Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

20 minutes ago, jms_uk said:

 

Na ovo sam mislio da ce biti problem ako je nosilac prava pokojni. Hvala za ovo drugo, probacu.

Напомена:

Преглед уплата накнада за закуп, уређење и одржавање површине гробља тренутно може да врши искључиво носилац права коришћења гробног места, односно заједнички заступник (ако има више носилаца), чији је ЈМБГ уписан у базу података ЈКП „Погребне услуге“.

 

Meni je cale nosilac na grobnom mestu. Kad sam sahranjivao kevu proslog decembra, ja sam sve radio, a on je potpisao neku saglasnost da mogu ja u njegovo ime da dozvolim da se ona sahrani u toj grobnici.

 

Moguce da odgovaraju na mail, pusti im poruku, mozda su se ipak modernizovali makar malo :D  AKo znas grobno mesto, onda si odradio pola posla.

Link to comment
37 minutes ago, jms_uk said:

 

Znaci za to mesto gde je nosilac prava ocuh, nema sanse da se prebaci na mamu. Nista, da placamo dok mozemo.

 

 

Posto je u trenutku smrti mamine mame njen muz bio ziv (i ucestvovao u ostavinskoj raspravi), sad u ovoj dopuni treba da bude moja mama i njegovi naslednici?

Никада законски није било могуће. Пробај да одеш на шалтер и разговараш са њима. Можда ће ти дати неко решење. Чак сумњам да ће и мејлом да ти кажу нешто корисно.

 

Па да, поднесе се захтев за допуну, наведе се нова имовина, и наведе се ко је од наследника жив, а ко није и ко су његови наследници...

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па да, поднесе се захтев за допуну, наведе се нова имовина, и наведе се ко је од наследника жив, а ко није и ко су његови наследници...

Hvala!

 

Koliko su bili teski (pored komplikacija da zive u 3-4 zemlje) kad je bila kinta od stana u pitanju, nema sanse da se ovo odradi za grobno mesto koje sa njima nema veze... :dry:

Link to comment

Hoce na kucnu adresu, mislim da salju i fiskalni racun :D  Profi groblje, ma koliko morbidno zvucalo

 

  

41 minutes ago, Moća said:

Ovo je bilo u sudu ali stranke misle da to nije ni traženo.

 

Lako je tvojim klijentima, meni umrla notarka :cry:    i sad moram da cekam da imenuju drugog notara i ko zna kad cu zavrsiti ostavinu

Edited by Milosh76
Link to comment

potrebna mi je mala pomoc, objasnjenje. naime, tast kupio kucu/vikendicu. dobio je porez na prenos apsolutnog prava. sta je to konkretno? jel to kupac po difoltu placa? oni utvrdili neku trzisnu vrednost i to djuture sa kucom, koja ima nekih 40-tak kvadrata i dvoriste. to je kao neka trzisna vrednost, ali da stambeni prostor i dvoriste objedine pa ta vrednost bude za ukupno 115 m(2), to mi je malo cudno? kaze da se on slozio sa tom procenom, a on toga nije bas svestan. 

da li su cifre normalne, vikendica u vrdniku, ca 40 kvadrata taj porez bude 76 000?

zahvaljujem unapred.

Link to comment
17 minutes ago, panta rhei said:

potrebna mi je mala pomoc, objasnjenje. naime, tast kupio kucu/vikendicu. dobio je porez na prenos apsolutnog prava. sta je to konkretno? jel to kupac po difoltu placa? oni utvrdili neku trzisnu vrednost i to djuture sa kucom, koja ima nekih 40-tak kvadrata i dvoriste. to je kao neka trzisna vrednost, ali da stambeni prostor i dvoriste objedine pa ta vrednost bude za ukupno 115 m(2), to mi je malo cudno? kaze da se on slozio sa tom procenom, a on toga nije bas svestan. 

da li su cifre normalne, vikendica u vrdniku, ca 40 kvadrata taj porez bude 76 000?

zahvaljujem unapred.

Zemljište i objekat čine pravnu cjelinu, pa se i zemljište uračunava u procjenu poreske uprave.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...