Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

prvi nasledni red je oslobodjen tog poreza. ukoliko je ostavilac roditelj ne placa se porez, samo moras otici u poresku upravu da bi ti na ostavinsko resenje udarili klauzulu da si oslobodjen poreza.

Edited by nautilus
Link to comment

jebem li gau zakonu stoji ovakoPorez na nasleđe i poklon ne plaća:1) naslednik prvog naslednog reda, supružnik i roditelj ostavioca, odnosno poklonoprimac prvog naslednog reda i supružnik poklonodavca;da li tu postoji jos nesto, ne znam. ne bi to trebalo da ima veze sa tim koliki je ciji deo. mozda se to prihvatanje dela pa odricanje u korist majke tumaci kao poklon, u tom slucaju(poklon dece roditelju, boldovano) oslobodjenja nema. jedino sto mi pada na pamet.

Edited by nautilus
Link to comment

aaaa to je forapa dobro onda cemo da platimo nesto sitno, posto danas postajem ponosni vlasnik grobnog mesta u rozarijumu Novog groblja.

Link to comment
jebem li gau zakonu stoji ovakoPorez na nasleđe i poklon ne plaća:1) naslednik prvog naslednog reda, supružnik i roditelj ostavioca, odnosno poklonoprimac prvog naslednog reda i supružnik poklonodavca;da li tu postoji jos nesto, ne znam. ne bi to trebalo da ima veze sa tim koliki je ciji deo. mozda se to prihvatanje dela pa odricanje u korist majke tumaci kao poklon, u tom slucaju(poklon dece roditelju, boldovano) oslobodjenja nema. jedino sto mi pada na pamet.
nisam pravnik ali prođoh skoro proceduruposthumno su nam objasnili da smo mogli da izbegnemo da majka ima obavezu plaćanja poreza umesto što smo se odrekli u njenu korist, mogli smo da se ne prihvatimo nasleđedoduše onda bi deca bila pitana, a pošto su maloletna, morao bi da se uključi centar za socijalni radovako, malo pomogosmo budžet1,5% od vrednosti "poklonjenog" delaali ako, ne platih reket advokatu, platih državi, kad već sudija nije sudio po savestinadam se da nikome ova info ne zatreba na mnogaja ljeta.
Link to comment
idi bre dabovicu :)mislio sam stan, a ti kaparises mesto za vecnost
Ne, ne, stan delimo na ravne casti, ali grobno mesto se ne deli.
Link to comment
aaaa to je forapa dobro onda cemo da platimo nesto sitno, posto danas postajem ponosni vlasnik grobnog mesta u rozarijumu Novog groblja.
zar se ti i ja nismo dogovorili za suicide pact kada nam dodju poslednji dani da isplovimo na katamaranu na pacifik da nas nikada ne nadju i skoncamo pod juznim krstom?
Link to comment
Ne, ne, stan delimo na ravne casti, ali grobno mesto se ne deli.
na pet godina ako je sanduk bio drveni mozes drugi da ugurasmoze i da se renta grobno mesto
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...