Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Kad dodje na rociste, poneses umrlicu, oni to konstatuju i ili zavrse rociste odmah ili prezakazu.

 

A svakako sto pre prijavi sudu za ostavinsku, uzasna im je guzva i nacekaces se. Ja cekam za caleta od septembra, rekli su mi maj/jun najranije (doduse opstina Palilula).

Link to comment
3 minutes ago, Krošek said:

Nisam znao da se ne javljaju na telefon po zemlji, u mom okruzenju to nije uopste normalno. 

Nigde to nije normalno ali se nažalost dešava...

 

Koliko love zarađuju, trebalo bi da finansiraju jedan onaj besplatan broj na kome bi se iz cele zemlje dobijale jednostavne informacije, a da onda pojedine kancelarije mogu kavalitetnije da komuniciraju sa strankama oko konkretnih predmeta. Ali, jbg

  • +1 2
Link to comment

ne znam sta da mislim vezano za ovu situaciju. nisu procitali mejl? neki AI bot im odgovara na mejlove? ne znaju za kad su zakazali smrtovnicu? nemaju svoj primerak poziva? obrisali su fajl na kompu? toliki prioritet im je da oslobode termin da ih nista drugo ne interesuje i nemaju bukvalno nista drugo da kazu stranci...

Link to comment
4 minutes ago, Krošek said:

ne znam sta da mislim vezano za ovu situaciju. nisu procitali mejl? neki AI bot im odgovara na mejlove? ne znaju za kad su zakazali smrtovnicu? nemaju svoj primerak poziva? obrisali su fajl na kompu? toliki prioritet im je da oslobode termin da ih nista drugo ne interesuje i nemaju bukvalno nista drugo da kazu stranci...

Јавља се нова секретарица која нема везе са животом. Мени су једном били у фазону. шта вас интересује развргнуће имовинске заједница, хахаха, развргнуће каква смешна реч. А шта то значи. Чекајте да вас пребацим код правника...

  • Haha 4
Link to comment

Mada, istini za volju, ako je to onaj lik koji je istovremeno i tumač za engleski, ja sam sa njegovim službenicima na šalteru imao odlična iskustva. Jednom su mi samoinicijativno zamenili stranu u dvojezičnom aktu o osnivanju DOO gde sam nešto zajebao, iako je trebalo ponovo sve da mi overe i naplate. I nisu mi naplatili ništa. Zoran Nedin.

 

 

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mada, istini za volju, ako je to onaj lik koji je istovremeno i tumač za engleski, ja sam sa njegovim službenicima na šalteru imao odlična iskustva. Jednom su mi samoinicijativno zamenili stranu u dvojezičnom aktu o osnivanju DOO gde sam nešto zajebao, iako je trebalo ponovo sve da mi overe i naplate. I nisu mi naplatili ništa. Zoran Nedin.

 

 

Nedin nama vredi zlata, jer em je OK i kooperativan (za razliku od mnogih drugih), em je tumač za engleski, pa ne moramo da jurimo tumače i objašnjavamo se kod overe dvojezičnih akata.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Јавља се нова секретарица која нема везе са животом. Мени су једном били у фазону. шта вас интересује развргнуће имовинске заједница, хахаха, развргнуће каква смешна реч. А шта то значи. Чекајте да вас пребацим код правника...

 

 Pa realno jeste smešna reč :D

  • Haha 1
Link to comment
telefon najbolje
 
generalno, postupak se prekida dok se ne okonca postupak iza umrlog naslednog ucesnika (da bi se utvrdilo ko ce stupiti na njegovo mesto, tj. ko su naslednici naslednika, da bi isti mogli stupiti na njegovo mesto u ostavinskom postupku u kojem je ucestvovao)
Ipak je neko pročitao mejl...

Pitali su ko je još živ, muž, deca?

I onda:

"Sve ok, dođite tada, pozovite i ostale ako ste u dobrim odnosima..."

Ajde videćemo...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Ako u katastru za zgradu na parceli piše "ОБЈЕКАТ УПИСАН ПО ЗАКОНУ О ОЗАКОЊЕЊУ ОБЈЕКАТА" to može da znači da ta zgrada nema upotrebnu dozvolu, iako je "uknjižena"? Moja rođaka se interesuje za kupovinu stana u takvoj zgradi koju prodaje poznata BG agencija, s tim što ostaju da se završe "još neki radovi" oko fasade, terasa itd... To meni govori da zgrada nema upotrebnu dozvolu što opet znači da nisu imali nikakvu proveru ugradnje materijala ili, recimo, kako su sproveli kanalizaciju, kolika je septička jama (pošto u tom kraju nema kanalizacije) i sl...?

 

 

Link to comment



Јавља се нова секретарица која нема везе са животом. Мени су једном били у фазону. шта вас интересује развргнуће имовинске заједница, хахаха, развргнуће каква смешна реч. А шта то значи. Чекајте да вас пребацим код правника...


"Deoba zajedničke imovine" prevedeno na ćirilični jezik™

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ne, to znači da je za objekat upotrebna dozvola izdata u postupku legalizacije. Da nema upotrebne, ta zabeležba bi bila upisana. Naravno, pošto je to srpski katastar, treba proveriti za svaki slučaj, ali ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema sa samom kupovinom.

 

Za tehnički deo treba angažovati tehnička lica koja mogu da utvrde pojedinosti iz projekata i stvarnog činjeničnog stanja. U legalizaciji se na osnovu izveštaja o zatečenom stanju sa elaboratom geodetskih radova utvrđuje da li je objekat izgrađen u skladu sa građevinskom dozvolom i propisima ili ne. Naravno, to je formalni zahtev procedure, u praksi se često odstupa od svega toga, posebno ako se ide kod gospodina načelnika koji stranke prima u kafiću na Dorćolu, pa zato treba da se angažuje neko tehničko lice radi provere i potvrde.

Edited by napadaj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...