Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Retko kad su takse neposredni prihod organa ili organizacije kod koje se plaćaju, to je pre izuzetak (sudovi, katastar, Zavod za intelektualnu svojinu i ZIN NBS) nego pravilo. Pravilo je da idu u budžet.

heh mislio sam da je vise tipa 50/50

Edited by Krošek
Link to comment

imam pitanje 

 

Kada je izvršenje već sprovedeno, izvršni dužnik može sudu podneti predlog za protivizvršenje, zahtevajući da mu izvršni poverilac vrati ono što je izvršenjem dobio i određujući sredstvo izvršenja, ako je:

1) izvršna isprava pravnosnažno, odnosno konačno ukinuta, preinačena, poništena ili stavljena van snage;

 

da li se preinacenjem/stavljanjem van snage moze smatrati implementacija potrazivanja koje je predmet izvrsnog postupka u uppr, a po osnovu pravosnazne sudske presude koja je doneta pre otvaranja stecajnog postupka u kojem je uppr predlozen, usvojen i potvrdjen od strane poverilaca i priv. suda?

Edited by Aće
Link to comment

da li se preinacenjem/stavljanjem van snage moze smatrati implementacija potrazivanja koje je predmet izvrsnog postupka u uppr, a po osnovu pravosnazne sudske presude koja je doneta pre otvaranja stecajnog postupka u kojem je uppr predlozen, usvojen i potvrdjen od strane poverilaca i priv. suda?

Ne bi trebalo. UPPR ima dejstvo samo na izvrsne postupke koji su u toku i tu deluje kao sporazum izvrsnog poverioca i izvrsnog duznika o isplati duga na rate koji je razlog za obustavu postupka.

Ako je izvrsenje vec sprovedeno, onda nema uslova za protivizvrsenje.

Link to comment

sprovedeno jeste ali nakon sto je sud koji je vodio izvrsni postupak obavesten i od poverioca i od privrednog suda da je potrazivanje koje je predmet izvrsenja implementirano u uppr koji je usvajanjem postao jedina izvrsna isprava za naplatu poverilaca. to mi nije jasno. 

 

treba dodati i da je poverilac prihvatio implementaciju u uppr, a i uplatu prve rate tj kamate one interkalarne do dospeca prve rate.

Edited by Aće
Link to comment

sprovedeno jeste ali nakon sto je sud koji je vodio izvrsni postupak obavesten i od poverioca i od privrednog suda da je potrazivanje koje je predmet izvrsenja implementirano u uppr koji je usvajanjem postao jedina izvrsna isprava za naplatu poverilaca. to mi nije jasno.

 

treba dodati i da je poverilac prihvatio implementaciju u uppr, a i uplatu prve rate tj kamate one interkalarne do dospeca prve rate.

Po mom misljenju, trebalo bi da se smatra da je ranija izvrsna isprava stavljena van snage. Ovo zato jer Plan reorganizacije ima pravnu snagu ugovora izmedju poverioca i duznika, pa je njegovim usvajanjem i pravnosnaznoscu (i ako je Planom ta obaveza bila obuhvacena) izvrsen prenov obaveze koja je utvrdjena pravnosnaznom presudom. Poverilac je protiv ovoga mogao da ide zalbom protiv resenja o potvrdjivanju Plana, premda bi i njen uspeh bio neizvestan. Ako je to promasio, onda ce morati da vrati predmet izvrsenja (kroz protivizvrsenje ili parnicu, ako je prosao rok za protivizvrsenje). Doduse, iz tona pitanja bih rekao da poverilac nije nesaglasan sa Planom, tim pre sto je formalni uslov za podnosenje UPPR- a dostavljanje pisane saglasnosti kljucnih poverilaca (premda ona ne obavezuje kod glasanja) i sto sudovi zbog njenog nedostatka odbacuju UPPR-ove. Edited by Ayatollah
Link to comment

Uhvatili me sa isteknutom vozackom, 15000 + 3 meseca bez dozvole. Sta mogu ocekivati ako se zalim? Jel mogu ikako izbeci oduzimanje dozvole?

 

sutra bih predao žalbu, kako to treba da izgleda? Šta da otkucam?

Link to comment

sutra bih predao žalbu, kako to treba da izgleda? Šta da otkucam?

mala privreda, plaćaš porez redovno, neophodno ti je da bi firma radila, velika greška koju nećeš ponoviti, a načinjena ne iz nemara?

Edited by Ravanelli
Link to comment

nisam mislio na proseravanje, već sam joj kukao da sam nezaposlen pa me verovatno zato i više klepila po dozvoli no po novčaniku, nego na formu same žalbe

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

nisam mislio na proseravanje, već sam joj kukao da sam nezaposlen pa me verovatno zato i više klepila po dozvoli no po novčaniku, nego na formu same žalbe

Obavezno navedi na početku broj rešenja na koje se žališ i koji organ je doneo rešenje na koje se žališ, zatim kojem organu je upućena žalba.

 

Posle navedi zašto si kažnjen, koliko si kažnjen, i onda napiši zašto se žališ, i na kraju šta bi hteo(da ti smanje kaznu, da ukinu rešenje............).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...