Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Zna li neko kad se tacno "zatvara" predmet kod izvrsitelja i kako je duznik o tome obavesten?

 

Dobili smo proslog meseca zakljucak kojim se utvrdjuje da je preduzeta poslednja radnja i da se zakljucuje izvrsni postupak. Onda mesec dana kasnije stize resenje od istog izvrsitelja, po istom broju predmeta koji potrazuje troskove izvrsnog postupka? Nije li trebalo obrnuto da nam stigne, prvo to pa onda zakljucenje?

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, goofs said:

Zna li neko kad se tacno "zatvara" predmet kod izvrsitelja i kako je duznik o tome obavesten?

 

Dobili smo proslog meseca zakljucak kojim se utvrdjuje da je preduzeta poslednja radnja i da se zakljucuje izvrsni postupak. Onda mesec dana kasnije stize resenje od istog izvrsitelja, po istom broju predmeta koji potrazuje troskove izvrsnog postupka? Nije li trebalo obrnuto da nam stigne, prvo to pa onda zakljucenje?

a šta ste platili? samo glavni dug, ili i nagradu izvršitelju?

 

ja ne znam kako da nađem kod kojih su mi izvršitelja tužbe. imam 11 tužbi infostana kod prvog osnovnog suda i sve su prosleđene izvršiteljima. jel ima neka elektronska baza da po broju predmeta mogu da nađem izvršitelja?

Link to comment
11 hours ago, goofs said:

Zna li neko kad se tacno "zatvara" predmet kod izvrsitelja i kako je duznik o tome obavesten?

 

Dobili smo proslog meseca zakljucak kojim se utvrdjuje da je preduzeta poslednja radnja i da se zakljucuje izvrsni postupak. Onda mesec dana kasnije stize resenje od istog izvrsitelja, po istom broju predmeta koji potrazuje troskove izvrsnog postupka? Nije li trebalo obrnuto da nam stigne, prvo to pa onda zakljucenje?

To su posledice idiotskog zakona da izvrsitelh ne moze svoj rad da naplati tokom pistupka, nego tek nakon okoncanja... Mislim, tehnički ima smisla, ali je uzas frustrirajuće za duznika...

Link to comment

Meni je jedna stvar tu malo nejasna, u zakonu je valjda ostavljeno da nagradu za revnosno izvršen posao izvršitelj može naplatatiti ili od poverioca, ili od dužnika, ali praksa pokazuje da se nagrada naplaćuje samo od dužnika, pored svih dažbina i ugrađivanja.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

ali dužnik je već platio troškove, i onda se ovo dodaje na kraju kad se isplate svi dugovi i troškovi izvršitelja.

Ne, to ti je naknada (nekad bilo nagrada) i to se isplaćuje izvršitelju na kraju procesa, uvek dužnik...

 

Dok je bila nagrada, po starom zakonu, bilo je u okviru samog procesa, što je bilo mnogo bolje za sve, samo je izraz bio idiotski u obvom kontekstu... AKo se ne varam, prepisan je iz advokature, gde, naravno ima smisla...

 

I sve troškove uvek plaća dužnik, caka je što na početku procesa, da bi uopšte poceo proces, mora da plati poverilac, a ali mu se to posle nadoknadi, ako bude bilo izvršenja, ako ne bude, iz raznih razloga, poverilac je ćao sa tim parama...

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

ja ne znam kako da nađem kod kojih su mi izvršitelja tužbe. imam 11 tužbi infostana kod prvog osnovnog suda i sve su prosleđene izvršiteljima. jel ima neka elektronska baza da po broju predmeta mogu da nađem izvršitelja?

 

Zar ti ne pise tamo u eSanducetu, pod utuzenja? Trebalo bi da pise ime izvrsitelja i broj predmeta.

 

2 hours ago, slepa živana said:

a šta ste platili? samo glavni dug, ili i nagradu izvršitelju?

 

Platili smo glavni dug plus "trosak izvrsitelja" (tim recima pise). Sad na ovom novom resenju traze da se plati "nagrada izvrsitelja" i "naknadno nastali troskovi izvrsenja". Da li uopste ima poente da im trazim da mi specificiraju sta su ti naknadno nastali troskovi izvrsenja?

 

edit: i to se trazi da platimo na racun izvrsnog poverioca, ne izvrsitelju?!

Edited by goofs
Link to comment
21 minutes ago, goofs said:

 

Zar ti ne pise tamo u eSanducetu, pod utuzenja? Trebalo bi da pise ime izvrsitelja i broj predmeta.

 

 

Platili smo glavni dug plus "trosak izvrsitelja" (tim recima pise). Sad na ovom novom resenju traze da se plati "nagrada izvrsitelja" i "naknadno nastali troskovi izvrsenja". Da li uopste ima poente da im trazim da mi specificiraju sta su ti naknadno nastali troskovi izvrsenja?

 

edit: i to se trazi da platimo na racun izvrsnog poverioca, ne izvrsitelju?!

imala sam u esandučetu samo jedno utuženje i jedno ime izvršitelja. a posle sam od infostana dobila spisak tužbi, pa pretpostavljam da su sve kod različitih izvršitelja.

 

idi na tok predmeta izvršitelja - https://tpji.portal.sud.rs/ kad ukucaš njegovo ime i broj predmeta moći ćeš da vidiš izlistane troškove. pa probaj da prokljuviš šta ste platili a šta je ostalo i da li je uopšte išta ostalo da se plati. 

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, slepa živana said:

a šta ste platili? samo glavni dug, ili i nagradu izvršitelju?

 

ja ne znam kako da nađem kod kojih su mi izvršitelja tužbe. imam 11 tužbi infostana kod prvog osnovnog suda i sve su prosleđene izvršiteljima. jel ima neka elektronska baza da po broju predmeta mogu da nađem izvršitelja?

To ti je najbolje da trazis od suda da te obaveste kom izvrsitelju je otisao predmet. Ovo su stari sudski predmeti kod kojih raspodela nije isla preko komore, pa jedino sud moze da ti kaze kojim izvrsiteljima su otisli predmeti (mozda jednom, ako je sud spojio sve predmete u jedan). 

7 hours ago, Filozof manijak said:

ali dužnik je već platio troškove, i onda se ovo dodaje na kraju kad se isplate svi dugovi i troškovi izvršitelja.

Sve troskove izvrsitelju placa iskljucivo izvrsni poverilac, a onda poverlac trazi da izvrsitelj obaveze duznika da mu ih nadoknadi. Zato ti troskovi idu na racun poverioca

  • Hvala 2
Link to comment

Cuvari budzeta vol.2588534888
Kao branilac u prekrsajnom sudu pismenim podneskom predlozim saslusanje jednog svedoka. I sve bi bilo lepo da mi jednog dana ne stogne podnesak od suda u fazonu mi smo ga saslusali evo vam zapisnik pa se izjasnite :blink: a to sto me nisu pozvali na rociste za saslusanje svedoka kojeg sam ja predlozio nema veze. Inace tok predmeta prekrsajnih sudova na netu ne ispisuje za kad su zakazana rocista :ajde: tako da ne mogu ni tako da pratim da me ne zeznu.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...