Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

 

17 minutes ago, April said:

Kako saznati da li pokojnik ima akcije u Poštanskoj štedionici? Potrebna je informacija zbog ostavinske rasprave... u PŠ neće da kažu

 

Takođe, kako dobiti nasledstvo nad pravnim procesom bez procesa dodatne ostavine koji ume da produži postupak po 6 meseci?

Hvala unapred....

 

što neće da kažu, jesi zvao brokere?

https://www.belex.rs/clanovi/clan/57332

 

ako neće, možeš da pišeš centralnom registru office@crhov.rs mada oni to nešto sitno naplaćuju

 

 

Edited by levi
  • Hvala 1
Link to comment

Треба пријавити нотару да постоје бесплатне акције када се ради смртовница. Он свакако може по службеној дужности да провери то.

 

На шта мислиш под овим наследство над правним процесом без процеса додатне оставине?

Link to comment
9 hours ago, Hamlet Strašni said:

На шта мислиш под овим наследство над правним процесом без процеса додатне оставине?

 

možda je imao u vidu onu situaciju kada je preminuli stranka u nekom postupku koji je u toku. tipa, preminula je stranka u postupku konverzije poljoprivrednog u građevinsko zemljište ili postupku legalizacije objekta isl.

  • +1 1
Link to comment

ЗАХТЕВ ЗА ПРИСТУП ИНФОРМАЦИЈАМА ОД ЈАВНОГ ЗНАЧАЈА

 

jel se moze poslati emailom il mora postom?

Link to comment

Ја сам слао мејлом и свуда су ми одговарали. Само наведи све податке које у закону траже за тражиоца

Link to comment

hvala!

imaju svoj obrazac, pa sam navela sta traze.

obrazac u attachment?

msm skeniran, je mora potpis na odstampanom obrascu

Edited by InvisibleLight
Link to comment
13 hours ago, Hamlet Strašni said:

На шта мислиш под овим наследство над правним процесом без процеса додатне оставине?

Započet je proces legalizacije kuće. 

 

Hoćemo da nasledimo taj pravni proces odmah u prvom ostavinskom rešenju,

 

Recimo, kad je meni umro otac, takođe smo bili u legalizaciji, ali nismo prvim ostavinskim rešenjem obuhvatili legalizaciju, pa smo morali da tražimo kroz dodatnu ostavinu, koja je potrajala narednih 6 meseci.

Link to comment

Važno je da ga navedete kada se bude pravila smrtovnica. Prava po postupku legalizacije pred odeljenjem ….  u predmetu br…

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 29.4.2022. at 17:32, Mil@n said:

Ola drugari advokati.

 

Već dugo sam u jednoj poprilično frustrirajućoj situaciji.

 

Naime, pre jedno 6, 7 meseci sam iznajmio PC drugaru. Koji je, kako to samo meni može da se desi, ćorkiran (svakkao je čekao da leži) i u procesu, zaplenjenj je i taj moj računar. Uzeli su samo kućište, njegov brat mi je vratio monitor, miš, slušalice, podlogu, tastaturu i sl. 

I on i žena od tog kome sam iznajmio mi daju neke onako ofrlje infose, mislim da se tripuju da ih neko prisluškuje i sl, to se sve odugovlačilo dugo. U jednom momentu sam u saradnji sa drugarom advokatom podneo podnesak nadležnom sudu da mi se vrati PC, naveo neke razloge kao i to da ako im trebaju podaci neka ih prebace negde ili izvade hard disk, ne treba mi. Dobio sam odgovor da je zahtev prosleđen nadležnom sudu u toku istrage (ako sam dobro zapamtio), posle toga, taj nadležni sud se nije javio.

On me zvao pre jednom esec dana i kao gotovo, to je to, vraćaju nam (on - njegov brat, i njemu su uzeli neki lap valjda), kao, advokatica mu je podnela zahtev da se to vrati ali evo čekamo od tada mesec i jače dana.

Pitanje je: koje su standardne procedure u tim situacijama, nadam se samo da me nešto ne farbaju, da nisu prodali PC i sl, mada imućni su, kontam da se ne bi blamirali, a i svakako verujem da kontaju da mogu da lako provalim šta je zaplenjeno tokom hapšenja. Jel to stvarno mora toliko da se razvlači?... Ako je već utvrđeno da nema ništa na tom PC-u (naravno da nema, samo igrice), zar ne bi taj povraćaj trebao brže da ide?

 

Zvao me juče brat uhapšenog, kaže da je zvao advokata, i da "nije bio prijatan i da ga je napušio" - a to sve pošto sam mu ja pisao da je prošlo mesec i po od kada mi je javio da bi trebalo to da bude rešeno, pa je onda advokat baš bio u NS, svratio kod tužioca i ova mu je rekla da nam vrću stvari sledeći ponedeljak :)

 

E sad, videćemo šta kaže ponedeljak :)

Link to comment

Da pitam i ovde na forumu, možda neko ima iskustva jer čujem svakakve predloge.

 

Elem, 

 

nasledio sam nekretninu, tipa 15% moje, ostalo 50% jednom rođaku kao najveći deo i ostali isto kao ja, manjinski vlasnici, da tako  kažem, ako postoji ta kategorija u ovom slučaju.

 

Radi se o tome, da su se svi ostali dogovorili, da jedan od manjinskih vlasnika kupi nekretninu, i to po znatno nižoj ceni od tržišne (red veličine 30-40%), na šta ja ne pristajem, jer smatram da nije zaslužio da se tako nagradi.

 

Koje su moje opcije?

 

Neko kaže da ne mogu ništa da završe bez mene, već da se ide preko suda i onda  da ja tamo tražim koliko mislim da treba, pa sud odredi, neko opet kaže da ide na licitaciju, pa tu onda svako može da kupi, čak i ja, mada opet neko negira tu mogućnost, tj. prisilnu licitaciju u konkretnom slučaju.

Čujem i mišljenje da on može da kupi sve delove ostalih naslednika, a meni da plaća mesečnu rentu, to mi svakako ne odgovara, i nadam se da me ne mogu naterati na to.

U svakom slučaju, poslali su mi ponudu, prihvati ili ne, ja da im pošaljem odgovor NE, šta sledi?

Ili da u samom odgovoru napišem koliko smatram da bi trebalo da me isplate?

 

Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...