Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

edit: u slucaju da prebacivanje radnika izmedju firmi unutar holdinga nije moguce uraditi aneksom ugovora
ok, a sta onda ako se odbije sporazumni raskid? izvini sto smaram...mislim, ovo pitam preliminarno, naravno da ce u tom slucaju biti umesani advokati, nego, sta reci advokatu...zapravo to pitam... Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ništa, moraju joj dati otpremninu ili ostaviti.Ili će da izmisle razlog za otkaz (teža povreda radne discipline, npr: došla pijana naposao, nije bila 3 dana na poslu bez javljanja-ovo se najlakše izvodi-portir joj neda da uđe u firmu i kraj:(...).

Link to comment
Pa ništa, moraju joj dati otpremninu ili ostaviti.Ili će da izmisle razlog za otkaz (teža povreda radne discipline, npr: došla pijana naposao, nije bila 3 dana na poslu bez javljanja-ovo se najlakše izvodi-portir joj neda da uđe u firmu i kraj:(...).
vec je usmeno receno da je razlog za premestanje tehnoloski visak, ima i ime osobe koja joj je to rekla :)
Link to comment
vec je usmeno receno da je razlog za premestanje tehnoloski visak, ima i ime osobe koja joj je to rekla :)
Da, ali će u papirima da piše nešto drugo ako odbije da potpiše. Posle će moći da tuži i dokazuje, ali...
Link to comment
ok, a sta onda ako se odbije sporazumni raskid? izvini sto smaram...
Tada su oni na potezu i moraju smisliti neku gimnastiku kako da joj daju otkaz. Ukoliko ide kao tehnoloski visak onda postupak zavisi koliko firma ima zaposlenih a u tom slucaju ima i pravo na otpremninu.
Link to comment
E da, nema mobinga, ali ima nekih zanimljivi naci (al bas naci) mailova koji se, tako, vrte po zvanicnim firminim mailovima, pa mozda posluzi :)
1 direktor, gazdin nećak reče 1 na sastanku Arbeit Macht Frei.1 drugi, dok mi je davao otkaz reče da me uteši Svi smo mi trošak.
Link to comment
1 direktor, gazdin nećak reče 1 na sastanku Arbeit Macht Frei.1 drugi, dok mi je davao otkaz reče da me uteši Svi smo mi trošak.
da, ali ovo, obzirom da je osoba moja i arbeitmannova koleginica, se potrudila da sve lepo daunlouduje i arhivira i stoji kod nje na kompu, sa svim mogucim podacima, kad, gde, kome itd :)
Link to comment
Edit: Je li upućivanje privremeno?
ovo ne videh...ne, sporazumni raski, pa odmah ugovor u novoj firmi. a ona bi sporazumni raskid na osnovu toga sto joj je i receno (tehnoloski visak) i otpremninu.edit: ovo sam i ja od nje saznao u meduvremenu Edited by MancMellow
Link to comment

Sto se tice mobinga neka krene da vodi dnevnik dogadjaja jer se on u postupku smatra dokazom. Tako sam ja vodio dnevnik kada sam proslom principalu saopstio da zelim da odem pa je on krenuo sa raznim provokacijama. Na srecu nije mi trebalo.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Sto se tice mobinga neka krene da vodi dnevnik dogadjaja jer se on u postupku smatra dokazom. Tako sam ja vodio dnevnik kada sam proslom principalu saopstio da zelim da odem pa je on krenuo sa raznim provokacijama. Na srecu nije mi trebalo.
tesko mobing, posebno je direktni nadredjeni krajnje ok, ovo su neke igrarije na visem nivou. a verujem i da tako nude te stvari danas za prekosutra da ne bi covek mogao da se opasulji. srbija...
Link to comment

malo zamumuljeno pitanje.ostavilac ima prebivaliste u beogradu, a bio je naslednik dela imovine pod odloznim uslovom na teritoriji vojvodine. sad taj odlozni uslov (dozivotno uzivanje) je u medjuvremenu ispunjen - osoba koja je imala pravo na dozivotno uzivanje je preminula.kako sad uraditi ostavinsku raspravu? tj. gde? na teritoriji beograda ili na teritoriji vojvodine? pri tom sta se navodi kao imovina ostavioca, odnosno na osnovu cega - resenja o nasledjivanju ili se mora traziti brisanje zabelezbe i vlasnicki list, ili kako se vec to zove.edit: i kako traziti vlasnicki list, odnosno ko ima pravo da trazi to? ostavilac nema druge nepokretne imovine.

Edited by gagilija
Link to comment
malo zamumuljeno pitanje.ostavilac ima prebivaliste u beogradu, a bio je naslednik dela imovine pod odloznim uslovom na teritoriji vojvodine. sad taj odlozni uslov (dozivotno uzivanje) je u medjuvremenu ispunjen - osoba koja je imala pravo na dozivotno uzivanje je preminula.kako sad uraditi ostavinsku raspravu? tj. gde? na teritoriji beograda ili na teritoriji vojvodine? pri tom sta se navodi kao imovina ostavioca, odnosno na osnovu cega - resenja o nasledjivanju ili se mora traziti brisanje zabelezbe i vlasnicki list, ili kako se vec to zove.edit: i kako traziti vlasnicki list, odnosno ko ima pravo da trazi to? ostavilac nema druge nepokretne imovine.
Mesno nadlezan sud ce biti sud na cijem podrucju je ostavilac imao prebivaliste u trenutku smrti, odnosno boraviste ako nije imao prebivaliste u Srbiji, a ako nije imao ni prebivaliste ni boraviste bice nadlezan sud na cijem podrucju se nalazi pretezni deo njegove zaostavstine.Ovo drugo mi je nejasno...zasto bi pravo nekog lica na plodouzivanje sprecavalo ostavioca da stekne pravo svojine nasledjem, tj. da li je u pitanju zaista odlozni uslov ili si ti tako protumacila tu situaciju. Da li je mozda bracni drug lica od koga je ostavilac nasledio tu nepokretnost trazio da se ustanovi dozivotno uzivanje (plodouzivanje)?Ako je ostavilac nasledio imovinu na kojoj je postojalo pravo plodouzivanja, npr. lice od koga je nasledio imovinu je istu dobilo na poklon s tim da je za poklonodavca ustanovljeno dozivotno pravo plodouzivanja [kao sto je Moca spomenuo], a ostavilac nije stigao da izvrsi uknjizbu pa se zbog toga brines [ili ako je u pitanju ova situacija iz mog pitanja), onda ne bi trebalo da imas problema. Edited by reg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...