Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

24 minutes ago, Moća said:

Da li moze covek da se oslobodi placanja naknade za iznosenje smeca i takse za tv pretplatu ako zivi u inostranstvu?

 

A kako/zastot o placa ako nije tu prijavljen?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam jednu cudnu situaciju sa Infostanom, matorci su bas zaglibili sa racunima za isti.

 

Pise im se dug od nekih 750k dinara, na racunu za Infostan stoji gore u onoj sitnoj napomeni tako neki iznos, uz napomenu "dug po resenju o izvrsenju", ja onako zdravorazumski kontam da je to nesto kod izvrsitelja?

Cale je imao jedan predmet kod nekog izvrsitelja povodom infostana, ali taj dug je bio oko 270k, ja sam zvao tu zenu negde u avgustu kad je poslala opomenu. Cale je to nesto placao mesecno, pa je prestao pa mu ova blokirala racun.

 

Elem, odakle se stvorilo onih pola miliona razlike? Jel moguce da Infostan pokrene dva razlicita predmeta kod dva razlicita izvrsitelja? 

Ako se ne varam, dug zastareva posle 10godina u slucaju da nema tuzbe po dugu. Mi nismo nikada dobili nikakvo resenje o tuzbi. Ne znam kako da dodjem do preciznog ispisa izvora dugovanja, najobicniji listing bi mi mnogo znacio, ali Infostan to ne daje, daju ti samo tipski ugovor da priznajes dugovanje i na papiru rukom napisane cifre dugovanja, sprdnja i otimacina.

Link to comment

Jedino što mogu da ti savetujem da probaš da ubrzaš, sad imaju neku "akciju" reprograma, koliko sam skapirap svede se na to da ti "oproste" sve one nakarikane dugove troškove procesa, i da ti onda platiš zapravo samo te "mesečne" obaveze koje nisi platio...
Pitao sam negde gore za zastaru, mislim da je rok i kraći...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Pitao je cale za to, otpisali bi nekih 70k kamate, nije neka usteda. I jos neki bonus ako iskesiramo (od magicnih para sto beremo sa drveca :D ) sve odjednom.

 

Ne razumem, ako je zastara 3 (ili cak godinu) dana, kako je moguce da dug dodje do 750k, placali smo manje-vise redovno poslednjih godina?

Link to comment
zastara je 3 godine, jer se radi o periodicnim potrazivanjima.
moguce da se radi o vise prijedloga za izvrsenje koje su podnosili bas da im potrazivanje ne bi palo u zastaru.
Da sećam se da je neko pričao da su tim nekakvim manevrima sprečili zastaru...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Malo sam sad guglao, ima ovde vise o tipu problema, mozda nekom pomogne, nisam siguran da ce pomoci mojima.

 

Elem, epohalna prevara je sto je Infostan knjizio sve uplate gradjana na najstarije potrazivanje (recimo imate racun za April 2018, platite ga a Infostan proknjizi to za neko dugovanje iz 2013, pa vam je April 2018. i dalje neplacen).

Navodno nacin za borbu protiv ovoga je da na uplatnici, pod svrha uplate, upisete za koji racun je uplacen novac. Medjutim ako placate direkt u banci/posti sa onim Infostan iseckom, onda nemate tu mogucnost.

Link to comment
Malo sam sad guglao, ima ovde vise o tipu problema, mozda nekom pomogne, nisam siguran da ce pomoci mojima.
 
Elem, epohalna prevara je sto je Infostan knjizio sve uplate gradjana na najstarije potrazivanje (recimo imate racun za April 2018, platite ga a Infostan proknjizi to za neko dugovanje iz 2013, pa vam je April 2018. i dalje neplacen).
Navodno nacin za borbu protiv ovoga je da na uplatnici, pod svrha uplate, upisete za koji racun je uplacen novac. Medjutim ako placate direkt u banci/posti sa onim Infostan iseckom, onda nemate tu mogucnost.
Mislim da su i to nešto promenili, u smislu da je poziv na broj sada različit a ranije je bio isti za sve mesece....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Imam jednu cudnu situaciju sa Infostanom, matorci su bas zaglibili sa racunima za isti.

