Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Za overe potpisa i tako te stvari moras da im posaljes mail gde objasnjavas da je stvar neodlozna.

Za stvari gde je provizija veca, npr kupoprodaja nepokretnosti, rade punom parom. :D

Link to comment
20 hours ago, Hamlet Strašni said:

Za šta ti treba? Tj koja vrsta posla. Pitam jer ima veze da li može bilo koji notar ili ne...

 

19 hours ago, Johny said:

Za overe potpisa i tako te stvari moras da im posaljes mail gde objasnjavas da je stvar neodlozna.

Za stvari gde je provizija veca, npr kupoprodaja nepokretnosti, rade punom parom. :D

 

Hvala obojici, pronasla sam jednog tj jednu :)

Link to comment

@Hamlet Strašni, @Johny

 

Ipak mi treba pomoc. Nasli smo notarku koja radi da ovjeri kupoprodajni ugovor za stan, neodlozivo posto je kupcu odobren kredit.

Mama treba da potpise ugovor, ali ima preko 65 g,  notar ne izlazi na teren i to je sada problem. 

Postoji li opcija da mama dobije dozvolu za kretanje ili da trazimo notara koji bi izisao na teren? Ako je rjesenje ovo drugo, molim vas ipak za preporuku.

Link to comment

Notaru treba dozvola notarske komore da izađe na teren. Ako je stan na nbg, mogu notari sa NBG ili iz Zemuna. 

 

Mora valjda da se obrazloži zašto se ide na teren. Tako je u redovnom stanju. 

 

Ja sam jednom to dogovarao sa Gordanom Jovanović, ali mislim da je sada jedini način da ih zoveš i pitaš redom. 

Link to comment
16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Notaru treba dozvola notarske komore da izađe na teren. Ako je stan na nbg, mogu notari sa NBG ili iz Zemuna. 

 

Mora valjda da se obrazloži zašto se ide na teren. Tako je u redovnom stanju. 

 

Ja sam jednom to dogovarao sa Gordanom Jovanović, ali mislim da je sada jedini način da ih zoveš i pitaš redom. 

 

Hvala, upravo se o G Jovanovic i radi

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

@Hamlet Strašni, @Johny

 

Nasli smo notarku koja radi da ovjeri kupoprodajni ugovor za stan, neodlozivo posto je kupcu odobren kredit.

.

 

Ako nije tajna, koliko ste cekali banku i odobrenje kredita? I jel vam istice vremenski rok iz predugovora pa je zato neodlozno ili ... ?

 

I ja sam u fazi prodaje maminog stana, kupac je kreditni i predao je papire pre dve nedelje, ali mi se nismo jos iselili i predugovor nam daje fore do jula, tako smo se dogovorili, ja i ne znam kako bih selila stvari iz Panceva sada. Uz sav ovaj stres od korone, tu prodaju sam mentalno potisnula i dala sebi rok do polovine maja pa onda sta bude.

Link to comment

oko mjesec, mjesec i po (moja sestra uzima kredit, ne ja) s tim da je banka danas javila da isplatu prolongira za mjesec. notarka predlaze da sacekamo da prodje zabrana kretanja za 65+ i tada dodjemo.

Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

oko mjesec, mjesec i po (moja sestra uzima kredit, ne ja) s tim da je banka danas javila da isplatu prolongira za mjesec. notarka predlaze da sacekamo da prodje zabrana kretanja za 65+ i tada dodjemo.

Ако нећеш да прихватиш предлог, пробај да зовеш све нотаре са ове три општине редом. Можда некоме више требају паре, па хоће да се цима са комором - пошто је налог коморе да се не излази на терен, осим у нарочито хитним и оправданим случајевима, а за то му свакако треба и дозвола коморе.

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ако нећеш да прихватиш предлог, пробај да зовеш све нотаре са ове три општине редом. Можда некоме више требају паре, па хоће да се цима са комором - пошто је налог коморе да се не излази на терен, осим у нарочито хитним и оправданим случајевима, а за то му свакако треба и дозвола коморе.

 

hvala na savjetu :)

Link to comment

Nama su par puta izasli u susret tako kad je nesto bilo hitno oni u nikolaja ostrovskog u zemunu, blizu poljoprivrednog faksa, Danka Caric, fini ljudi normalni delovali, a svi u blizini su rezali na nas sto se nismo najavili godinu dana pre.

Subjektivan utisak krajnje i nista ne mora da znaci, ali probaj...

 

Link to comment

@morgana Hvala na odgovoru. :)

 

Pa dobro, tu su svi izgleda razumni, i banka i notarka. Mozes i da sacekas malo, da se vidi jel ce biti popustanja, za dve, tri nedelje moze ovo i da se privede kraju, hajde da se nadamo. I penzionere mozda ipak puste u nekom periodu malo napolje, pre nego sto se sve ovo i formalno zavrsi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...