Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ја бих рекао да не. Да ли је реч о приватном телефону и приватној картици?

da

moze eventualno ako mi ustanova kupi telefon i karticu

i tad da me komunicira iskljucivo za vreme radnog mesta, a onda ga gasim i osavljam tu kad idem kuci

 

lool lozi se pazi tekst

 Ovim putem vas molim da ukoliko imate smartfon (telefon novijeg datuma proizvodnje) instalirate aplikaciju Viber (ukoliko je vec nemate), kako bismo mogli da formiramo grupu i cujemo se jos brze i efikasnije. Unapred hvala.

 

smartfon, pa objasnjenje, ko da smo retardi

 

i kao da smo neko ludilo biznis preduzece a ne slowmotion ustanova od 20 zaposlenih, od kojih 12 u programskoj delatnosti, 

 

za tu grupnu komunikaciju je dovoljno sto je napravio i mejling listu, kakav crni vajber, nema sanse da to instaliram

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Мислим да нема право на то. На службени телефон да. Ако би хтео да контактира са тобом ван радног времена, могла би да тражиш  неки додатак за приправност или чак и прековремени рад. Требало би видети шта пише у општим актима фирме. 

 

У принципу, та комуникација ван радног времена би могла да се подведе под неку хитност, наравно ако би се хитност појавила и образложила.

 

Ово све говорим да због одбијања комуникације или нечега сличног дође до званичног дисциплинског поступка и/или кажњавања, па ствар дође до суда.

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Zdravo svima. Imao sam ostavinsku raspravu oko očeve imovine u junu i poslato mi je Rešenje o nasleđivanju 3 jula (sve mogu da pratim na portalu sudova). Advokat koji me je zastupao je u Rešenju pronašao slovnu grešku u nazivu jedne od parcela koje je otac imao u selu (uglavnom pašnjaci i vrtače) i podneo je primedbu odnosno predlog da se to slovo ispravi. Na sajtu je evidentiran taj podnesak od 29/7 ali nakon toga, evo skoro 4 i po meseca, ništa se ne dešava i ja više ne znam šta da radim. Advokat kojeg sam već isplatio nakon onog prvog rešenja kaže da je verovatno sudija bio na bolovanju pa se zbog korone sve prolongira pa će kao da proveri kad bude imao neko drugo ročište u trećem sudu, što će reći da sam do daljeg na stend-baju pa ću valjda jednog dana doći i ja na red.

 

Dakle meni su trenutno ruke vezane i ne mogu važne životne stvari da rešavam dok ne dobijem pravosnažno rešenje, od uvođenja trofazne struje, otkazivanja telefona, uknjiženje u katastrima ovde i u selu, pa sam mišljenja da ipak sud ne može da se ponaša tako i da moraju da mi daju neko objašnjenje. Pošto od advokata očigledno nema vajde preduzeo bih sam neke korake, ali koje? Da li negde mogu da se raspitam i zamolim da se proveri gde je završio moj predmet? Stvarno ne mogu da verujem da jedno slovo koje je daktilograf omašio u kucanju Rešenja može da dovede do četvoromesečnog frustrirajućeg čekanja, a za pisanje originalnog Rešenja i njegovo slanje trebalo im je samo desetak dana.

 

Hvala unapred i izvin'te na opširnosti.

Edited by pibe
Link to comment

Zoveš taj sud, tražiš vanparničnu pisarnicu, izdiktiraš broj predmeta i pitaš šta se događa. Druga opcija je da pošalješ urgenciju, ali to je uglavnom isto kao i da si je napisao, odštampao, stavio u koverat i onda bacio u kantu za smeće.

Link to comment
On 3.12.2020. at 5:47, Tale said:

Ako si otvorio nalog za pregled uplata trebalo bi da možeš da vidiš da li je i ta druga uplata "prošla", odnosno da li je knjižena na ispravno grobno mesto.

 

https://beogradskagroblja.com/pregled-uplata/

 

Ako je i ta uplata prošla, trebalo bi da proveriš da li si dao istu adresu za dostavu računa - pošto je drugi nosilac prava korišćenja možda su po difoltu prosledili na adresu nosioca.

 

Možeš da im se obratiš i mejlom da provere.

 

Ako ništa od ovog ne možeš da utvrdiš pusti mi detalje na PM pa ću proveriti lično.

 

Dan ili dva posle ovoga, postar se pojavio nicim izazvan sa drugim racunom (to salju preporuceno). Pise da je obradjeno dan-dva ranije, tj. bas dosta posle onog prvog (iz iste porudzbenice).

  • +1 1
Link to comment

Kada se pokrene postupak za promenu nosioca prava, po ostavinskom resenju (ako je uopste bitno), da li na sajtu katastra stoji ime onog koji je podneo zahtev ili onog referenta kod koga je dosao predmet? Jer me odjednom hvata vrlo velika paranoja.

Link to comment

Hvala na odgovorima. Ovo je obican prenos vlasnistva po ostavini, otac je imao regularan ugovor za stan, ostavinsko resenje je potpuno regularno, ne znam odakle im pomenuti lik osim sto vidim da postoji neko SNS-ovsko mudo sa tim imenom bas u Opstini Cukarici.

Link to comment

Ostavina je pretpostavljam, isla preko notara?

Onda su oni automatski poslali katastru, ili ... ?

 

@Malvo

 

Kod kupca mog i sestrinog stana, jos uvek resenje nije konacno (Pancevo, jun mesec) i u katastru pise 'notarka ta i ta' i broj koji je i na nasem ugovoru. Ime kupca se ne pominje jer nije konacno ...

Link to comment

Ako vam nije hitno, tj. ako nećete da prodajete nepokretnost, nemojte da dajete ni dinar nikome.

 

Po proteku zakonskog roka od 15 dana od prijema urednog zahteva, pišite urgencije preko sajta RGZ,  2-3 puta  za tri meseca. Drugi i svakinaredni put kliknite na "da" na pitanje da li ste prethodno podnosili primedbu, ali polje sa imenom zaposlenog ostavite prazno, pošto to i ne znate,

https://servisi.rgz.gov.rs/eprimedbe/form/

Vrlo brzo će vas svaki put obavestiiti istom prukom da je predmet u radu, samo što nije. Posle 2-3 meseca, ombudsmanu pritužbu zbog povrede prava na imovinu garantovanog EKLJP  i Ustavom. Odštampajte odgovore RGZ koje su vam prosledili imejlom, kao dokaz da ste se obraćali RGZ-u radi ubrzavanja postupka.

https://www.ombudsman.rs/index.php/prituzba

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...