Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

2 minutes ago, Moća said:

Cekaj sad, mnogo si konfuzan da li zelis pomoc oko toga sta drugar moze uradi na sudu ili zelis da pitas da li je moguce da ga advokat otkaci dan pre sudjenje?

Ovo drugo prvo je vec zavrseno.

Edited by Bogotac
Link to comment

Nije moguce cak je i neeticno uraditi tako nesto, ako nista drugo sam advokat je mogao da nadje kolegu da ga zameni i da se uredno pojavi na rocistu koje bude zakazano posle toga.

  • +1 1
Link to comment

Mali upliv Nusica u RL.Imam zajednicko dvoriste sa dve kuce od kojih jedna pripada ujaku jedna meni.Na ostavinskoj raspravi su zamesali brojeve i sad se ujakova kuca vodi na mene u katastru i obrnuto.Podneo zahtev za registrovanje brojila kad u EPSu,Pa ti imas struju sta hoces?Ispadne da sam ja vlasnik kuce A a ujak kuce B umesto obrnuto.

Koji bi najlaksi nacin bio da se ovo sredi?

Link to comment
11 minutes ago, Moća said:

Nije moguce cak je i neeticno uraditi tako nesto, ako nista drugo sam advokat je mogao da nadje kolegu da ga zameni i da se uredno pojavi na rocistu koje bude zakazano posle toga.

Tako i on misli,da je ovaj uzeo kintu od druge strane.

 

Reci mi,da li bi rociste bilo odrzano da se samo on pojavio,bez advokata?

 

I jel moguce da sud pomeri datum sudjenja kao sto je on rekao i da mu se namesti da ne moze dodje,jer ima drugo sudjenje,zar se raspored rocista ne javlja danima unazad?

 

Edited by Bogotac
Link to comment
17 minutes ago, Bogotac said:

Tako i on misli,da je ovaj uzeo kintu od druge strane.

 

Reci mi,da li bi rociste bilo odrzano da se samo on pojavio,bez advokata?

 

I jel moguce da sud pomeri datum sudjenja kao sto je on rekao i da mu se namesti da ne moze dodje,jer ima drugo sudjenje,zar se raspored rocista ne javlja danima unazad?

 

Zavisi od sudije do sudije ali u vecini slucajeva bi mu odlozili ako bi im rekao da mu je advokat rekao vece pre da ne moze da pristupi.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, askeladden said:

Mali upliv Nusica u RL.Imam zajednicko dvoriste sa dve kuce od kojih jedna pripada ujaku jedna meni.Na ostavinskoj raspravi su zamesali brojeve i sad se ujakova kuca vodi na mene u katastru i obrnuto.Podneo zahtev za registrovanje brojila kad u EPSu,Pa ti imas struju sta hoces?Ispadne da sam ja vlasnik kuce A a ujak kuce B umesto obrnuto.

Koji bi najlaksi nacin bio da se ovo sredi?

 

Trazite ispravku ocigledne greske u ostavinskom resenju kroz zajednicki podnesak

  • +1 1
Link to comment

Mali intermezzo na pravnoj temi za drugare advokate

Casopis "Odvjetnik - organ advokatske komore u zagrebu" , Kraljevina Jugoslavija, izlazio jednom mesecno, od osnivanja advokatskih komora Zagreba, Beogradau,Splita..(osnovane 1926.)

20210424_073924.thumb.jpg.e370bb645098c2ff4fa6f81e4cb0fb69.jpg

 

 

 

 

 

I reklamni oglas u jednom :))

 

20210424_073333.thumb.jpg.ef5e27c0537c06e4d455918e7b673dc6.jpg

 

20210424_073734.jpg

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
9 hours ago, ultra plasticni said:

 

Trazite ispravku ocigledne greske u ostavinskom resenju kroz zajednicki podnesak

Uz uslov da je zaista očigledna omaška pri izradi ostavinskog rešenja. Po mom iskustvu, u 90% slučajeva stranke pogrese prilikom izjašnjavanja na ročištu, jer pomešaju parcele i objekte, pa se tako uradi rešenje koje nema tehničke greške koje se mogu ispraviti.

