Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sta se najvise isplati od zlocina a da sa sobom vuce kucni pritvor za neosudjivano lice (ako te uhvate) uz neke olaksavajuce okolnosti?

 

Kad se vec sedi kod kuce...

Link to comment
19 hours ago, *edited by mod said:

...uz neke olaksavajuce okolnosti?

 

teže će ikoja olakšavajuća okolnost nadvladati to da je zakon kršen u vreme ovog i ovakvog vanrednog stanja, što će pretpostavljam biti jedna patosirajuća okolnost. 

Link to comment

da li pravnici očekuju opštu amnestiju za dela kršenja zabrane kretanja kad sve ovo prođe

 

(ne mislim na one kojima je određen karantin)

Link to comment
da li pravnici očekuju opštu amnestiju za dela kršenja zabrane kretanja kad sve ovo prođe
 
(ne mislim na one kojima je određen karantin)
Jesu vas spopadali nešto kad ste se vraćali sa posla pre neko veče, par ljudi me pitalo kako smo rešili kod nas u kombinatu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

kako koga. mene ne, al je fasovana 1 krivicna prijava kako sam čuo

 

pisao sam juče o tome na covid u srb

dva dana je bio haos, ping pong

 

juče je rebić potvrdio. memo firme, na ime, vreme do kada, radni nalog, pecat potpis

 

izdaje firma koja se prijavila mupu/privrednoj komori/ministarstvu

Link to comment

ne znam na kojoj temi da postavim ovo pitanje, nekretnine ili pitajte pravnika, pa cu postaviti na obe...

elem, u pitanju je pravo prece kupovine kod poljoprivrednog zemljista.... zakon je nejasan, kaze da pravo prece kupovine imaju oni cija se parcela PRETEZNO granici sa parcelom koja je predmet prodaje/kupovine.... ne kaze zakon da li je najduza medja, da li je povrsina susednog placa... sta mu to zapravo dodje "pretezno se granici"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...