Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

a meni niko da pomogne :(
Meni na pamet padaju jedino oni:http://www.rnids.rs/lat/o-nama
RNIDS obavlja sledeće osnovne delatnosti:1) Tehničko i administrativno upravljanje Centralnim registrom domena u okviru nacionalnog TLD-a i IDN-a dodeljenih od strane ICANN-a državi Srbiji;2) Održavanje glavnog DNS servera za ccTLD i IDN;3) Upravljanje javno dostupnim WHOIS serverom za nacionalne domene;4) Uspostavljanje principa i procedura za rad ovlašćenih registara;5) Prikupljanje i javno objavljivanje podataka o razvoju nacionalnog dela Interneta (u okvirima svojih delatnosti i u skladu sa ciljevima RNIDS-a);6) Razvijanje i promocija pravila u radu sa ovlašćenim registrima u skladu sa najboljom praksom, koristeći iskustva drugih nacionalnih registara;7) Pomoć pri rešavanju sporova nastalih povodom dodele naziva domena;8) Saradnja sa sličnim regionalnim i međunarodnim organizacijama;9) Promocija .RS i .СРБ domena. - See more at: http://www.rnids.rs/lat/o-nama#sthash.eKdodmoN.dpuf
Link to comment
Meni na pamet padaju jedino oni:http://www.rnids.rs/lat/o-nama
Nije ovo do RNIDS-a i imena domena, cenim da je srž Renneovog problema u namernom dovođenju potrošača u zabludu oko registrovanog robnog žiga. Neko iz Yellowpages.rs bi morao da tuži ove druge, sada ima podosta specijalizovanih fiškalskih kancelarija koje se bave zaštitom prava na intelektualnu svojinu.
Link to comment

Može i Ministarstvu spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija da podnese prekršajnu prijavu za prekršaj čl.30. tač.2. Zakona o oglašavanju (upotreba višeznačnih izraza koja izaziva zabludu o identietu), možete i sami napisati, nema potrebe za advokatom.Moguća je i sudska zaštita u parničnom postupku, ali to zahteva angažovanje advokata.

Edited by halloween
Link to comment

Da li je pored rešenja o otkazu u kome se navodi otkazni razlog (tehnološki višak), obrazloženje i pouka o pravnom leku, potrebno dostaviti zaposlenom još neki pravni dokument da bi to bilo kako treba, ili ne?

Link to comment

U rešenju o prestanku radnog odnosa zbog "tehnološkog viška" treba da stoji u izreci i da je zaposlenom isplaćena otpremnina* i u kom iznosu kao i da će zapsolenom u roku od 30 dana nakon prestanka radnog odnosa biti isplaćene sve neisplaćene zarade, naknade zarada i druga primanja koja zapsolenom pripadaju do dana prestanka radnog odnosa *Isplata otpremnine mora prethoditi rešenju o prestanku radnog odnosa. U obrazloženju se mora obrazložiti zašto je zapsoleni tehnološki višak ( tj. da prema aktu o sistematizaciji ne postoji slobodno radno mesto koje odgovara stručnoj spremi i radnom iskustvu).

Link to comment

Fala!I još samo nešto, da li se u iznos otpremnine koja se isplaćuje uračunava i staž ostvaren u inostranstvu, a koji nije upisan u r. knjižici? Ja sam nešto kopao po zakonima, nešto malo po presudama i mišljenjima ministarstva i nisam našao skoro ništa o tome.

Link to comment

Mislim da ne može, s obzirom da nije upisan u radnu knjižicu u momentu otkaza. To ne znači da ne treba pokušati i sa takvim zahtevom uz dostavljanje odgovarajućih dokaza.

Edited by halloween
Link to comment

da li neko zna koliko traje rociste u ostavinskoj raspravi ako nema spora? petnaest minuta, pola sata, sat? pita zato sto mi je usred radnog vremena

Link to comment
da li neko zna koliko traje rociste u ostavinskoj raspravi ako nema spora? petnaest minuta, pola sata, sat? pita zato sto mi je usred radnog vremena
moje je trajalo između pola sata i sat, ali zato nije počelo na vreme. sećam se da je bio zakazan neki termin tipa 11:45, pa sam ja verovala da to ide ko na traci, ali ne. kasnilo je kasnilo... doduše u obrenovačkom sudu.
Link to comment
da li neko zna koliko traje rociste u ostavinskoj raspravi ako nema spora? petnaest minuta, pola sata, sat? pita zato sto mi je usred radnog vremena
racunaj da ce kasniti. ne mora da znaci ali se desava. a trajanje zavisi koliko ima naslednika, kolika je zaostavstina i ima li nekih sporova. Edited by nautilus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...