Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Пошто наследеђују права (имовину) онда наслеђују и обавезе. Ако нема законских наследника наслеђује те држава.Наследници могу да одбију наследство, да буду мање кредитно способни. Одређивање наследника може да траје годинама.Иначе, њеног мужа ће наследити она и деца на једнаке делове, тако да обавезу имају и деца.

Link to comment
meni je potpuno nelogicno da zivi ljudi preuzimaju obaveze mrtvih. ako je tako, zasto banke vode uopste racuna o starosti klijenta pri davanju, na primer, stambenih kredita? sta ih boli dupe kolika je verovatnoca da ce korisnik kredita umreti, kad ce teret pasti na njegove naslednike, jer svako nekog nasledi!?i zasto bas zena da placa ratu? zasto ne placaju deca? ona nije morala ni da zna da taj kredit postoji?!
Laički si u pravu, samo to ne ide tako lako.Prvo, banci se za, na primer, stambeni kredit uopšte ne isplati da dobije taj stan natrag u slučaju smrti kupca. Banke ne vole aktiviranje hipoteka i iimanje imovine. Zato se gleda starost u trenutku davanja kredita. Ima još tu peripetija, ali, uglavnom to je razlog.A žena nije morala da plaća ratu, ali je neko morao. Da nije plaćana rata, dug bi sa kamatama rastao, i banka bi se pojavila da nplati svoja potraživanja. Ako su naslednici uzeli nasledstvo (nekretninu recimo), morali bi da vrate i dug banci. Inače, banka bi ih tužila i dobila spor, pa bi se dugovi poprilično uvećali.
Link to comment
meni je potpuno nelogicno da zivi ljudi preuzimaju obaveze mrtvih.
naprotiv, potpuno je logično. ako preuzimaju imovinu, treba da preuzmu i obaveze. da li treba, npr, deca da ne primaju penziju ako roditelj rano premine?a neka me neko ispravi ako grešim, kod nas čak postoji jedna veoma humana odredba da visina nasleđene obaveze ne može biti veća od vrednosti nasleđene imovine.
Link to comment

ako je stan (dobijen eksproprijacijom privatne kuce za tzv raseljavanje 1986.) otkupljen od grada beograda, gde se ide po potvrdu da je isplacen otkup u celini? u gradski sekretarijat za imovinsko pravne... ili u opstinu na kojoj se stan nalazi?

Link to comment

ako je ugovor potpisan sa gradom beogradom ides kod njih. moguce je da je predmet prebacen u arhivu grada beograda pa ces morati vaditi overene kopije na novom beogradu.

Link to comment

hvala :)spasili ste me paranoje da ce maman postati suisajd-bomber.zena vodi bitku za uknjizenje stana vec mesecima, posto je, za neverovati, zgrada izgradjena na bulevaru revolucije 1984. godine neuknjizena, a stanarsko pravo je dobila po rusenju kuce u vlasnistvu od grada i njima ga je otplatila. e sad je zgrada uknjizena, ona predala sve papire pre sest meseci, i jutros joj cica u zavodu kaze da joj fali potvrda da je stan otkupljen, iako joj je predala overene fotokopije uplatnica itd, pri tom, ima i onaj papir o svojini koji svakako ne bi mogla da ima da ga nije otkupila.sad sam joj pregledavala papire, ludilo sta je sloba radio - stan povrsine 54 kvadrata u vlasnistvu grada procenjen za otkup u januaru 1992 na 18 miliona dinara (bog te pita koliko je to maraka bilo), a komsije pored, stan 84 kvadrata, vlasnistvo kluza, otkupljen u martu 1992 za tri miliona dinara. ziveli.

Link to comment
hvala :)spasili ste me paranoje da ce maman postati suisajd-bomber.zena vodi bitku za uknjizenje stana vec mesecima, posto je, za neverovati, zgrada izgradjena na bulevaru revolucije 1984. godine neuknjizena, a stanarsko pravo je dobila po rusenju kuce u vlasnistvu od grada i njima ga je otplatila. e sad je zgrada uknjizena, ona predala sve papire pre sest meseci, i jutros joj cica u zavodu kaze da joj fali potvrda da je stan otkupljen, iako joj je predala overene fotokopije uplatnica itd, pri tom, ima i onaj papir o svojini koji svakako ne bi mogla da ima da ga nije otkupila.sad sam joj pregledavala papire, ludilo sta je sloba radio - stan povrsine 54 kvadrata u vlasnistvu grada procenjen za otkup u januaru 1992 na 18 miliona dinara (bog te pita koliko je to maraka bilo), a komsije pored, stan 84 kvadrata, vlasnistvo kluza, otkupljen u martu 1992 za tri miliona dinara. ziveli.
Nije to potvrda da je stan otkupljen, nego potvrda da je isplaćen u celosti. Odeš tamo od koga je otkupljen i uz malo šarma brzo dobiješ. Kako su to stari datumi, mora malo napora da se potraži, ali ništa što se ne može rešiti. kad god sam tako nešto jurio, uvek su po firmama bili predusretljivi. Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...