Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

hvala ti puno, moram da sačuvam ove linkove, jer ja sam tek pre neki dan dobila tu obavest, a koliko sam shvatila, to neće biti okačeno pre isteka 15 dana koliko mi je rok da preuzmem to ''uživo''

nakon toga ću valjda to moći da preuzmeme i da vidim kakva mi je kazna, koliko treba da platim i na koji račun

 

nadam se da je tako

Link to comment
22 minutes ago, Milosh76 said:

Zovi ih telefonom mozda mozes da ides na sporazu u BG, umesto da se cimas po Loznici.
 

sporazum ? 

 

šta misliš pod tim ? 

da to već nije izrečena kazna ? 

 

ja znam da se kod sudije ide kad je neki sudar i sl, ali za prekoračenje brzine sam mislila da ne, da to samo odrežu ?

Link to comment

Ranije je to bilo u Rakovici, sad su nesto izmenili.

Odes tamo, sa pozivom za sud, oni ti ponude manju kaznu tzv oportunitet, recimo ako je kazna oduzimanje dozvole na 3 meseca i 30.000 din, oni te kazne novcano 40.000 din.
Zato kazem zovi sud u Loznici i raspitaj se za tu mogucnost

Ja sam imao crveno svetlo u Subotici, nisam video ni njihov sud ni pandure, nego sam sve resio u BG sporazumom.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ako ti je prekoracenje brzine manje od 30km preko limita, mislim da nema oduzimanja. Nema potrebe da se cimas po sudovima (ok, telefonski poziv, ali da ides bilo gde), sacekaj da ti se kazna pojavi tamo na stranici neplacenih kazni i to je to. Nema brige oko toga.

 

To ako te pandur sa radarom zaustavio. Ako te kamera snimila, zovi sud, panduraciju, sve zive, da platis kaznu, jer ako je ne platis u roku od 8 dana nakarikace ti i kaznu za nedostavljanje informacija o vozacu automobila u prekrsaju, sto je 25k. Teska prevara.

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala vam svima na informacijama :).

 

Kod mene je sledeća situacija.

Kod Loznice moje auto, ustvari na muža je, uhvatio radar. Prekoračenje je jbn 31 km :isuse:.

 

Onda je mužu stiglo od panduracije da se izjasni ko je vozio, sa sve slikom vozila i izmerenom brzinom.

Onda sam ja poslala dopis  da sam ja vozila, sa svim svojim podacima, adresom, telefonom itd.

I sad je na moje ime došlo, od suda,  obaveštenje da treba da preuzmem "pismeno" jer nisam bila kući kada su pokušali da mi to uruče . Piše da mogu da preuzmem u sudu u Loznici u roku od 15 dana. Ako ne, posle toga će biti okačeno na oglasnoj tabli suda i na internet stranici suda. Stajaće tamo 8 dana, posle toga se smatra dostavljenim. Tačno tako piše.

 

E sad, ja ne bih da menjam za pare neku eventualnu kaznu oduzimanja dozvole,, ne vozim ja u ovom periodu. A naplaćala sam se raznih kazni u poslednje vreme :isuse:

Ali me zanima kako ide ta kazna sa oduzimanjem. Da li ja negde moram da nosim vozačku ili to ide automatski pošto smo sada, jeste, e-država :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Moća said:

Da li postoji nacin da se napravi ugovor o probnom radu bez plaćanja naknade i doprinosa?

 

ne, to em nije u skladu sa institutom probnog rada, koji je samo jedna modifikacija radnog odnosa, em je zabranjeno zakonom o volontiranju

Link to comment

ptrebno mi je uputstvo za procedure:

- da se tuže spostvena deca da bi se obavezala na izdržavanje roditelja ili oslobodila te obaveze.

- šta da se radi kada neko živi u beogradu, postoji adresa u LK ali ne živi na toj ili bilo kojoj adresi. beskućnik, bukvalno.

kome sudu, organu, molba, zahtev, tužba.

 

da ne davim ovde, neka bde na PM.

Link to comment

da se javim ponovo jer sam skoro pa završila sa onom pričom oko prekoračenja brzine

 

elem, to što m je bilo stiglo (a nije uručeno pa se vratilo u loznicu) je bio poziv od prekršajnog suda

sreća te sam ih zvala, pa su mi onda taj poziv poslala mailom

na pozivu piše da je moguće zaključenje sporazuma u MUP, pa sam ja i otišla u MUP (kod Bogoslovije se nalazi), jer to svakako ispadne jeftinija varijanta, nema sudskih troškova ako ništa drugo

tu sam se ''dogovorila''  (mislim, pravnik predloži, ti prihvatiš  :D) za 10.000 din, bez oduzimanja dozvole i sa 4 kaznena poena, ti poeni ne mogu da se zamene parama

dobro sam prošla kako sam se nadala, žena bila sasvim ok, konstatovla da smo zemljakinje :D i to je to

 

sad moram da sačekam da oni to službeno pošalju sudu, sud da to potvrdi, izrekne kaznu, ja platim i gotovo

 

e sad, bez obzira što MUP to službeno šalje, savetovali su me da odmah taj sporazum pošaljem sudu, da ne bi oni krenuli u postupak, te sam tako i učinila

Link to comment
On 29. 11. 2022. at 23:16, Moća said:

Preparcelacija preko Geometra ali onda opet ostaje kome ce pripasti koji deo. Kakvo zemljiste je u pitanju?

Vidi ako ja uzmem advokata,a oni se ne pojave na sudu to moze da traje vecno. Jel sam u pravu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...