Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Dobio sam od parking servisa kaznu i u koverti spisak (!?) svih dugovanja prema parking servisu koji su dodeljeni nekom izvrsitelju. Ime, prezime, adresa i JMBG fizickih lica, sa sve visinom dugovanja, jedno 50ak njih.

 

Neuk sam, ali poprilicno sam siguran da je ovo krsenje zakona o zastiti podataka o licnosti? 

Link to comment
Dobio sam od parking servisa kaznu i u koverti spisak (!?) svih dugovanja prema parking servisu koji su dodeljeni nekom izvrsitelju. Ime, prezime, adresa i JMBG fizickih lica, sa sve visinom dugovanja, jedno 50ak njih.
 
Neuk sam, ali poprilicno sam siguran da je ovo krsenje zakona o zastiti podataka o licnosti? 
To su sve tvoja dugovanja?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Ma ne, samo jedan red na tom papiru je moj, onako blago zatamnjen. Ostalo su neki random ljudi.
Verovatno neki neznalica nije umeo da selektuje deo tabele za štampanje.
A ti si tražio informaciju kod kog izvršitelja je "otišla" tvoja kazna?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

To je raspodela predmeta od komore izvrsitelja, gde su na spisku svi duznici za koje je parking servis planirao da podnese predlog za izvrsenje. 

Jeste krsenje privatnosti, ali uz predlog moraju da dostave dokaz da je odredjen bas taj izvrsitelj. E sad sto njih mrzi da to srede na prihvatljiv nacin, to je poseban problem

Link to comment
35 minutes ago, goofs said:

Da, ovo je zapravo stiglo od izvrsitelja, sa sve resenjem.

 

Mogu li da iskoristim ovo da se oslobodim duga, ili bar naknade za izvrsitelja?

Ne možeš, ali možeš da napakostiš izvršitelju i da kreneš da ga prcaš po zakonu o zaštiti podataka, oabestiš nadležni organ, i da taržiše dokaze da nisu i tvoji podaci prosleđeni treaćim licima... Uz to da nađeš još i ove čije jmbg ove imaš, pa da oni krenu da prcaju izvršitelja... Kazen izvršitelju su do 100K, po jednom zajebu, ako se dobro sećam...

 

Pa ako vas ima 50 u koverti...

 

Ali ćaš svakako morati da platiš svoj dug... :(

  • +1 1
Link to comment

Pa ok, ali zar nije izvrsitelju u interesu da se ne jebava sa tim i da mi oprosti svoju naknadu, nego da mi naplati to i krene u ceo proces?

 

50,000 dinara je minimalna kazna po jednom prekrsaju, naknada koju mu dugujem je 4700 dinara.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Pa ok, ali zar nije izvrsitelju u interesu da se ne jebava sa tim i da mi oprosti svoju naknadu, nego da mi naplati to i krene u ceo proces?

 

50,000 dinara je minimalna kazna po jednom prekrsaju, naknada koju mu dugujem je 4700 dinara.

On po zakonu ne sme da ti oprosti svoju naknadu!!!

 

Inače, advokat parking servisa će da lapi mnogostruko više od izvršitelja... :(

Link to comment

Ovo nije propust izvrsitelja nego poverioca. Poverilac je kao prilog predloga za izvrsenje dostavio takvu raspodelu komore. Izvrsitelj ne moze da menja, prepravlja ili izbaci prilog koji je stranka dostavila uz podnesak, odnosno u konkretnom slucaju uz predlog za izvrsenje. 

Link to comment

Tata je osim za svoje roditelje placao zakup/odrzavanje grobnih mesta za jos neke clanove njegove porodice, nije bio ukljucen u ostavinske, samo je preuzeo to nakon dedine smrti. Postojalo je jos naslednika, ali se svelo na to da je placao samo on jer je njegovo ime bilo registrovano i ziveo je u mestu gde su sahranjeni.

 

On je preminuo pre dve godine, i sestra bi da odustane od obaveze placanja (snosimo teret troskova zajedno, samo njoj formalno ide racun) za neka od tih grobnih mesta da se ne bi prenosilo dalje.  

 

Kako je to moguce pravno regulisati sa komunalnim? 
 

Hvala.

Edited by Moonwalker
Link to comment

ne pravnički, no iz primera.

moja žena je imala obavezu plaćanja troškova za grob u ćupriji u kome su sahranjeni njeni dalji preci (prababa, pradeda...). otišla je u njihovu grobljansku upravu i tamo ostavila njima na raspolaganje taj grob a sebe oslobodila plaćanja. direktno tamo, kod njih. smešno i tužno istovremeno je da su tamo od nje tražili a im pokaže grob, oni nisu imali pojma gde je.

 

probajte direktno sa grobljem

Edited by djordje geprat
  • Hvala 1
Link to comment

Ako starija osoba ima dve nekretnine ( stan i u selu kucu i njive) , da li moze sklopiti dva ugovora o dozivotnom izdrzavanju, tako da posle njene smrti jednima ostane stan, a drugima kuca ?

Pri tome, jedan od ta dva ugovira je vec aktuelan godinu dana.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...