Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ovde ili na topiku o notarima?

 

gde treba da odem da overim punomoć advokatu? opština, sud, notar..? da li je bitno za šta ga oponuoćujem? punomoć je da me zastupa u odbrani od tužbe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li direktor državne institucije ima pravo da prima (i verovatno čita) mejlove zaposlenih sa njihovih poslovnih e-naloga?

 

unapred se zahvaljujem na odgovoru.

Edited by pt 2.0
Link to comment

da li direktor državne institucije ima pravo da prima (i verovatno čita) mejlove zaposlenih sa njihovih poslovnih e-naloga?

 

unapred se zahvaljujem na odgovoru.

Ako je pravilnikom predvidjeno da svi zaposleni moraju svom rukovodiocu da daju password za svoj službeni account, da bi on mogao da pristupi istom (dakle potrebno je da je on legalno pribavio tvoj password), onda ima pravo. Ako tako nešto nije predvidjeno, onda nema pravo.

Link to comment

kakav crni pravilnik. ne, on nema moj password tako što sam mu ja prosledila. 

idem da pitam dalje na IT delu, hvala.

 

danas sam svojim očima videla u inbox koleginice moju i njenu lančanu prepisku (gde on nije bio u listi primalaca), na koju se on nadovezao i uradio REPLY.

ceo dan sam pod utiskom.

ne koristim poslovni mejl za privatne stvari, ali se jesam sa njega prijavila za novi pisao, neću da glumim ubogog studenta sa gmejl nalogom.

 

hvala ti, tresko.

Edited by pt 2.0
Link to comment

da li direktor državne institucije ima pravo da prima (i verovatno čita) mejlove zaposlenih sa njihovih poslovnih e-naloga?

 

unapred se zahvaljujem na odgovoru.

nit' ima nit' nema (sto znaci da ima). tesko bi to moglo biti nesto sto bi se moglo smatrati povredom tvojih prava ili njegovih obaveza po mom misljenju...nema bas neku tezinu da bi bilo sanctionable

nekako se podrazumeva da je poslovni nalog namenjen poslovnim stvarima

Link to comment

kakav crni pravilnik. ne, on nema moj password tako što sam mu ja prosledila. 

idem da pitam dalje na IT delu, hvala.

 

danas sam svojim očima videla u inbox koleginice moju i njenu lančanu prepisku (gde on nije bio u listi primalaca), na koju se on nadovezao i uradio REPLY.

ceo dan sam pod utiskom.

ne koristim poslovni mejl za privatne stvari, ali se jesam sa njega prijavila za novi pisao, neću da glumim ubogog studenta sa gmejl nalogom.

 

hvala ti, tresko.

Nema na čemu. Nego, verovatno je baš uz pomoć administratora, na mailovima koji ga interesuju, na domenu označio da mu automatski na njegov mail prosledi kopiju svih mailova koji na te željene mailove stižu, ili se sa njih pišu.

Link to comment

Kada radimo testiranja na poslu ima dosta pitanja o mejlovima i tamo piše da je firma vlasnik tih informacija. Malo mi je bizarno da moj nadređeni nema pravo da ima uvid u moje mejlove.

Link to comment

Kada radimo testiranja na poslu ima dosta pitanja o mejlovima i tamo piše da je firma vlasnik tih informacija. Malo mi je bizarno da moj nadređeni nema pravo da ima uvid u moje mejlove.

meni je još bizarnije da moj nadređeni čita moje mejlove bez mog znanja.

 

i da, mogu da zamislim situacije u kojima šaljem i primam poslovni mejl čiji sadržaj u datoj fazi treba da znam samo ja. recimo, sarađujem na pisanju nekog naučnog rada sa određenim timom. ili šaljem poverljive kriptovane podatke o nuklearnom materijalu u IAEA.

ako stoji ovo što ti kažeš, zašto onda sertifikaciono telo vezuje jedinstveni nalog i uz mejl adresu i uz lično ime i prezime?

 

edit. lezilebovic - izvesno je da nije koristila BCC.

Edited by pt 2.0
Link to comment

i da, mogu da zamislim situacije u kojima šaljem i primam poslovni mejl čiji sadržaj u datoj fazi treba da znam samo ja. recimo, sarađujem na pisanju nekog naučnog rada sa određenim timom. ili šaljem poverljive kriptovane podatke o nuklearnom materijalu u IAEA.

U tom slucaju treba da se potpise NDA. Mislim da ako NDA nije potpisan ne krsi se neki propis. Mada nisam pravnik. I u svakoj firmi u kojoj sam radio imao sam glas u glavi koji mi je govorio da mailove mogu da citaju svi. Ili mi je to rekao neki admin, sad sam vec zaboravio.

Link to comment

Većina ozbiljnih firmi nudi zaposlenima na potpis pri zaposlenju neku vrstu sporazuma.

Nije to neka žestoka povreda radne dužnosti ali ipak jeste. Ako ti poslodavac ustupi svoj resurs tj adresu (ptt.rs, gov.rs, itd) u poslovne svrhe, a u kakve bi druge mogao, podrazumeva se da to nadjačava pravo na privatnost prilikom korišćenja te adrese. Razliku između povrede privatnosti i opravdanosti nadzora definiše svrha. Nije to bušenje rupe na vratima toaleta jer zna se čemu ovaj služi.

Uglavnom, ne zamera se mnogo u praksi, osim ako se pretera, pa te lepo pozove i pokaže listing i pita pa kad si radio ako si toliko pisao

Link to comment

Ljudi, imam jedno pitanje. Da li ugovor za stalno u drzavnoj sluzbi potpisan za vreme vuciceve uredbe o zabrani zaposljavanja u javnom sektoru ima vaznost, odnosno da li je validan ili moze biti ponisten u bilo kom trenutku od strane institucije koja ga je potpisala?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...