Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Pa daj malo detaljnije, jel za vreme uredbe protivno njoj ili uz saglasnost Komisije™, ima tu nijansi, takođe, ima državnih institucija na koje se uredba ne odnosi. Ionako mislim da uredbi uskoro prestaje važnost i to vrlo brzo.

Link to comment

Ako je dobijena saglasnost onda ne bi trebalo da je nezakonito. Ako nije, onda jeste. :-)

To rešenje bi moglo da bude apsolutno ništavo. E sada da li još ima ono da nezakonito zasnovan ro konvalidira za godinu dana...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Reko bih da tu svi mudro ćute, ako je institucija neka od snažnijih, ko je lud da čačka (znam more takvih slučajeva), ako plata pristiže, onda je regulisano, jer sankcije idu u tom smeru. NAvodno se tokom zime ukida.

Link to comment

Moraće da promene zakon o budžetskom sistemu. ali već kori šalje dopise o smanjenju zaposlenih za 5% i najavljuje da će moći da se zapošljava ako se prethodno smanji broj za više od toga

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

uh, nemam mnogo informacija. moja sestra je primljena za stalno negde u... junu. na instituciju se definitivno odnosi mera o zabrani zaposljavanja. u pitanju je ugovor, ne resenje, sa 6-mesecnim probnim radom, koji je istekao u novembru. u decembru je zajedno sa valjda jos desetak zaposlenih primila obavestenje izdato od strane iste institucije da joj se ugovor smatra nevazecim. traze od nje da potpise novi ugovor na odredjeno vreme jer nema na osnovu cega da radi. mislim da je neka inspekcija uticala na instituciju da ponisti taj ugovor, tako da mislim da verovatno ta "komisija" ili sta vec nije dala odobrenje. ima li ona sad neka prava i da li treba da potpise taj novi ugovor?

Link to comment

Neka potpiše novi ugovor. To je moj savet. Sa pravosudnim sistemom kakav imamo, nisam siguran koliko bi uspela da se izbori sa nekom tužbom, a sigurno bi ugrozila status na poslu. Plus, takovo zapošljava nje bez saglasnosti i jeste nezakonito. .

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Recimo da roditelji potpišu ugovor o doživotnom izdržavanju, u zamenu za stan, sa jednim detetom.

 

Da li drugo dete može poništiti taj ugovor nakon smrti roditelja, odnosno koliko je ništavan takav ugovor u smislu podjednakih prava?

Link to comment

Može da tuži brata/sestru tužbom za poništaj ugovora. Pitanje je po kom osnovu će tražiti poništaj. Najčešće se dokazuje da davanja izdržavanja zapravo nije ni bilo i da je ugovor samo fiktivan. Na primer, roditelji su imali dobre penzije, davalac izdržavanja im nije pomagao i slično. Može se pokušati i sa dokazivanjem mana volje kod roditelja ali je to stvarno teško.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...