Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

jel maticar salje nadleznom sudu izvod iz mku i onda se pokrece ostavinski postupak? tako su mi rekli u opstini i da nema potrebe da idem u sud, a proslo je 16 meseci i jos nema zakazane rasprave..

Link to comment
10 hours ago, Tribun_Populi said:

a) Ako ste nasledili po 1/2 svega, po toliko i plaćate naknadu.

b) naslednik odgovara za eventualne dugove ostavioca do vrednosti nasleđene imovine.

hvala, hvala najlepše!

1 hour ago, Milosh76 said:

Moze par pitanja...

Koliko si cekala od predavanja papira sudu do odlaska kod notara? Meni je palilulski notar zakazao posle godinu dana od predaje papira sudu (isto 2 naslednika, zakazano tek za septembar)

Koliko si imala ostavinskih rasprava(odlaska kod notara) pre dobijanja resenja?

Koliko si cekala na dobijanje resenja?

 

baba je umrla u maju prošle godine, a prvo ročište je zakazano za novembar. tetka je predavala papire pa ne znam kad je to odradila. opština je voždovac. dakle 6 meseci.

ja nisam pozvana na to ročište u novembru i ne znam kako je došlo do spoznaje da ja postojim i da sam naslednik, pa je zakazano 2. ročište za mesec dana, za decembar. nisam otišla jer sam saznala da je baba sve poklonila tetki ugovorom o doživotnom pa nisam baš to dobro podnela. očekivala sam da mi stigne rešenje za te akcije i pare na računu... ali u maju mi je stigao novi poziv za ostavinsku raspravu kao da ovog pre nije ni bilo. ročište je bilo 2. juna i juče sam podigla rešenje na pošti.

možda bi sve bilo gotovo još u decembru da sam otišla na ono 2. ročište.

  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, holden kolfild said:

jel maticar salje nadleznom sudu izvod iz mku i onda se pokrece ostavinski postupak? tako su mi rekli u opstini i da nema potrebe da idem u sud, a proslo je 16 meseci i jos nema zakazane rasprave..

Zavisi od konkretne matične službe. Postoji zakonska obaveza da matičari obaveštavaju sud i tako pokreću ostavinski postupak ali Savski venac, recimo, to ne radi. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Baš brzo. Jel to u Beogradu ili u unutrašnjosti? 

Moja nana je umrla u septembru prošle godine, tetki i mami zakazana prva ostavinska rasprava (ili kako se već zove) sad krajem juna, sve uredno predato, na vreme itd. Sve se dešava u Bg.

U Beogradu, na Zvezdari.

Link to comment
1 hour ago, holden kolfild said:

jel maticar salje nadleznom sudu izvod iz mku i onda se pokrece ostavinski postupak? tako su mi rekli u opstini i da nema potrebe da idem u sud, a proslo je 16 meseci i jos nema zakazane rasprave..

 

tako piše u zakonu ali praksa baš i ne prati to. u suprotnom ne bi bilo toliko imovine koja se vodi na preminule ljude, niti postupaka u kojima se preminuli navode kao stranke, šalju im se obaveštenja i pozivi, pošto organi očigledno nemju pojma o činjenici smrti.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

U Beogradu, na Zvezdari.

I mi smo na Zvezdari, i pokojna nana i majka. Svašta. 

Jel to ima veze što su oni imali advokata (tebe), a nama se ne žuri, nego puštamo sve po službenoj dužnosti?

Link to comment

kad notar pošalje rešenje na kome je rok za žalbu 15 dana od uručenja, koliko to može da bude u realnom vremenu? ako rešenje ne bude podignuto na pošti, pa se vrati notaru, pa jel ide na oglasnu tablu... koliko to može da traje maksimalno?

Link to comment

Ako je tačna adresa, ostavlja se obaveštenje da može da se preuzme rešenje. Rešenje se kači na oglasnu tablu, i posle 30 dana se smatra da je dostavljeno…

 

Nakon toga pocinje da teče rok za žalbu.

Edited by Hamlet Strašni
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...