Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Za rad pre podne i pola radnog vremena nisam čuo, možda je to neka od novina koje nisu dovoljno zastupljene u praksi. 

Sto se tice radnog vremena, zakon propisuje da dnevi odmor mora da traje 12 časova u okviru 24 casa

  • Hvala 1
Link to comment

Da li je moguce negde/nekako saznati da li je neko konkretno bio obuhvacen zakonom o amnestiji iz 2001, tj. da li je pokrenut krivicni postupak ili bila izrecena pravosnazna kazna?

ZAKON
O AMNESTIJI
(Objavljen u "Sl. listu SRJ", br. 9 od 2. marta 2001)

Član 1.

Daje se amnestija licima koja su do 7. oktobra 2000. godine učinila, odnosno za koja postoji osnovana sumnja da su učinila krivična dela; odbijanje primanja i upotrebe oružja iz člana 202, neodazivanje pozivu i izbegavanje vojne službe iz člana 214, izbegavanje vojne službe onesposobljenjem ili obmanom iz člana 215, samovoljno udaljenje i bekstvo iz Vojske Jugoslavije iz člana 217, izbegavanje popisa i pregleda iz člana 218. i neizvršavanje materijalne obaveze iz člana 219, propisana Krivičnim zakonom Savezne Republike Jugoslavije ("Službeni list SFRJ", br. 44/76, 36/77, 34/84, 37/84, 74/87, 57/89, 3/90, 38/90, 45/90, 54/90 i "Službeni list SRJ", br. 35/92, 16/93, 37/93 i 24/94).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, jms_uk said:

Da li je moguce negde/nekako saznati da li je neko konkretno bio obuhvacen zakonom o amnestiji iz 2001, tj. da li je pokrenut krivicni postupak ili bila izrecena pravosnazna kazna?

ZAKON
O AMNESTIJI
(Objavljen u "Sl. listu SRJ", br. 9 od 2. marta 2001)

Član 1.

Daje se amnestija licima koja su do 7. oktobra 2000. godine učinila, odnosno za koja postoji osnovana sumnja da su učinila krivična dela; odbijanje primanja i upotrebe oružja iz člana 202, neodazivanje pozivu i izbegavanje vojne službe iz člana 214, izbegavanje vojne službe onesposobljenjem ili obmanom iz člana 215, samovoljno udaljenje i bekstvo iz Vojske Jugoslavije iz člana 217, izbegavanje popisa i pregleda iz člana 218. i neizvršavanje materijalne obaveze iz člana 219, propisana Krivičnim zakonom Savezne Republike Jugoslavije ("Službeni list SFRJ", br. 44/76, 36/77, 34/84, 37/84, 74/87, 57/89, 3/90, 38/90, 45/90, 54/90 i "Službeni list SRJ", br. 35/92, 16/93, 37/93 i 24/94).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Svako moze da trazi za sebe podatak da li je osudjivan, mada sve osude se teorijski brisu posle nekog vremena. 

  • +1 1
Link to comment
Svako moze da trazi za sebe podatak da li je osudjivan, mada sve osude se teorijski brisu posle nekog vremena. 

Hvala. Pretpostavljam da je 21 godina definitivno to vreme za brisanje?

Od koga se trazi taj podatak?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:


Hvala. Pretpostavljam da je 21 godina definitivno to vreme za brisanje?

Od koga se trazi taj podatak?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Mup

  • +1 1
Link to comment

Kako da odjavim nepoznatu osobu sa adrese mog stana? Pre neki dan stiglo je poresko resenje za tog coveka na moju adresu tako da sad imam njegov JMBG i adresu njegovog stana za koga je to resenje. Ovaj stan je moj vise od 20 godina.

Edited by Lucia
Link to comment
37 minutes ago, Lucia said:

Kako da odjavim nepoznatu osobu sa adrese mog stana? Pre neki dan stiglo je poresko resenje za tog coveka na moju adresu tako da sad imam njegov JMBG i adresu njegovog stana za koga je to resenje. Ovaj stan je moj vise od 20 godina.

Vidi sa policijom. Njima se prijavi, oni pošalju patrolu da proveri ko zivi  pa ga

odjave. 
 

Vidi koji je porez u pitanju da li je lokalni ili republicki. 
 

 

Link to comment

Imao sam slican problem na opstini Zvezdara, teretili su mog pokojnog oca za porez na stan koji je prodat 2013.

Posle jednog maila i telefonskog razgovora sa poreznicima na Zvezdari, otisao sam u poresko Zvezdare i resio problem.

Link to comment

Mojoj ženi je porez na prenos apsolutnih prava za stan u bloku 45 stiglo na adresu u P.Toljatija gde ona nije više živela ali joj je u trenutku kupovine stana ta adresa bila u LK....
Sreća pa joj je kuma živela vrata do i videla kovertu na poštanskim sandučićima....
Godina 2013
Ludilo...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Pitam za drugaricu

 

Razvela se 2013. i od tada nije promenila prezime

Sad menja dokumenta i zainatila se da ga promeni. Koja je procedura, šta od dokumenata da priloži i koliko to može da potraje?

 

Hvala unapred

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...