Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

meni je u glavi ostala neka cifra od dvestotinak € za ugovor kod notara

 

e

prvo ide notar, pa zakazan termin u banci za transfer love(naravno uz overen ugovor od notarara) pa primopredaja nekretnine

 

ja sam ugovor o kapari overio u opštini/sudu, a kupoprodajni ugovor koji je sačinio advokat overen je kod notara. naravno to jutro(kupoprodajno) pre svega otići u katastar po potvrdu da nekretnina nema teret u vidu hipoteke. uz to potvrde iz infostana i epsa da nema dugovanja.

 

što radiša reče, ja bi bego od toga. naićiće nešto bolje

 

Da pomenem, ako ti je smaranje za infostan nemoj da se plasis radis presek sa ugovorom o kupoprodaji i od tada si ti duznik  i nfostan je na ime ...

Link to comment

verovatno ima kompetentnijih za odgovor, al da probam.

 

kao notar ti svojom imovinom garantuje za taj ugovor. mada je lično ne bih na svojoj koži ispitivao kako to deluje u praksi.

 

i još jednom. zajebi tu gajbu. al ako si baš zapeo neka uslov za kupovinu bude da se od kapare isplati ta hipoteka. ili umanji cenu nekretnine za iznos hipoteke, pa se ti zajebavaj sa time.

 

ja bih lično celu tu kupovinu preskočio i tražio nešto drugo

 

e

super su advokati i notari, al ako imaš nekoga u banci da ti istrkeljiše to, al po njihovim kriterijumima(kao da li bi oni odobrili kredit za to, to je prava stvar)

 

a da, i oteraj tog tvog agenta u tri pm i nadji nekog drugog. po ozbiljnijoj preporuci

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

i još jednom. zajebi tu gajbu. al ako si baš zapeo neka uslov za kupovinu bude da se od kapare isplati ta hipoteka. ili umanji cenu nekretnine za iznos hipoteke, pa se ti zajebavaj sa time.

 

ja bih lično celu tu kupovinu preskočio i tražio nešto drugo

+1 na oba...

 

Ajde, da ispričam...

 

Mi smo sad gledali za tasta i taštu stan, kao što sam već pričao...

 

Našli smo satan, po svemu perfektan, prvi sprat, Novo Naselje, mirna tiha ulica, sjjan raspored... 50 kvadarda, 40K€...

 

Papiri svi poprilično čisti... Stan nije bio uknjižen na prodavca, nego na predhodnu valsanicu, i sad tu ima razloga zašto se to radi, ali, i to je moglo da prođe kao čisto...

 

Prvo što mi bilo malo sumnjivo je što je hteo da se isplati u kešu, veći deo (iako zakonski to ne može, može samo do 15K, ostalo mora preko računa)... I ok, i to ima razloga, jer je prodavac tehnički firma, ali već se tu palila lampica...

 

Prodavac nije bio u zemlji pa je trevbalo čekati par dana... Za tih par dana, potegnemo neke veze i saznamo da lik koji prodaje ima 5-6 krivičnih za duple prodaje...

 

Otkazali smo istog momenta...

 

Jbg, to je stvar koju nije lako proveriti, i nemogu da krivim agenciju, ali ovo sa tim da nije prenet na vlasnika papirološki, sad je postalo dosta jasnije zašto je tako... Neko ko ne može da proveri takve stvari će nasesti, pre ili kasnije, ili više njih, i onda će biti svašta...

 

Pa ti posle vijaj lika...

Link to comment

i eto, niko nije hteo da vara

 

šef agencije se naizvinjavao, još ponudio da mi plati ako sam imao neke dodatne troškove

 

baba je, ukratko, moron, najobičniji

 

stan je moj kad skine teret, ako pre ne nađem nešto bolje

 

to je to, ukratko :)

Link to comment

Od pre nekog vrmena stižu nam neki pozivi za dugovanja bivših vlasnika stana (u BGu).

Kako da proverimo da li su još prijavljeni na našu adresu i možemo li da ih odjavimo ako jesu? I ako ih ne odjavimo možemo li da imamo neki problem kasnije?

Link to comment

Ma nudili su meni stanove pod hipotekom, radi se i to, malo je komplikovanije i ja nisam ulazio u te varijante, ali meni je ovde bezveze bilo da ti "slučajno" saznaš...

I šta kaže baba od će da otplati?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...