Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

jao koliko kosta upravni spor? citam zakon, kaze:

 

Quote

 

Troškovi spora

Član 66

Troškove upravnog spora čine izdaci nastali u toku ili povodom spora.

Odlučivanje o troškovima

Član 67

U upravnom sporu o troškovima postupka odlučuje sud.

 

 

 

 

treba da se tuzi pokrajinski sekretarijat za kulturu ybog nacina dodeljivanja sredstava . neko ko je cuo ya direktne dokaze ne zeli/ne sme da prica o tome, sama projektna dokumentacija svakom sa dve ciste govori da su pare  dodeljene ..kako ne treba

 

a posto je sekretarijat  u celom procesu bio toliko bahat  da je prekrsio formalne propozicije koje je sam propisao...moze se tuziti zbog toga?

 

naime sami su u propozicijama konkursa (zvanicni dokument, poptisala sekretarka) propisali da>

 

Quote

Подносилац пријаве може да конкурише највише са 3 пројекта на Конкурсу.

 

 

i onda u Resenju (isto zvanican dokument.......) se vidi da postoje dve institucije koje su ucestvovale sa po 4 odnosno 6 prijava/projekata

 

 

jel to crno na belo sto posto da ce tuzba proci, tj konkurs oboriti (pa nek objasnjavaju zasto) i sta biva onda s troskovima, jel tuzilac nesto snosi?

Link to comment

Taksa na tužbu je nešto tipa 400 dinara. Strana koja uspe u sporu svakako ima pravo na nadoknadu troškova, ako traži. 
 

Imaj na umu da kada podneses tužbu upravnom sudu, može da se čeka i po nekoliko godina na odluku. 

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Taksa na tužbu je nešto tipa 400 dinara. Strana koja uspe u sporu svakako ima pravo na nadoknadu troškova, ako traži. 
 

Imaj na umu da kada podneses tužbu upravnom sudu, može da se čeka i po nekoliko godina na odluku. 

 

al nisu troskovi u pitanju vec neregularnost konkursa

 

i sta, poniste konkurs tj reyultate za 4 godine a sve vec proslo,realizovano i zaboravljeno..?

sranje

 

hvala u svakom slucaju

gde uplacujemo godisnju uplatu za nasu besplatnu ppp pravnu sluzbu?:)

Link to comment

Lol kakvo jadno vadjenje, lep pokusaj al morace da dokazu sudiji.

 

 

20220527_170957.thumb.jpg.78ea7862ab1a0dadf9e71affaf7dab11.jpg

 

Dve oblasti,wow, otvorili ste mi oci.

 

Sad se samo bojim da kao podnosilac tuzbe nemam pravni interes pa da je odbace

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Moje je mišljenje da nije, ako ga snima učesnik u sednici. 
 
Trebalo bi u parnici da može biti dokaz, u krivici ne. 
Počelo je stidljivo i u krivici da bude, VKS je relativno skoro izodbijao neke ZZZ s navodima da je pregledavanje privatnog video snimka "uvid u ispravu" i da nije nezakonit dokaz iako nema naredbe suda ili tužilaštva.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 2
Link to comment

kako da znam sta je s mojom tuzbom upravnom sudu, nista se ne desava, mora da sam nesto zeznula

poslala sam dan pre isteka roka post expresom, jbg nisam preporuceno a trebalo je

ovo je jedinstvena prilika da im se j.m. bahata naprednjacka, kakogod sud presudio, bitno mi da se pojave neko i da im se javno kaze sta ima, a i za one pismene primedbe ne mogu da se osole, direktor mi se ladno ne obraca kad se sretnemo u zgradi :laugh:

 

ostavila sam adresu i telefon kao tuzilja, jel nesto treba da doibijem kao obavestenje, na sajtu na elektr.oglasnoj tali su izliztani predmeti po brojevima, ima ih dosta koji su istaknuti 27.5. i jedan bi mogao biti moj, al sta ja znam..

Link to comment
28 minutes ago, napadaj said:

Odluke Upravnog suda se čekaju 2-3 godine.

Edit: Da, morala je tužba da ide preporučenom poštom.

Nek se cekaju. Jbmti hoce mi sakriti sad tuzbu jer nemam dokaz da je isporuceno

 

 

Idemo dalje, ufotkala sam platne liste 4  osobe fiktivno zaposlene, primaju po 65k din

Jel krsim neki zakon ako objavljyjem javno?

 

 

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Nek se cekaju. Jbmti hoce mi sakriti sad tuzbu jer nemam dokaz da je isporuceno

kako nemaš dokaz kad si poslala post expressom. pa na njihovom sajtu možeš otprilike da vidiš u minut kad je uručena pošiljka po onom broju PX ili PE pa 9 cifara...

Link to comment

Ako tužba nije poslata preporučeno, kao dan predaje se računa dan kada stigne u sud a ne dan predaje pošti. 
 

Zovi pisarnicu Upravnog suda da proveriš broj. Pitaće te ko je tužilac i tuženi, možda i broj rešenja koje se osporava. 
 

Posle na portalu sudova može da se proverava status predmeta po broju koji si dobila. U - broj/ 2022 je format broja predmeta. 
 

Ja sam poslednju tužbu predao 21.11.2018. godine i još ništa nema…

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, InvisibleLight said:

Nek se cekaju. Jbmti hoce mi sakriti sad tuzbu jer nemam dokaz da je isporuceno

 

 

Idemo dalje, ufotkala sam platne liste 4  osobe fiktivno zaposlene, primaju po 65k din

Jel krsim neki zakon ako objavljyjem javno?

 

 

Ne bi trebalo da objavis podatke po kojima se vidi njihov identitet - adresa, JMBG, celo ime…

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, slepa živana said:

kako nemaš dokaz kad si poslala post expressom. pa na njihovom sajtu možeš otprilike da vidiš u minut kad je uručena pošiljka po onom broju PX ili PE pa 9 cifara...

Jel? Imam samo neku otpremnicu,sta li, zguzvanu u torbi..pogledacu,ako jos moze da se isprati jer je to bilo pre 7dana

Link to comment

Ako imaš žuti papir (recepta) to bi trebalo da je to. 
 

Kad objavljuješ ova imena, imaj na umu da mogu da te tuže i za uvredu kada formulišeš njihov status

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...