Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Pravo pitanje je da li mogu aneksom ugovora o radu prebaciti radnika na radno mjesto u drugu firmu u okviru holdinga?Dva razlicita pravna lica, dva pecata, aneks moze potpisati samo sadasnji poslodavac. Po kom osnovu bi nastao radni odnos u drugoj firmi?

Link to comment
Pravo pitanje je da li mogu aneksom ugovora o radu prebaciti radnika na radno mjesto u drugu firmu u okviru holdinga?Dva razlicita pravna lica, dva pecata, aneks moze potpisati samo sadasnji poslodavac. Po kom osnovu bi nastao radni odnos u drugoj firmi?
Ja kontam da je ovo Peconi like style prebacivanje radnika. A koliko znam tamo su u okviru holdinga šaltali radnike do iznemoglosti. E sad, kako su to pravno radili, ne znam.Edit: Ono gore je bilo na MM-ovo, ali se lepo uklopilo:)
Link to comment
Pravo pitanje je da li mogu aneksom ugovora o radu prebaciti radnika na radno mjesto u drugu firmu u okviru holdinga?Dva razlicita pravna lica, dva pecata, aneks moze potpisati samo sadasnji poslodavac. Po kom osnovu bi nastao radni odnos u drugoj firmi?
pa to ni ja ne znam, a i ne deluje mi logicno. citam sad ZOR i ne vidim osnov...ali, naravno, ja nisam pravnik. Edited by MancMellow
Link to comment

Nažalost, važeći Zakon o radu je takvog duha kao da je pisan u ranom engleskom industrijskom dobu, sa idejom da su zaposleni stoka. Videćete tek predstojeći zakon o štrajku. Ako ispoštuju proceduru malo šta može da se uradi. S druge strane, mogu se ganjati za mobing ako ima dokazaEdit: Je li upućivanje privremeno?

Edited by kapetanm
Link to comment

Ono sto mi se za sada svidja je Clan 172Ako zaposleni prihvati ponudu za zakljucivanje aneksa ugovora, zadrzava pravo da pred nadleznim sudom osporava zakonitost tog ugovora.

Link to comment

Plus, zakon je vec preksrsen posto nije bilo pismenog obavestenja, niti je ostavljen zakonski rok za izjasnjavanje, nego je bukvalno receno danas za prekosutra...

Link to comment
Da, ali mora da prihvati, a onda mora da ide u tu vukojebinu na posao, sve dok traje sudski spor, zar ne?Katch22. Inače, jel Miško ili Peconi?
Neither, poslacu ti pm
Link to comment

manc, da li ce joj istovremeno ponuditi sporazumni raskid sadasnjeg ugovora o radu i novi ugovor o radu? to mi zvuci kao njihova opcija.edit: u slucaju da prebacivanje radnika izmedju firmi unutar holdinga nije moguce uraditi aneksom ugovora

Edited by nautilus
Link to comment
S druge strane, mogu se ganjati za mobing ako ima dokaza
E da, nema mobinga, ali ima nekih zanimljivi naci (al bas naci) mailova koji se, tako, vrte po zvanicnim firminim mailovima, pa mozda posluzi :)
Link to comment
manc, da li ce joj istovremeno ponuditi sporazumni raskid sadasnjeg ugovora o radu i novi ugovor o radu? to mi zvuci kao njihova opcija.
ne znam, a ne zna ni ona, ali mogu sutra da izvestavam pbp
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...