Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

5 hours ago, ivy said:

jel bese treba da odnesem u sud uplatnicu da sam platila kaznu?

Ne treba. Samo za takse je neophodno odneti uplatnicu, a za prekrsaje oni to isprate. Ali za svaki slucaj cuvaj uplatnicu.

Link to comment
On 3.2.2019. at 20:03, Meazza said:

Danas mi salje drug web stranicu na kojoj je moja slika i moje ime i komentar kako sam veoma zadovoljan nekim proizvodom i pita me jel stvarno jer se i on razmisljao da kupi. Nisam imao pojma o cemu govori. Sliku i ime su mi uzeli sa tvitera i napisali komentar u moje ime. Sta treba da radim?

Da podneseš tužbu, za neovlašćeno korišćenje slike (treba da podnese fotograf odnosno vlasnik autorskih prava), kao i za korišćenje bez saglasnosti, duševnu bol itd. Možeš preko soma evra da tražiš vrlo lako. Samo nađi advokate koji se bave time.

Link to comment
44 minutes ago, Uskebasi said:

Ne treba. Samo za takse je neophodno odneti uplatnicu, a za prekrsaje oni to isprate. Ali za svaki slucaj cuvaj uplatnicu.

 

Plus na registru neplaćenih novčanih kazni https://rnk.sipres.sud.rs/ može da se vidi da li je uplata prošla.

 

Jednom sam za saobraćajni prekršaj loše skapirao kada treba da platim kaznu (t.j. nisam platio a trebalo mi je) pa mi je stigla opomena pred zatvor, tako nešto. Brže bolje platim, i odem u sud sa uplatnicom, kad oni tamo mi nisu ni pogledali uplatnicu nego proverili u tom registru da li je uplata prošla.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ko sada radi punomocja, advokati ili notari?

Cale je u bolnici i bice tamo jos neko vreme; svestan je; pa bi uradili ovlascenje za baratanje njegovim racunom u postanskoj stedionici (majka, ja nebitno). Kolika je tarifa za izradu istog?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...