Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Jbg... iz iskustva oba roditelja, prvi put vidim notara nakon sto je smrtovnica sastavljena... recimo to na "toku predmeta" izgleda ovako...

 

A prvi put cu videti notara krajem septembra na ostavinskoj raspravi.

 

Датум радње
27/09/2021
Радња
ПОВЕРЕНО ЈАВНОМ БЕЛЕЖНИКУ ЗА САЧИЊАВАЊЕ СМРТОВНИЦЕ дана: 27/09/2021 датум експедовања: 27/09/2021. У ПРИЛОГУ ДОПИСА ДОСТАВЉАМО ВАМ СПИСЕ ПРЕДМЕТА

 

Датум радње
08/02/2022
Радња
ЈАВНИ БЕЛЕЖНИК - САСТАВЉЕНА СМРТОВНИЦА дана: 08/02/2022 датум експедовања: 08/02/2022. УПП 1733/2021.
Edited by Milosh76
Link to comment
Нису те звали на смртовницу? То први пут чујем. 
Tako je, samo sam obavesten da je sud odredio notara da sacini smrtovnicu, sto je ovaj i uradio u februaru.

A onda me je notar obavestio da je zakazana ostavinska za kraj septembra. I tada cu prvi put videti notara vezano za to.

10.9 sam predao za ostavinu
27.9. je poslato notaru


A ove godine u februaru je sacinjena smrtovnica.
Link to comment
23 minutes ago, Milosh76 said:

Tako je, samo sam obavesten da je sud odredio notara da sacini smrtovnicu, sto je ovaj i uradio u februaru.

A onda me je notar obavestio da je zakazana ostavinska za kraj septembra. I tada cu prvi put videti notara vezano za to.

10.9 sam predao za ostavinu
27.9. je poslato notaru


A ove godine u februaru je sacinjena smrtovnica.

Čudno. Mene su notari uvek zvali i na smrtovnice. Nema kada nisu.

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Meni je ovaj rekao:
"Ovo je prvo ročište, samo da sastavimo smrtovnicu."
Ako sam dobro razumeo.



....shiit has hit the fan.

Pa da. Napravi se smrtovnica i pošalje sudu. Onda sud istom notaru vrati predmet da uradi ostavinski postupak.

Link to comment
Mozda Palilula ima specijalni tretman za naslednike...posto ih ima katastrofalno malo... U svakom slucaju, uz malo srece mozda sve zavrsim u septembru...

Vidiš, ti ćeš onda pre mene da završiš!
[emoji12]



....shiit has hit the fan.
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Pa da. Napravi se smrtovnica i pošalje sudu. Onda sud istom notaru vrati predmet da uradi ostavinski postupak.

 

Nesto i nema tog slanja nazad sudu, bar kod nekih sudova, nego sud onda kada poveri sastavljanje smrtovnice poveri ujedno i raspravljanje zaostavstine (sa napomenom da mu se predmet vrati ako je merodavno strano pravo). Notari predlazu izmenu zakona da to bude tako i regulisano.

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

Nesto i nema tog slanja nazad sudu, bar kod nekih sudova, nego sud onda kada poveri sastavljanje smrtovnice poveri ujedno i raspravljanje zaostavstine (sa napomenom da mu se predmet vrati ako je merodavno strano pravo). Notari predlazu izmenu zakona da to bude tako i regulisano.

Нисам имао тај случај. Увек је предмет ишао назад суду после смртовнице. У ствари, можда сам једном само, на територији Другог имао све одједном. Први и Трећи - увек сам имао рочишта за сртовницу, па предмет као назад, па онда опет код истог бележника...

Link to comment

Ja znam za bar dva grada da se ne praktikuje slanje nazad posle smrtovnice, mislio sam da je skroz rasprostranjeno. Uloga suda po prijemu smrtovnice je samo da utvrdi da slucajno nije merodavno strano pravo (i da saljne nazad notaru), sto je besmisleno jer je notar savrseno strucno kompetentan za to a i formalno je kompetentan jer ako mu je povereno sprovodjenje postupka, to podrazumeva mogucnost i da se usred postupka, u nekom kasnijem momentu, utvrdi to isto (i predmet vrati sudu). Postupak izgleda isto iz ugla naslednika, oni ionako daju podatke za smrtovnicu i dodju par meseci kasnije za rociste jedino sto im predmet ne setne malo pro forma nazad u sud pa nazad notaru.

  • +1 1
Link to comment



Могуће да Катастар тражи. 


I oni imaju sve podatke iz MDULS i MUP.

E-šalter ne prihvata zahtev ako pogrešiš JMBG.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment





I oni imaju sve podatke iz MDULS i MUP.

E-šalter ne prihvata zahtev ako pogrešiš JMBG.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Traže "kopiju vernu originalu"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...