Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Moguce da je ugovor o kupoprodaji sa nekin uslovom, pa kako jos nisu ispunjeni svi uslovi iz ugovora, npr nije isplacena cena u celosti... vidljiva je predbelezba 

Link to comment
Šta može da bude kad u katastru piše stari vlasnik i ima "predbeležba sa rokom za opravdanje" sa imenom novog vlasnika (tj mene), a kao imalac prava je i dalje stari vlasnik? Stan sam kupio iz stare gradnje od vlasnika. Je l' to nešto zbog čega moram hitno do katastra? Ne bih da visim po čekaonicama ovih dana, imam oko sebe više rizičnih osoba, a opet, bojim se ako je hitno, a zatvore katastar zbog virusa možda zakasnim da uradim nešto hitno.  Rešenje još nisam dobio (osim rešenja o upisu hipoteke).
Sad sam pitao ženu, nama je to bilo stajalo jedno mesec-dva to je neko "međustanje".
Nije sigurna ali nije više od 3 meseca i ništa nismo išli u katastar...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

A moguće je da jednostavno nisu izbrisali zabeležbu. 

 

Meni je zamalo jedan ugovor o kupoprodaji odbijen jer katastar jednostavno nije izbrisao zabeležbe rešenja koja je sproveo bukvalno pre deset godina...

Link to comment

Hm, hvala na odgovorima. Nije ništa od posebnih klauzula, ali očigledno je nešto zbog čega treba da odem do katastra.

 

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sad sam pitao ženu, nama je to bilo stajalo jedno mesec-dva to je neko "međustanje".
Nije sigurna ali nije više od 3 meseca i ništa nismo išli u katastar...



... Shiit has hit the fan...
 

 Da li vam je bila "predbeležba sa rokom za opravdanje" sa datumom pored? Ima i neka zabeležba "upis prava svojine", tu kapiram da je sve u redu.

 

@Hamlet Strašni

Poznanici su imali sličan problem, ako sam razumeo. Stoji zabeležba o upisu svojine ko zna od kad iako je sve upisano bilo kako treba. Ovde me brine predbeležba sa rokom za opravdanje i datum neki pred kraj aprila.

Edited by Zeleni sto
Link to comment
3 minutes ago, Zeleni sto said:

Hm, hvala na odgovorima. Nije ništa od posebnih klauzula, ali očigledno je nešto zbog čega treba da odem do katastra.

 

 Da li vam je bila "predbeležba sa rokom za opravdanje" sa datumom pored? Ima i neka zabeležba "upis prava svojine", tu kapiram da je sve u redu.

 

@Hamlet Strašni

Poznanici su imali sličan problem, ako sam razumeo. Stoji zabeležba o upisu svojine ko zna od kad iako je sve upisano bilo kako treba. Ovde me brine predbeležba sa rokom za opravdanje i datum neki pred kraj aprila.

ako imas ugovor kod sebe procitaj odredbe o upisu prava svojine, t.j provodjenju ugovora.

mozda se banka u ugovoru ogradila da ce pustiti pare prodavcu do kraja aprila, pa to uradila ranije.

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

E ne sećam se da li je bilo datuma...
Probaj telefonom ako ti se ne ide u katastar sad...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Dobra ideja, ako bude mogla da se dobije veza.

 

5 minutes ago, BWA said:

ako imas ugovor kod sebe procitaj odredbe o upisu prava svojine, t.j provodjenju ugovora.

mozda se banka u ugovoru ogradila da ce pustiti pare prodavcu do kraja aprila, pa to uradila ranije.

 

Imam overenu izjavu prodavca da je primio celukopan iznos, ali proveriću još jednom ugovor.

 

U svakom slučaju, probaću telefonom, pa idem ako ne može.

Link to comment

Kod potpisivanja ugovora i predugovora o prodaji stana, na sta posebno treba da obratim paznju?

 

Ja sam prodavac, zajedno sa sestrom, stan je uknizen, kupac je kreditni i verovatno cemo ga sad prilicno cekati ...

Da li meni kao prodavcu treba advokat? Predugovor treba da potpisemo u utorak. Notar je rekao da on moze da pise oba dokumenta, to nas onda dodje oko 29000 din, zajedno sa njegovom redovnom tarifom.

Ko placa notara i jel to stvar dogovora ili ... ? Kupac je vec krenuo da se malo prenemaze oko tog placanja

 

Osim toga, sestra zeli da se pare u celosti uplate meni pa da joj ja onda dam njenu polovinu, da bi izbegla neke izvrsioce koji joj mozda lurkuju na njen racun itd. Ja nisam odusevljena tom idejom a ne znam ni da li to uopste moze tako?

Link to comment
1 hour ago, mirjam said:

Kod potpisivanja ugovora i predugovora o prodaji stana, na sta posebno treba da obratim paznju?

 

Ja sam prodavac, zajedno sa sestrom, stan je uknizen, kupac je kreditni i verovatno cemo ga sad prilicno cekati ...

Da li meni kao prodavcu treba advokat? Predugovor treba da potpisemo u utorak. Notar je rekao da on moze da pise oba dokumenta, to nas onda dodje oko 29000 din, zajedno sa njegovom redovnom tarifom.

Ko placa notara i jel to stvar dogovora ili ... ? Kupac je vec krenuo da se malo prenemaze oko tog placanja

 

Osim toga, sestra zeli da se pare u celosti uplate meni pa da joj ja onda dam njenu polovinu, da bi izbegla neke izvrsioce koji joj mozda lurkuju na njen racun itd. Ja nisam odusevljena tom idejom a ne znam ni da li to uopste moze tako?

snosenje troskova notarske obrade je stvar dogovora, ali je nepisano pravilo da ih snosi kupac.

ako je stan u svojini tebe i sestre sa po 1/2 dijela, neka ti sestra da punomoc da prodas i njenu polovinu i naplatis i cijenu za njenu polovinu stana.

Link to comment
Kod potpisivanja ugovora i predugovora o prodaji stana, na sta posebno treba da obratim paznju?
 
Ja sam prodavac, zajedno sa sestrom, stan je uknizen, kupac je kreditni i verovatno cemo ga sad prilicno cekati ...
Da li meni kao prodavcu treba advokat? Predugovor treba da potpisemo u utorak. Notar je rekao da on moze da pise oba dokumenta, to nas onda dodje oko 29000 din, zajedno sa njegovom redovnom tarifom.
Ko placa notara i jel to stvar dogovora ili ... ? Kupac je vec krenuo da se malo prenemaze oko tog placanja
 
Osim toga, sestra zeli da se pare u celosti uplate meni pa da joj ja onda dam njenu polovinu, da bi izbegla neke izvrsioce koji joj mozda lurkuju na njen racun itd. Ja nisam odusevljena tom idejom a ne znam ni da li to uopste moze tako?
Ovo što sam imao iskustvo 24k ugovor i ovlašćenje za prenose 5k...
Plaća kupac...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...