Link to comment

Kakve su opcije klijenta banke u slučaju drastične promene tafifa i naknada za usluge poput održavanja računa i provizije za plaćanje?

Konkretno, Inteza je najavila drastično poskupljenje usluga i ono što me je do sad koštalo 300 dinara mesečno, koštaće me preko hiljadu dinara (ako dobro tumačim novi cenovnik). S obzirom da imam stambeni kredit u Intezi i da sam generalno zadovoljan uslugama, nisam rad da menjam banku, ali nemam nameru da plaćam 5 puta više istu uslugu.

 

Link to comment
Kakve su opcije klijenta banke u slučaju drastične promene tafifa i naknada za usluge poput održavanja računa i provizije za plaćanje?
Konkretno, Inteza je najavila drastično poskupljenje usluga i ono što me je do sad koštalo 300 dinara mesečno, koštaće me preko hiljadu dinara (ako dobro tumačim novi cenovnik). S obzirom da imam stambeni kredit u Intezi i da sam generalno zadovoljan uslugama, nisam rad da menjam banku, ali nemam nameru da plaćam 5 puta više istu uslugu.
 
Moju ženu je zvala "lična bankarka" da nešto reše i upozorila je da su rešili da lupe linearne takse na bukvalno sve, i onlajn plaćanje itd...
U šali joj je rekla "nema više povoljne kupovine na rate za nas žene".
Dakle i kad se kupuje na rate preko kartice uvode neku novu taksu na svaku ratu.
Ponudila joj je prelazak na neki viši paket gde to nema no cenim da to nadoknade kroz čuveno "održavanje računa "...
Mislim da je jedino gašenje računa opcija.
Mada mislim da će svi to da uvedu.
.... Shiit has hit the fan!


Link to comment
33 minutes ago, Frank Pembleton said:

Moju ženu je zvala "lična bankarka" da nešto reše i upozorila je da su rešili da lupe linearne takse na bukvalno sve, i onlajn plaćanje itd...
U šali joj je rekla "nema više povoljne kupovine na rate za nas žene".
Dakle i kad se kupuje na rate preko kartice uvode neku novu taksu na svaku ratu.
Ponudila joj je prelazak na neki viši paket gde to nema no cenim da to nadoknade kroz čuveno "održavanje računa "...
Mislim da je jedino gašenje računa opcija.
Mada mislim da će svi to da uvedu.
.... Shiit has hit the fan!

 

Rate na kartice ce se naplacivati samo za debitne kartice, za kreditne kartice ostaje bez naknade i dalje. I ja se razmisljam da ugasim racun kod inteze, preterali su sa povecanjem. Imam utisak i da im je i cilj da se lagano rese stanovnistva. Ne razumem zasto odjednom povecanje sa 300 na 800 do 1000d ukidanjem besplatnog online placanja.

Link to comment
48 minutes ago, Frank Pembleton said:

Moju ženu je zvala "lična bankarka" da nešto reše i upozorila je da su rešili da lupe linearne takse na bukvalno sve, i onlajn plaćanje itd...
 

To je i meni problem. Kad saberem sve sto sad imam kod njih i sve što koristim, cenim da će me mesečno izaći sigurno ne ispod 1000 dinara, a u najgorem scenariju i do 3 hiljade. Poslao sam im zahtev da mi po novim tarifama obračunaju usluge u martu mesecu, da bih uporedio, ali mi još nisu odgovorili.

Koliko sam shvatio naplaćuje se svaki račun po 120 din bez obzira na promet. A u Intezi uz dobar dan dobiješ dva računa :D tako da ja imam 5-6 računa, plus imam dosta plaćanja preko aplikacije (za koja do sada nije bilo provizije) pa bi mi i na ime toga uzeli više nego što sad plaćam ukupno.