 

Pise im se dug od nekih 750k dinara, na racunu za Infostan stoji gore u onoj sitnoj napomeni tako neki iznos, uz napomenu "dug po resenju o izvrsenju", ja onako zdravorazumski kontam da je to nesto kod izvrsitelja?

Cale je imao jedan predmet kod nekog izvrsitelja povodom infostana, ali taj dug je bio oko 270k, ja sam zvao tu zenu negde u avgustu kad je poslala opomenu. Cale je to nesto placao mesecno, pa je prestao pa mu ova blokirala racun.

 

Elem, odakle se stvorilo onih pola miliona razlike? Jel moguce da Infostan pokrene dva razlicita predmeta kod dva razlicita izvrsitelja? 

Ako se ne varam, dug zastareva posle 10godina u slucaju da nema tuzbe po dugu. Mi nismo nikada dobili nikakvo resenje o tuzbi. Ne znam kako da dodjem do preciznog ispisa izvora dugovanja, najobicniji listing bi mi mnogo znacio, ali Infostan to ne daje, daju ti samo tipski ugovor da priznajes dugovanje i na papiru rukom napisane cifre dugovanja, sprdnja i otimacina.

1. Idi na web sajt Infostana (https://sonupit.infostan.rs/Profil/Prijava/), i otvori nalog sa imenom i JMBG osobe na koju se vodi Infostan, kao i ID brojem koji se nalazi na računu. Kada budeš otvorio nalog, moći ćeš da izlistaš dugovanja unazad do 2010. godine.

 

2. Idi u Infostan, tj. onaj na koga glasi dugovanje, i traži da ti daju nacrt ugovora o reprogramu duga, radi zaključenja. Iz nekog bizarnog razloga, Infostan insistira na overi potpisa na ugovoru, pa će dati sve primerke da odeš da overiš ugovor kod notara, a u ugovoru pišu svi brojevi predmeta pod kojim se vode utuženja. Sa tim brojevima odeš na Portal pravosuđa (https://portal.sud.rs/cr), i u tom sudu i pod tim brojevima proveriš kakvo je stanje u tim predmetima. Ako se ispostavi da je u pitanju šarena laža, slobodno pocepaš predloge ugovora, i nikada se više ne vratiš u Infostan.

 

EDIT: Ovo pod 2 može samo do 31.12., tako da bi bilo dobro da to sve uradiš u toku ove nedelje.

Edited by Ayatollah
Link to comment
43 minutes ago, goofs said:

Malo sam sad guglao, ima ovde vise o tipu problema, mozda nekom pomogne, nisam siguran da ce pomoci mojima.

 

Elem, epohalna prevara je sto je Infostan knjizio sve uplate gradjana na najstarije potrazivanje (recimo imate racun za April 2018, platite ga a Infostan proknjizi to za neko dugovanje iz 2013, pa vam je April 2018. i dalje neplacen).

Navodno nacin za borbu protiv ovoga je da na uplatnici, pod svrha uplate, upisete za koji racun je uplacen novac. Medjutim ako placate direkt u banci/posti sa onim Infostan iseckom, onda nemate tu mogucnost.

Nije tačno to za knjiženje što piše na tom linku, barem iz mog ličnog primera plaćanja komunalija. Osim toga, ako dobijete predlog za dozvolu izvršenja od Infostana, pravac kod advokata isti dan, nemojte da se zezate da sami pišete prigovore, jer to nije baš tako jednostavno kao što na prvi pogled izgleda (nije doduše ni nuklearna fizika, ali je potrebna izvesna rutina), i ono što se tu pogrešno napiše može kasnije da bude problem u parnici, ako do nje uopšte i dođete. 

 

Inače, budite oprezni kada je Efektiva u pitanju, to je grupa, u najmanju ruku, neobičnih likova.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...