Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Pretiti SNSom, tuzbama, medijima, drati se, vristati, zvati udruzenje potrosaca... Nesto od toga ce upaliti sigurno.

Pre 3 godine meni nisu hteli da daju pismo od katastra na ime oca(postara mrzelo da se penje na prvi sprat), tada je bio ziv, uz malo dranja i pretnju "da sam pokazao clansku kartu SNS dobio bih odma taj dokument", sefica se setila da moze da dodje postar u 16:45 kod mog caleta u stan, gde je keva preuzela sta treba,bez da se cale pojavio uopste, spavao je.

Pri tom, moje prezime je unikat, ja sam jedninu Srbiji, sestra u Holandiji i sad zena sa mojim i dodatim prezimnom.


Dakle, sa stokom samo glasno i uz pretnje, molbe ne pomazu!!!


Nije ista situacija, ali su ista govna.

P.S. uvek moze da trazi menadzera radnje koji nikad nije tu i radi od 9 do 10h utorkom kad je suncano, i da sa njim poprica

Link to comment

Zna li neko sta je bilo sa onim prepustanjem strujnih brojila EPSu?

 

Danas sam dobio "Poziv za azuriranje podataka i potpisivanje ugovora od prodaji elektricne energije".

 

Prikljucak se vodi na preminulo lice vec 30 godina. U pitanju je vikendica.

 

Ne znam odakle im sad takva azurnost :)

Link to comment

Recimo da je pitanje za ovu temu:

 

Majci u inbox eUprave stiglo rešenje od notara namenjeno drugoj osobi, koju ne poznaje, niti se slično zove, po pitanju koje sa njom nema baš nikakve veze.

Kako je to uopšte završilo u njenom inboxu ne znamo. Rekoh joj da zove tog notara (izgugla broj) i kaže mu za grešku.

 

A proveravala je inbox eUprave, jer i ona očekuje nešto i sad se brine da nije to otišlo nekome drugom.

 

Jel notar klikće kad šalje dokumenta elektronski ili neka veštačka inteligencija, preko JMBG ili tako nešto?

Link to comment

Sta se desava kad za vreme izvrsenja kazne zatvora nastupi apsolutna zastarelost izvrsenja kazne?

Da li se obustavlja izvrsenje kazne zatvora ili cinjenicom da se okrivljeni javio na izdrzavanje prekida rok apsolutne zastarelosti, sta mislite

Link to comment

Bratu i snajki su stigle prijave za šetanje po autoputu na protestu. Da li znate jel funcioniše još neka od onih besplatnih pravnih pomoći koje su se pominjale?

Link to comment

Prijatelj iz NIša došao na ostavinsku raspravu kod notara na Novom Beogradu pošto nasleđuje 40% stana u jednom od blokova. Pitao me kako to ovde ide sa upisom i ja mu preneo moje iskustvo da sam imao ostavinu iza pokojnog oca pre dve godine, da sam nasledio deo kuće isto na Novom Beogradu i da još uvek u katastru stoji zabeležba da je pokrenut upis prava, a kao nosilac je i dalje naveden pokojni otac. Isto smo odradili kod notara.

 

Međutim, on mi se javlja nakon povratka u Niš da je posle 10 dana dobio na kućnu adresu rešenje i da je već upisan kao suvlasnik, proverio na rgz sajtu.

 

Kako je moguće da se neko upisuje u katastar posle 10 dana a da ja još uvek ne mogu da dođem na red posle 2 godine? Da li to neko opstruira i kako to da proverim ako oni fizički ne dozvoljavaju posete a na mejl se dobije kurtoazna potvrda da je primljeno i nikad odgovor?

 

Hvala unapred.

Link to comment

Moguce je da postoji neko rešenje koje nije konačno, pa pre konačnosti tog rešenja RGZ ne vrši nikakve upise. 

Moguće je da neko od naslednika nije primio rešenje, pa je zapelo oko pravnosnaznosti. 

A moguće je i da notara mrzi da radi 😁

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, pibe said:

Prijatelj iz NIša došao na ostavinsku raspravu kod notara na Novom Beogradu pošto nasleđuje 40% stana u jednom od blokova. Pitao me kako to ovde ide sa upisom i ja mu preneo moje iskustvo da sam imao ostavinu iza pokojnog oca pre dve godine, da sam nasledio deo kuće isto na Novom Beogradu i da još uvek u katastru stoji zabeležba da je pokrenut upis prava, a kao nosilac je i dalje naveden pokojni otac. Isto smo odradili kod notara.

 

Međutim, on mi se javlja nakon povratka u Niš da je posle 10 dana dobio na kućnu adresu rešenje i da je već upisan kao suvlasnik, proverio na rgz sajtu.

 

Kako je moguće da se neko upisuje u katastar posle 10 dana a da ja još uvek ne mogu da dođem na red posle 2 godine? Da li to neko opstruira i kako to da proverim ako oni fizički ne dozvoljavaju posete a na mejl se dobije kurtoazna potvrda da je primljeno i nikad odgovor?

 

Hvala unapred.

Možeš da probaš da zakažeš sastanak sa službenikom katastra. Imaju i on line čet gde ti odgovoaraju živi ljudi (meni odgovorili pre neki dan)

Link to comment

Hvala svoj trojici na korisnim savetima. Zaista se odmah javila žena na online četu ali je objašnjenje meni neverovatno i sad je očaj još veći. Postoji na toj parceli zahtev nekog advokata iz 2014 koji još nije rešen pa dok se to ne završi nikakve promene ne mogu da se sprovedu. Bez obzira što su moji roditelji upisani 50 godina u katastru i što imam pravosnažno rešenje o ostavini moram da čekam još neodređeno vreme, možda godinu, pet, dvadeset...

 

Žena sa četa kaže da mogu da tražim uvid u predmet, ali šta sam time dobio? Mislim zdrav razum mi kaže da neko treba da me zaštiti od ovog maltretiranja, ali šta preduzeti?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...