Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

On 26.9.2019. at 12:27, Lezilebovich said:

Renoviramo stan i jedna od aktivnosti je bušenje betonskih zidova zarad promene instalacija. Radi se isključivo od 09-13, ali svakako to pravi ogromnu buku iako smo u okviru kućnog reda. Da li postoji neki zakonski okvir (npr Правилник о дозвољеном нивоу буке у животној средини)  kog bi komšija mogao da se uhvati da nas spreči da radimo ? 

 

Mi ćemo mu danas ponuditi da se buši samo 2h dnevno, ali ne deluje baš spreman na razgovor. 

 

Naravno, ni naredne aktivnosti u renoviranju neće biti tihe, ali svakako ne na ovom nivou. 

 

 

On moze da te prijavi inspekciji generalno za radove, koje verovatno nisi prijavio u opstini (ja hte, ali kad sam video kolicinu papira , odustao). Raspitao se malo, otprilike savet je , teraj sa radovima , mozda te prijavi ali kazna je oko 5k rsd ako dodje do toga....

Velika verovatnoca je da ces zavrsiti ako ovaj i bude zvao, dok dodju. Napisi da su hitni radovi zbog "havarije" tj. da radis sto moras ;)

A komsija ako je za svadjanje jbga...

Link to comment

Meni jednom došao pijani i agresivni komšija na Altini da prigovara što pravimo buku. A ja mu rekao da imam decibel-metar na telefonu i nek zove koga hoće, baš me briga. I on se povukao jer skoro uvek sam bio dobar  lažov a i stajao sam dva stepenika iznad njega i nosio sam martinke, odvalio bih mu vilicu da je bio malo agresivniji a prišao je kao da hoće da me udari.

 

E sad, jeste da sam tad bušio zid negde oko ponoći ali to je specijalna bušilica, za na uvce  :D 

 

A muzika......pa ne možete očekivati od bubnjara da je sluša tiho  ;) 

 

Link to comment
Hvala. Nakon toga smo prijavili radove, zena u opstini se zacudila sto to radimo [emoji4]
Koliko si platio, pošto ja kad sam bio pre 5-6 godina to bi izašlo ihaha...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Verovatno si dobio potvrdu da se za radove ne izdaje rešenje - tekuće održavanje. A platio samo administrativnu taksu za podnesak.
 
 
Pa to... Ja gledao kao dozvolu za radove, pa projekat, pa licencirani arhitekta pa ovo ono... Ma idi bre...
Nego@Lezilebovic šta ti piše na papiru?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
E, sve to imam vec, jer nam arhitekta radi pa imamo plan I neke nacrte trt mrt.
Ajd potrazim papir posle odbojke
Ma ne moraš, meni pupupu neće trebati skoro nadam se, a ti si obavio...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...