Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

 
Ako ti traže list nepokretnosti, moraš da sačekaš da se podaci promene i da bude uklonjena naznaka da rešenje nije konačno. Ako ne traže, podnesi zahtev već sada, pošto će u vreme kad im predmet dođe na red u katastru stanje svakako biti u skladu sa tim rešenjem.

Ona kod koje sam bio u tom sekretarijatu mi rekla:
Za početak mi treba vaša LK i da kad otvorim ovo da je vaše ime na objektu koji hoćete da legalizujete....
Tako da...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

e, oko ostavinske. kako to ide kad umru ljudi, nemaju direktne potomke, zna se da imaju imovinu, a ne zna se shta sve imaju i je gde im je to?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Notar kad pravi smrtovnicu, obično dodaju naslednici pa kažu šta je i kako je.  Može i oglas da se da da se pozovu naslednici. Ne postoji neka konkretna procedura, mada sada ono sto je u registrima tipa katastra i NBS notar može da proveri. Doduše, sto SR tiče katastra samo za onu imovinu gde je upisan JMBG. 
 

Ako je vredna imovina, naslednici se sami pojave :)

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

e, oko ostavinske. kako to ide kad umru ljudi, nemaju direktne potomke, zna se da imaju imovinu, a ne zna se shta sve imaju i je gde im je to?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Gleda se drugi nasledni red tj braca i sestre.

Link to comment
11 hours ago, mlatko said:

Ja kao naslednik nižeg reda bi platio veći porez na nasledstvo? Znači na ostavinskoj raspravi sud ne može da obrađuje, uknjižuje taj evt. poklon?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ne znam za porez, ali najjednostavnija situacija ti je poklon. Poklon roditelja na dete nema poreza, znaci roditelj prihvati nasledstvo i ugovorom o poklonu deo pokloni detetu i sve cisto i jasno.

 

U tvom slucaju, majka prihvati komplet nasledstvo, zadrzi kucu na Ibici, a tebi pokloni stan u Parizu :D

Edited by Milosh76
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:


Ona kod koje sam bio u tom sekretarijatu mi rekla:
Za početak mi treba vaša LK i da kad otvorim ovo da je vaše ime na objektu koji hoćete da legalizujete....
Tako da...
....shiit has hit the fan.

 

Iz toga što si napisao zaključujem da ti nisu ni tražili da predaš list nepokretnosti, nego da će da gledaju u elektronskoj evidenciji katastra, tako da možeš da podneseš zahtev.

 

Kad si pričao o tome u Seketarijatu? Za objekte površine do 400m2 su nadležne gradske opštine (odnosno do 3000m2 ako je objekat na teritoriji Barajeva, Grocke, Obrenovca, Mladenovca, Sopota, Surčina, Lazarevca).

Link to comment
Gleda se drugi nasledni red tj braca i sestre.
aaa, nee, ekipa je sve vreme tu, samo ne znaju shta ce da naslede ni koliko ga ima ni gde to stoji. a i sam pokojnik je najavio dramski spektakl :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

aaa, nee, ekipa je sve vreme tu, samo ne znaju shta ce da naslede ni koliko ga ima ni gde to stoji. a i sam pokojnik je najavio dramski spektakl :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Па то ће да се реши у оставинској расправи. Ако се нешто накнадно пронађе онда ће се накнадно и поделити. Растрчаће се да пронађу, а вероватно ће им и бележник помоћи и адвокати... 

  • +1 1
Link to comment
 
Iz toga što si napisao zaključujem da ti nisu ni tražili da predaš list nepokretnosti, nego da će da gledaju u elektronskoj evidenciji katastra, tako da možeš da podneseš zahtev.
 
Kad si pričao o tome u Seketarijatu? Za objekte površine do 400m2 su nadležne gradske opštine (odnosno do 3000m2 ako je objekat na teritoriji Barajeva, Grocke, Obrenovca, Mladenovca, Sopota, Surčina, Lazarevca).

Pa da to mi je i rekla ova u Barajevu u toj službi gde se predaje za legalizaciju.
Da idem prvo u katastar.
E stiglo elektronski rešenje u eSanduče, a juče u pošti zateknem ceduljicu i nije ona žuta nego bela sa detaljnim obaveštenjem o rokovima i šta i kako ako se ne preuzme.
Čisto ako nekog interesuje [emoji6]



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Gledam ovaj formular za predlog za pokretanje ostavinskog postupka i zanima me jel ja treba sve detaljno da navedem sve što treba i predam fotokopije dokumenata?



....shiit has hit the fan.

Link to comment
On 7.8.2022. at 15:10, Frank Pembleton said:

Gledam ovaj formular za predlog za pokretanje ostavinskog postupka i zanima me jel ja treba sve detaljno da navedem sve što treba i predam fotokopije dokumenata?



....shiit has hit the fan.

 

Popuni formular uobicajeno, ali osim samo izvoda MKR, prilozi i kopije licnih karata naslednika i navedi negde telefon, makar se i ne trazilo. Imovina sturo tipa: "stan, penzija, akcije". Od dokumentacije za imovinu nista nije pod mora, pa stavi sta imas (kopije naravno), a sta nemas videces sa notarom da li uopste treba.

Link to comment

E bio danas u sudu da pitam i rekli mi da je ostavina dodeljene nekoj notarki.
Jel normalno tj. ima li smisla da ja sad nju zovem i npr. pitam kad mogu da očekujem da bude ostavina?



....shiit has hit the fan.

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

E bio danas u sudu da pitam i rekli mi da je ostavina dodeljene nekoj notarki.
Jel normalno tj. ima li smisla da ja sad nju zovem i npr. pitam kad mogu da očekujem da bude ostavina?



....shiit has hit the fan.

Potpuno normalno. E sada, da li će ti odgovoriti to je pitanje :-)

 

Neki imaju termin za razgovore o ostavinama četvrtkom od 14 do 16, neki se ne javljaju na telefon…

 

Link to comment
Potpuno normalno. E sada, da li će ti odgovoriti to je pitanje :-)
 
Neki imaju termin za razgovore o ostavinama četvrtkom od 14 do 16, neki se ne javljaju na telefon…
 

Bio kod notara i pokazao broj "samo da se informišem" i on mi zakazao ostavinu za 30.08. Utisak je da bi to bilo ko zna kad da nisam pitao...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...