Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ipak je neko pročitao mejl...

Pitali su ko je još živ, muž, deca?

I onda:

"Sve ok, dođite tada, pozovite i ostale ako ste u dobrim odnosima..."

Ajde videćemo...







... Shiit has hit the fan

Update:

Bili, obavili
"jel vi svi potvrđujete da je Frank Pembleton jedini naslednik"

I tako...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

E imam ja dosadni još jedno pitanje:

Kako običan građanin može da proveri da li je još neko prijavljen na adresi preminulog?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
E imam ja dosadni još jedno pitanje:

Kako običan građanin može da proveri da li je još neko prijavljen na adresi preminulog?







... Shiit has hit the fan



Ima onaj potpuni biracki spisak - svih imena po birackom mestu. Nije vezano za adrese, ali moze da ti potvrdi da li je odredjeno ime tu.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Пробај да тражиш од Полиције податак и наведи да си наследник преминулог. Можда ће ти дати. Мораш да приложиш доказе. Мислим да је у питању уред за регистар становништва или тако нешто

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Frank Pembleton said:

E imam ja dosadni još jedno pitanje:

Kako običan građanin može da proveri da li je još neko prijavljen na adresi preminulog?

... Shiit has hit the fan
 

 

Član 25. Zakona o prebivalištu i boravištu građana:

 

"Na zahtev suda, organa državne uprave, drugog organa ili organizacije, kao i drugog pravnog ili fizičkog lica, koje ima opravdan pravni interes, nadležni organ je dužan da dostavi tražene podatke iz evidencije prebivališta i boravišta građana, u skladu s propisima o zaštiti podataka o ličnosti.

 

Nadležni organ može podatke iz evidencije prebivališta i boravišta građana davati državnim i drugim organima i organizacijama, kao i drugim pravnim i fizičkim licima, pod sledećim uslovima:

1) ako su zakonom ili drugim propisima ovlašćeni da traže i primaju te podatke;

2) ako su im ti podaci neophodni za izvršavanje poslova iz njihove nadležnosti;

3) ako obezbeđuju zaštitu ličnih podataka."

 

Što će reći da, ako fizičko lice ima opravdan pravni interes, može da dobije podatak iz evidencije prebivališta i boravišta koju vodi MUP.

 

Edited by Ted
Link to comment

Mislim da je zajeb tu sto broj stana ne pise u prijavi prebivalista, tj. to je tek od skora pocelo da se unosi u sistem. Tako da tu moze biti prijavljenih na adresi, ali ne znas tacno kom stanu pripadaju. SNS approves.

 

Zenska polovina se pre par godina selila sprat nize, ista zgrada, naravno ista adresa. Smejurija na kakve birokratske sve kamene spoticanja je nailazila.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ola drugari advokati.

 

Već dugo sam u jednoj poprilično frustrirajućoj situaciji.

 

Naime, pre jedno 6, 7 meseci sam iznajmio PC drugaru. Koji je, kako to samo meni može da se desi, ćorkiran (svakkao je čekao da leži) i u procesu, zaplenjenj je i taj moj računar. Uzeli su samo kućište, njegov brat mi je vratio monitor, miš, slušalice, podlogu, tastaturu i sl. 

I on i žena od tog kome sam iznajmio mi daju neke onako ofrlje infose, mislim da se tripuju da ih neko prisluškuje i sl, to se sve odugovlačilo dugo. U jednom momentu sam u saradnji sa drugarom advokatom podneo podnesak nadležnom sudu da mi se vrati PC, naveo neke razloge kao i to da ako im trebaju podaci neka ih prebace negde ili izvade hard disk, ne treba mi. Dobio sam odgovor da je zahtev prosleđen nadležnom sudu u toku istrage (ako sam dobro zapamtio), posle toga, taj nadležni sud se nije javio.

On me zvao pre jednom esec dana i kao gotovo, to je to, vraćaju nam (on - njegov brat, i njemu su uzeli neki lap valjda), kao, advokatica mu je podnela zahtev da se to vrati ali evo čekamo od tada mesec i jače dana.

Pitanje je: koje su standardne procedure u tim situacijama, nadam se samo da me nešto ne farbaju, da nisu prodali PC i sl, mada imućni su, kontam da se ne bi blamirali, a i svakako verujem da kontaju da mogu da lako provalim šta je zaplenjeno tokom hapšenja. Jel to stvarno mora toliko da se razvlači?... Ako je već utvrđeno da nema ništa na tom PC-u (naravno da nema, samo igrice), zar ne bi taj povraćaj trebao brže da ide?

Edited by Mil@n
Link to comment
12 minutes ago, Uskebasi said:

Sve zavisi od razloga zbog koga je oduzet racunar. To oduzimanje moze da bude i trajno

 

Uhapsio ga je sud za privredni kriminal. Kontam da su pretraživali da nema neke tragove nekih poslovnih sranja.


Da je trajno, rekli bi mi ovi iz porodice tako.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako saznati da li pokojnik ima akcije u Poštanskoj štedionici? Potrebna je informacija zbog ostavinske rasprave... u PŠ neće da kažu

Takođe, kako dobiti nasledstvo nad pravnim procesom bez procesa dodatne ostavine koji ume da produži postupak po 6 meseci?

Hvala unapred....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...