Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Od pre nekog vrmena stižu nam neki pozivi za dugovanja bivših vlasnika stana (u BGu).

Kako da proverimo da li su još prijavljeni na našu adresu i možemo li da ih odjavimo ako jesu? I ako ih ne odjavimo možemo li da imamo neki problem kasnije?

 

Možeš da proveriš u policiji. Ne možeš da ih odjaviš. 

 

Kakva dugovanja? Problem možeš da imaš samo ako je prethodni vlasnik stavio hipoteku na stan. Da li si uknjižila stan na svoje ime?

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Možeš da proveriš u policiji. Ne možeš da ih odjaviš. 

 

Kakva dugovanja? Problem možeš da imaš samo ako je prethodni vlasnik stavio hipoteku na stan. Da li si uknjižila stan na svoje ime?

 

 

Dugovi su za neke neplaćene račune i za neki manji zajam, a uknjižili smo stan odmah.

Link to comment

Ma nudili su meni stanove pod hipotekom, radi se i to, malo je komplikovanije i ja nisam ulazio u te varijante, ali meni je ovde bezveze bilo da ti "slučajno" saznaš...

I šta kaže baba od će da otplati?

 

....shit has hit the fan...

iskreno, zabole me, sve pare su kod mene :)
Link to comment

pusti, bre, radiša mi skratio ovo malo života što mi je ostalo :D

Meni se žena bavila nekretninama sa pravne strane godinama, nagledao sam se svega i svačega, pa čim vidim imalo problema, odmah mi je u glavi šta se sve može desiti... :)

 

A imao sam i par poznanika, koji su bili uključeni u duple prodaje i slične stvari...

 

Dakle, kod kupovine nekretnine, ne veruješ nikome, i na najmanji problem, razmišljaš da bežiš od toga... To čuva pare...

Link to comment

Tako sam ja imao ponudu"...stan je neuknjižen ali nije problem uknjižićete ga lako..." . Dobro, uknjižite ga pa se čujemo...

Ovih dana sam gledao za neke prijatelje, i svaki ama baš svaki stan koji je imao povoljnu cenu ispod uobičajene je ili neuknjižen ili ima teret. Samo što to ne piše na oglasu....

Nego, ako recimo neko uzme stan sa hipotekom sa jos, recimo 3-5 rata i reši da ih on otplati, kakva je procedura za to u smislu kasnijeg "skidanja tereta" u katastru i banci? Jel i dalje treba da juri bivšeg vlasnika ili...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

da li se plac vodi kao poljoprivredno ili kao gradjevinsko zemljiste? da li je plac samostalna katastarska parcela ili deo neke vece parcele? da li ima teret? da li je jedan vlasnik ili postoje suvlasnici? da li je u pitanju svojina ili pravo koriscenja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...