Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

2 minutes ago, Ayatollah said:

@ljuttko

 

Koliko znam, odsustvo sa posla zbog bolovanja nije prepreka da ti bude uručena ponuda za zaključenje aneksa ugovora o radu. Ako odbiješ da potpišeš aneks u datom roku, steći će se uslovi da ti bude otkazan sadašnji ugovor o radu. Ako ga potpišeš, ne gubiš pravo da osporavaš taj aneks u sudskom postupku (ne gubiš to pravo ni ako ne potpišeš aneks, jedino što tada možeš ostati bez posla).

 Fala puno  na tumačenju , pišu te 2 stavke u toj ponudi aneksa, status dok sam na bolovanju mi je bio sporan.  Zamalo sam u vreme slanja tog papira mogla biti u bolnici, znači ne bi ga ni primila u toj situaciji, ovako zadesila sam se kod kuće    :)

Link to comment
1 minute ago, ljuttko said:

 Fala puno  na tumačenju , pišu te 2 stavke u toj ponudi aneksa, status dok sam na bolovanju mi je bio sporan.  Zamalo sam u vreme slanja tog papira mogla biti u bolnici, znači ne bi ga ni primila u toj situaciji, ovako zadesila sam se kod kuće    :)

Ako si potpisala prijem ponude, onda je to to. Da si bila u bolnici, ne bi potpisala prijem ponude, pa ni rok ne bi počeo da teče. 

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Ako si potpisala prijem ponude, onda je to to. Da si bila u bolnici, ne bi potpisala prijem ponude, pa ni rok ne bi počeo da teče. 

sve razumela, hvala još jednom

 

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

Drži se ljutko. Za početak, nadam se da ćeš ozdraviti. Gadovi.

Ide polako ko ozdravljenju, fala puno, živ sam primer šta sve može stres da pokvari u telu i rvanje sa budalama. Ko sve sa dna kace  i kakva gamad žive tu pored nas sa jedinom idejom , zagorčati drugom  ni ne pretpostaviš dok ti ne dodju na metar.

Link to comment

Prvo uzmi ovaj ako nađeš polovan: Oliver Antić- Komentar Zakona o nasleđivanju 1996. 

Antić je pisao ZN i to neka ti bude uvek orijentir za komentar- traži ko je profesor univerziteta koji je učestvovao u donošenju zakona, a koji je posle pisao komentar zakona. Drugi komentari mogu samo da budu kao dopuna, ali ne i baza.

Edited by halloween
Link to comment

ZOO (Perovć, više izdanja, a poslednje čini mi se 1996. nije pisao ali je pomagao Konstantinoviću) . Supsidijarni kriterijum, komentari u izdanju Službenog glasnika.

Grubačev komentar ZKP je bio odličan, ovo sad prilično nepouzdano (nisu ni bili članovi komisije za ZKP). Beljanski može da prođe a vidi se da ima "širinu. I Goran Ilić. Majić je tanji nego što sam očekivala, prilično se reklamira po intenetu, pretenciozan je, ali nije baš sam vrh u krivičnom pravu.

Edited by halloween
Link to comment

Nema na čemu, mada mislim da ti odlično poznaješ praksu. Da dodam da bih za ZPP uvek uzela Poznićev Komentar ZPP  (po starom zakonu iz 1977. Orlić dodao  izmene i dopune izdanje 2009.) pa kombinovala sa novim ZPP.

Takođe, komentari Zorana Tomića iz oblasti upravnog prava (bio je član komisije za izradu nacrta ZUS).

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jedno pitanje za nekog ko se razume u otpremnine.

 

U slučaju da mi je ostalo 4 godine do starosne penzije i preduzeće mi nudi da uzmem otremninu u vrednosti od 500 evra, da li ja dobijam taj iznos x godine staža i sve plate koji bih primao do penzije ili je postupak drugačiji?

 

 

Unapred hvala

Edited by number_9
Link to comment

Kad uzmeš otpremninu znači da ti je prestao radni odnos i nemaš prava više na plate, već dobiješ otpremninu i to ti je to od preduzeća.

 

Ako ti prestane radni odnos kao tehnološkom višku, imaš pravo na naknadu od Nacionalne službe za zapošljavanje u zavisnosti od družine radnog staža i visine plate. U ovom slučaju optremnina ne može da ti bude manja od zagaranotvane zakonom  1/3 prosečne plate za svaku godinu provedenu u radnom odnosu kod sadašnjeg poslodavca. 

 

Ako potpišeš sporazum o prestanku radnog odnosa sa ugovorenom otpremninom, nemaš pravo na naknadu od NSZ. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...