Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

bila na djeda, sad na cace moga i chiche moga. ali ne treba da bude na njih, jer nije njihova, nego je produkt dogovora chasnih starina od pre 60 godina i ko zna koliko. znamo mi znaju oni, nije problem, svi hoce shta treba da urade, samo me putanja malo zbunjivala, jer tuzakanje :hihi:

 

mislim, oni se nisu nikad mnogo akali oko zakona, starci, vec pola veka se pojavljuju s vremena na vreme neke imovine koje je neko reko nekom da je nechije, razmenio osvojio na kartama dao sa snajkom shtajaznam :lolol: pa se onda kidaju da to realizuju u stvarnosti, nije prvi put. mislim, poshtuje se rech, ali kad treba da se udari pechat, drzava vole da je ozbiljno...

 

mislim da je chak i ovaj lik, chije je zapravo, i obradjivao decenijama, ali sad treba da udari neshto kod banke, a ne pishe da je njegovo. to je izvor problema, inache se ne bi ni oni davili...

 

 

 

hvala shto uchestvujete u srpske muke :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Pitam da li je na cacu, jer ako nije onda ima dopuna ostavine i ostala sranja...

 

Mi tako nasli traktor na mog dedu, covek umro pre 22 godine, kupac ga sve vreme registrovao na dedu... Neko ove godine proverio da bi deda trebao imati 103 godine, pa smo morali da se dovijamo da coveku ostane makina...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pitam da li je na cacu, jer ako nije onda oma dopuna ostavine i ostala sranja...

 

Mi tako nasli traktor na mog dedu, covek umro pre 22 godine, kupac ga sve vreme registrovao na dedu... Neko ove hodine proverio da bi deda trebao imati 103 godine, pa smo morali da se dovijamo da coveku ostane makina...

nema nema, preostavili su sve kako treba, uz zvezdicu da ovo ne sme da se deli/prodaje jer nije njihovo.

 

mislim :blink:

 

 

mogo je deda da ima 103 godine, shta bi falilo :)

Edited by gospa buba
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

 

mogo je deda da ima 103 godine, shta bi falilo :)

Pa mogao je... Umro od zapaljenja pluća, ludak se okupao, pa seo na motor da se vozi... U 81. godini... 

Link to comment

Napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti
Šta mi savetujete u ovom slučaju, ja sam oštećen, izlazila je policija i bio sam u UC, hitna me prevezla , ali nema težih povreda, bilo je par udaraca u glavu i ima podliva.
U pitanju je nn lice, ali se može ustanoviti ko je, trebalo bi da postoji snimak kamere i ima nekoliko posredni svedoka koji su bili na ulici, dešavanje je u dvorištu.
Čitamo svi kako se šetaju slobodno sa višestrukim prebijanja, ne znam ko je lik, ali je očigledno nasilan, može veće probleme da mi napravi!

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment

@El Guapo policija ce da posalje krivicnu prijavu tuziocu. to oko dokaza - kamera, svedoci je posao policije i tu nemas nikakvu ulogu. mozes da pitas policiju da li su poslali krivicnu prijavu, daj im par dana.

za ovo krivicno delo tuzilastvo nece pokretati istragu pa te verovatno nece zvati da das iskaz, ali moze. 

tuzilastvo moze da predlozi odredjivanje pritvora, a ti nemas neki formalni nacin da to trazis, vec mozes prosto da se obratis tuzilastvu na pogodan nacin i da kazes da se plasis da ce te okrivljeni ponovo napasti. u pravilu, mozes da razgovaras sa zamenikom tuzioca i da mu licno to kazes. u te svrhe,  za ostecene postoje odredjeni brojevi telefona u tuzilastvima - pogledaj ovu brosuru https://mss.jt.rs/wp-content/uploads/2020/07/Brosura.pdf

Link to comment

To sa tužilaštvom nema šanse. Strah oštećenog nije osnov za pritvor. Opastnost od ponavljanja dela jeste, ali ako ti ne zna adresu, kako može da ponovi delo. 
 

Možeš da zahtevaš da te obaveštavaju o istražnim radnjama, imaš pravo svima da prisustvuješ (ili advokat) ako želiš. 
 

Vrlo je verovatno da će te ispitati u istražnim radnjama. Ako odbace prijavu možeš da se žališ višem JT, a svakako možeš da ga tužiš i u parnici da ti naknadi štetu - materijalnu i nematerijalnu. 
 

Neće baš tužilaštvo tako lako da odustane od napada na sl. lice. Vidi ako može tvoj šef da pozove tužioca (ne zamenika) da se interesuje za tvoj slučaj

Link to comment
1 minute ago, El Guapo said:

Bio sam u policiji, Ali su mi rekli da su u poslu i da dođem sledeće jutro da prijavim, tek nakon prijave mogu da provere kamere, ne znam, u kakvoj državi živimo... 

Napiši prijavu direktno tužilaštvu i predaj na posarnici. Ništa formalno, samo opiši dogadjaj, a može i tvoja ustanova da preda

Link to comment

dobro ne zna mu adresu pretpostavljam, to je neka opsta pretpostavka (koja ne mora da stoji), ali mozda zna gde radi, odnosno postoji verovatnoca da ce ga uskoro ponovo sresti na poslu, pa i samo da mu preti u toj situaciji bilo bi ponovljeno krivicno delo. nekad je strah ocito iracionalan i samo posledica pretrpljenog stresa, a nekada je racionalan i ukazuje na nesto objektivno. zavisi od okolnosti i svega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...