Meni su to ključne dve stvari, prvo da li uopšte mogu da ugasim sve račune jer imam stambeni kredit, a drugo da li mogu da mi povecaju cenu ako ih pismeno obavestim da nisam saglasan sa tim, a treće je kombinacija prva dva, ako ih obavestim da ne pristajem na nove uslove praktično bi oni bili ti koji raskidaju ugovor pa se postavlje pitanje kako bi se ponašali zbog kredita koji imam.

Link to comment
Rate na kartice ce se naplacivati samo za debitne kartice, za kreditne kartice ostaje bez naknade i dalje. I ja se razmisljam da ugasim racun kod inteze, preterali su sa povecanjem. Imam utisak i da im je i cilj da se lagano rese stanovnistva. Ne razumem zasto odjednom povecanje sa 300 na 800 do 1000d ukidanjem besplatnog online placanja.
Hm meni je to čudno s obzirom da su oni forsirali rad sa stanovništvom najviše od svih banaka koje su došle.
A ne vidim kako mogu da naprave proboj na drugim poljima u ovoj državi...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
To je i meni problem. Kad saberem sve sto sad imam kod njih i sve što koristim, cenim da će me mesečno izaći sigurno ne ispod 1000 dinara, a u najgorem scenariju i do 3 hiljade. Poslao sam im zahtev da mi po novim tarifama obračunaju usluge u martu mesecu, da bih uporedio, ali mi još nisu odgovorili.
Koliko sam shvatio naplaćuje se svaki račun po 120 din bez obzira na promet. A u Intezi uz dobar dan dobiješ dva računa [emoji3] tako da ja imam 5-6 računa, plus imam dosta plaćanja preko aplikacije (za koja do sada nije bilo provizije) pa bi mi i na ime toga uzeli više nego što sad plaćam ukupno.
Meni su to ključne dve stvari, prvo da li uopšte mogu da ugasim sve račune jer imam stambeni kredit, a drugo da li mogu da mi povecaju cenu ako ih pismeno obavestim da nisam saglasan sa tim, a treće je kombinacija prva dva, ako ih obavestim da ne pristajem na nove uslove praktično bi oni bili ti koji raskidaju ugovor pa se postavlje pitanje kako bi se ponašali zbog kredita koji imam.
Da, to bi u stvari bilo zanimjivo znati.
Da li neprihvatanje novih uslova i samim tim raskid i gašenje računa, povlači i prevremenu otplatu kredita?

Da se pita tamo na topicu o bankama?

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

To je i meni problem. Kad saberem sve sto sad imam kod njih i sve što koristim, cenim da će me mesečno izaći sigurno ne ispod 1000 dinara, a u najgorem scenariju i do 3 hiljade. Poslao sam im zahtev da mi po novim tarifama obračunaju usluge u martu mesecu, da bih uporedio, ali mi još nisu odgovorili.

Koliko sam shvatio naplaćuje se svaki račun po 120 din bez obzira na promet. A u Intezi uz dobar dan dobiješ dva računa :D tako da ja imam 5-6 računa, plus imam dosta plaćanja preko aplikacije (za koja do sada nije bilo provizije) pa bi mi i na ime toga uzeli više nego što sad plaćam ukupno.

Meni su to ključne dve stvari, prvo da li uopšte mogu da ugasim sve račune jer imam stambeni kredit, a drugo da li mogu da mi povecaju cenu ako ih pismeno obavestim da nisam saglasan sa tim, a treće je kombinacija prva dva, ako ih obavestim da ne pristajem na nove uslove praktično bi oni bili ti koji raskidaju ugovor pa se postavlje pitanje kako bi se ponašali zbog kredita koji imam.

Ja sam vec ugasio jedan devizni racun za koji nisam imao pojma cemu sluzi a imam nameru da ugasim i internet karticu i da koristim kreditnu za placanje na internetu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...