" - "misliš, kafu sa mlekom?". Ne, tako se tamo kaže "tost i džem", jebote...
:lol:jedino se za manilu ne slažem. manila je nešto drugo.
e, sestro slatka, nisi bila u Kolašinu ^_^ .Kako sam poreklom Crnogorac, ova moja je vrištala od smeha kada joj je neko objasnio da je "loše što sam poreklom iz CG, tamo žene peru muževima noge". :lol:
Link to comment
Jedna jako lepa generalizacija. Kad bi to stvarno bilo tako, bilo bi super. Ovako, ne mogu da se otmem utisku da su brakovi u Zagrebu isti kao brakovi u Beogradu, Manili, Kolašinu ili Moskvi.
Slazem se. I sa pomenutim da Kolasin ispada, ali jos uvek se istopim kad cujem purgerku.Edit: Za Kolasin. Ne zato sto je crna gora, nego sto mislim da nema narucivanja supe, kuvanog itd.
Ne znam koliko imaš godina (što i nije toliko relevatno), ali me zanima reakcija ljudi kada im kažeš da si u mešovitom braku ? Ja i dalje dobijam "pa jesi li morao da nađeš Hrvaticu" argument, ko da postoji ista takva devojka, samo negde u Nišu ili Zrenjaninu.
Od 10 godina braka nedavno sam tek ukapirao da je zena druge nacionalnosti. Slicne argumente sam nedavno tek poceo da dobijam. Zena mi nije hrvatica (zamalo i to da se desi). Pripadnica je jedne nacije gde je slicna generalizacija kao za pomenute "cuvao bih je kao malo vode na dlanu". Doduse , i sredina u kojoj zivim je nacionano mesovita, ali i neopterecena. Doduse u ovo zadnje vise nisam siguran. Edited by fragand
Link to comment
:lol:jedino se za manilu ne slažem. manila je nešto drugo.
Да, тамо сви праве оне фасцикле за цео свет и немају времена за брачни живот :P.(у ствари немам појма, јесмо се ородили са Филипинцима, али расејаним)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...