Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

pa moze, da. dobro, to je sad previse individualno. uglavnom ima opcije. nek ide kod onog istog advokata jos jednom u svakom slucaju i jos jednom se malo prokonsultuje s obzirom na poslednje stanje stvari. 

Link to comment

Kolege,

 

koji zalbeni organ je nadlezan da odlucuje po zalbi na zakljucak kojim je odbijen zahtev za odlaganje izvrsenja resenja Ministarstva?

Vrlo je konfuzna pouka o pravnom leku

Edited by ultra plasticni
Link to comment

A kako glasi pouka?

 

Po ZUP, ne može da se izjavi posebna žalba protiv zaključka, već samo može pobijati samo žalbom ili tužbom protiv rešenja.

Link to comment

Da li može nekretninom da se garantuje kupovima druge nekretnine? Je se to zove hipoteka?

 

Imam u familiju neku situaciju da član familije stalno postavlja mogućnost da je "bakina kuća možda čak i pod hipotekom..." i insinuira da se možda koristimo kućom (moje bake, koja je jedini vlasnik i u domu je).

 

Ja sam malo operisana od ovih termina i od prava, nisam nikad dizala kredit, pa me zanima da li bi ako to postoji to bilo upisano eventualno u katastar kao zabeležba, pa da makar kažem familiji da prate onlajn katastar, da se umire i prekinu sa optužbama i da se ne diže tenzija oko gluposti. (Na stranu što su takve izjave i uvredljive jer podrazumevaju falsifikovanje potpisa i zloupotrebu).

Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Moze hipoteka na drugom stanu koji nije predmet kredita, uz saglasnost vlasnika I overeno kod notara.

I upisuje se to katastar ?

Link to comment

Ma nije upisano ništa, ali neobrazovana i kverulantska familija natuknula™ da mozda i jeste (jbt, prakticno optuzba za kriminalno delo falsifikovanja potpisa), pa hoću da im kažem da provere sami.

Link to comment

Internet provajder je oranizovao nagradnu igru. Kao i za svaku nagradnu igru, donet je pravilnik na osnovu Zakona o igrama na sreću i nekih drugih pravilnika. Učestvuje se slanjem nekog podatka SMS-om.

 

Korisnik ispunjava sve uslove iz pravilnika, šalje SMS koji je uredno naplaćen po važećoj tarifi, ali je odbijen za učešće uz povratnu poruku da je podatak koji je poslao neispravan. Podatak je sigurno ispravan, proveno više puta.

 

Organizator je kontaktiran, ali izbegava da da obrazloženje, pretpostavljam da ne bi potvrdio da je prekršio pravila igre.

 

Šta korisnik može da uradi u ovom slučaju? Da li postoji neka institucija kojoj može ovo da se prijavi ili ostaje "u slučaju spora nadležan je sud u Beogradu"...

 

 

Link to comment

Pod kojim uslovima se sme raditi snimanje nekomercijalnih filmova (npr studentskih) u dvorištu stambene zgrade? Da li je dovoljna dozvola od policije (ili komunalne milicije?), ili se pre toga mora dobiti dozvola od stambene zajednice? Odnosno, moze li se snimanje raditi ako su stanari protiv toga?

 

Takodje, da li dobijanje dozvole od policije (ili komunalne milicije?) za snimanje u toku noci onda znaci da je dozvoljeno praviti buku, ili i tada vaze opsta pravila onoga sto uobicajeno nazivamo kucnim redom?

Link to comment

Da li je neko imao iskustvo kako naterati bivšeg zakupca - DOO koji se iselio iz poslovnog prostora da promeni sedište u APR? Za fiizičko lice mi je jasno, ima li neko ideju kako ide za pravno.

Link to comment
21 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Hvala ti. 

Ovde se radi o nekomercijalnom snimanju koje je trajalo dva dana (odnosno dve noci), sa dozvolom (koju nisam video, pa ne znam je li dobijena od KomMilicije ili Policije). Kako ne bi dolazilo do daljih nesporazuma sa ljudima koji su to organizovali, hteo bih da imam neke argumente na svojoj strani, u smislu, sta svaki naredni put treba obezbediti pre nego sto dodje do snimanja. 

 

Ako te dobro razumem, ove filmadzije studenti nisu smeli da snimaju na parceli koja pripada nasoj zgradi, bez prethodnog dogovora/ugovora sa nasom zgradom, uprkos tome što su imali tu dozvolu od javnih službi? Već se moralo ići na neki dogovor/ugovor/saglasnost, i sl?

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...