Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

34 minutes ago, Frank Pembleton said:

A kad osoba gubi "moc rasudjivanja" ,da se tako izrazim...

Onda nalaz od specijaliste? I sve redom?

Da, sudu se podnosi zahtev sa dokazima, pa ide ročište pa rešenje. Sud bi trebalo da dostavi obaveštenje katastru i matičnim knjigama činjenicu o pokretanju postupka...

Link to comment

Koji je rizik kupovine stan koji je ukljizen a koji je na parceli koja ima neku hipoteku? Nasao sam stan tj prodaje ga moja koleginica i kaze mi da su neke komsije kupile stan na kredit da su pod hipoteku stavile naravno stan koji su kopovali. Ja cu isto da podizem kredit pa ce stan isto biti pod hipotekom banke. 

Ovo nije prvi put da sam video da postoji hipoteka na parceli, gledao sam jedno garazno mesto na Dorcolu pre par meseci gde je isto postojala hipoteka na parceli ali su mi iz te firme rekli da ne znaju o ceku se radi. U oba slucaj hipoteka na parcelu je upisana negde u vreme kad je zgrada zavrsena pa mi je zato to malo sumnjivo. Sa druge strane ne znam zasto bi banka prihvatila da pod hipoteku stavlja nesto sto nije cisto....

Link to comment



Koji je rizik kupovine stan koji je ukljizen a koji je na parceli koja ima neku hipoteku?


Nikakav, ako zgrada ima dozvolu. Hipoteka je za kredit koji je investitor verovatno podigao da bi završio zgradu, ili slično.

Tu parcelu tako opterećenu, i da banka realizuje hipoteku, niko neće hteti da kupi. A i da kupi, opet vlasnicima stanova ne može ništa, dokle god zgrada traje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

evo pitanja:

Pošto se od 01.06. prilikom kupovine nekretnine automatski knjiži na oba supružnika, ako jedan od njih izjavi kod notara da je ta nekretnina u celini vlasništvo drugog supružnika, jel to znači da se on odriče i vlasništva koje bi mu pripadalo u buućnosti ako taj supružnik premine?

Link to comment

Skoro sam siguran da ne. Isto kao što u predlogu za izvršenje ne možeš čak ni za poverioca da staviš strani račun - naši izvršitelji su nadležni samo za našu teritoriju. Koliko se sećam austrija i srbija čak i ne priznaju jedna drugoj sudske odluke, tako da teško da bi mogao čak i ideš na priznanje naše presude tamo pa da je onda tako izvršavaš. Možda samo ako je neko izdržavanje dece u pitanju...

Link to comment

Moze za poverioca strani racun samo sto ide sporije i NBS i izvrsitelji uzimaju neku sumanutu proviziju. Izmedju Austrije i Srbije fercera fakticki reciprocitet, tako nije ni potreban medj. ugovor.

A sto se Moco cimas da opredeljujes sredstva i predmete izvrsenja, sibni na celokupnu imovinu izvrsnog duznika, pa neka izvrsitelji traze najpovoljniji nacin za poverioca.

Link to comment

U pitanju jeste izdrzavanje deteta a izvrsni duznik nema nikakvu imovinu na svoje ime u Srbiji, i dalje zivi u kuci roditelja. A izvrsni poverilac je u dobrim odnosima sa njima pa to nije opcija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...