Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ako imaš žuti papir (recepta) to bi trebalo da je to. 
 

Kad objavljuješ ova imena, imaj na umu da mogu da te tuže i za uvredu kada formulišeš njihov status

Hvala,da, treba biti oprezan, hbt kako doakati zgadiji?

Link to comment

Na onlajn katastru stoji za jedan stan da je bracna stecevina i da su 1/2  vlasnici muskarac i zena istog prezimena. Da li se tako upisuje za sve nekretnine kupljene u braku ili to znaci da su se ovo dvoje razvodili i dijelili imovinu?

Link to comment

To je od skora uvedeno, da se upisuju oba supruznika jer je bolje i mnogo jasnija situacija nego kada pise samo jedan vlasnik, a ti treba da nagadjas njegovo bracno stanje i da li je stan bracna tekovina ili ne.

Link to comment
28 minutes ago, Paul Gompitz said:

Na onlajn katastru stoji za jedan stan da je bracna stecevina i da su 1/2  vlasnici muskarac i zena istog prezimena. Da li se tako upisuje za sve nekretnine kupljene u braku ili to znaci da su se ovo dvoje razvodili i dijelili imovinu?

 

ima vise varijanti 

 

recimo da muz i zena kupuju stan:

1. muz moze jednostavno da kupi stan, a da se zena uopste ne pominje na ugovoru, i tada ce biti upisani on i zena sa zajednickom svojinom na 1/1, a ne svako sa 1/2

2. zena moze da izjavi da ce stan biti posebna imovina supruga pa ce biti upisan samo on sa 1/1

3. muz i zena oboje mogu doci na ugovor kao kupci svako svoje polovine stana i onda ce biti upisani sa po pola

 

  • +1 1
Link to comment

Uvedeno je od skora da bi se uštedeo taj jedan korak raspodele, ako dođe do razvoda. 

Lepo se upišu oboje kao vlasnici, pa se vi volite i živite srećno do kraja života, neće da smeta tako upisano. Ako se razvodite, jedno kilo papira i 50 sati parničenja manje da bi se raščivijalo šta je čije.

Link to comment
18 minutes ago, Tihajeza said:

Uvedeno je od skora da bi se uštedeo taj jedan korak raspodele, ako dođe do razvoda. 

Lepo se upišu oboje kao vlasnici, pa se vi volite i živite srećno do kraja života, neće da smeta tako upisano. Ako se razvodite, jedno kilo papira i 50 sati parničenja manje da bi se raščivijalo šta je čije.

U stvari, najviše je uvedeno da se spreči da onaj na koga je upisano (muz) mimo volje i znanja žene rasproda imovinu ili je optereti, p da posle kupac ima problem jer mu (bivsa) zena prodavca ruši ugovor. 
 

Ako je upisana zajednicka imovina, nepodeljena, opet mogu da se parnice kod podele ako neko tvrdi da ima veći deo od 50%

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ako je upisana zajednicka imovina, nepodeljena, opet mogu da se parnice kod podele ako neko tvrdi da ima veći deo od 50%

Kako ovo dokazuje? 

Jel dokazuje da je imao mnogo veće prihode od žene dok su bili u braku ili da je kupio od nasledstva koje je upravo dobio? Prihodi miraju biti upisani negde kao legalni (ne može da kaže, valjo sam neku robu i uletelo mi puno keša za kratko vreme?)

Link to comment

Dokazuje se na sve moguće načine. Ako imaju imovinu koju ne mogu da pokriju zvanicnim prihodima moraće nekako da dokažu kako su je stekli. 
 

Onome ko ne radi (najčešće je žena u pitanju) se valorizuje rad u kući, čuvanje dece, obradjivanje bašte…

Link to comment
  • 2 weeks later...

dobila sam rešenje o nasledstvu, ima nas dva naslednika, a piše nekako u množini da naslednici treba da plate nagradu beležniku 8000 i nešto dinara. jel to treba da izračunam polovinu pa da uplatim toliko ili svako plaća navedeni iznos? taj beležnik se ne javlja na telefon a nije baš u centru grada...

 

a druga stvar, da se pohvalim :lolol: nasledila sam idealnu polovinu love sa računa pokojnice, kao i polovinu akcija od privatizacije. to će biti otprilike oko 5000 srpskih dinara... pa me zanima, ako babuskera nije plaćala porez ili ima neki milionski dug, jel to može da se svali na mene, ili ću morati da platim do 5000 ako nešto ispliva?

Link to comment
dobila sam rešenje o nasledstvu, ima nas dva naslednika, a piše nekako u množini da naslednici treba da plate nagradu beležniku 8000 i nešto dinara. jel to treba da izračunam polovinu pa da uplatim toliko ili svako plaća navedeni iznos? taj beležnik se ne javlja na telefon a nije baš u centru grada...
 
a druga stvar, da se pohvalim [emoji38]ol: nasledila sam idealnu polovinu love sa računa pokojnice, kao i polovinu akcija od privatizacije. to će biti otprilike oko 5000 srpskih dinara... pa me zanima, ako babuskera nije plaćala porez ili ima neki milionski dug, jel to može da se svali na mene, ili ću morati da platim do 5000 ako nešto ispliva?
a) Ako ste nasledili po 1/2 svega, po toliko i plaćate naknadu.

b) naslednik odgovara za eventualne dugove ostavioca do vrednosti nasleđene imovine.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
Link to comment



dobila sam rešenje o nasledstvu,..


Moze par pitanja...

Koliko si cekala od predavanja papira sudu do odlaska kod notara? Meni je palilulski notar zakazao posle godinu dana od predaje papira sudu (isto 2 naslednika, zakazano tek za septembar)

Koliko si imala ostavinskih rasprava(odlaska kod notara) pre dobijanja resenja?

Koliko si cekala na dobijanje resenja?
Link to comment

Ja sam juče završio ostavinu za čoveka koji je umro u februaru ove godine, sa ne baš tako kratkim spiskom imovine i troje naslednika, pri čemu smo imali i izdvajanje tekovine i raspodeljivanje zaostavštine u skladu sa dogovorom naslednika. Jedan od naslednika je bio dva ili tri puta do notara, plus ročište juče. Rešenje smo dobili odmah na ročištu, kao i klauzulu pravnosnažnosti, jer su se naslednici odrekli prava žalbe.

Link to comment
22 minutes ago, Ayatollah said:

Ja sam juče završio ostavinu za čoveka koji je umro u februaru ove godine, sa ne baš tako kratkim spiskom imovine i troje naslednika, pri čemu smo imali i izdvajanje tekovine i raspodeljivanje zaostavštine u skladu sa dogovorom naslednika. Jedan od naslednika je bio dva ili tri puta do notara, plus ročište juče. Rešenje smo dobili odmah na ročištu, kao i klauzulu pravnosnažnosti, jer su se naslednici odrekli prava žalbe.

Baš brzo. Jel to u Beogradu ili u unutrašnjosti? 

Moja nana je umrla u septembru prošle godine, tetki i mami zakazana prva ostavinska rasprava (ili kako se već zove) sad krajem juna, sve uredno predato, na vreme itd. Sve se dešava u Bg.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...