Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Što se tiče vojske,dužan si svaku promenu da prijaviš,pa i daleko bilo ako nastupi invaliditet,robijali su ljudi '99 dobije poziv,a on recimo u kolicima ili ima veliki stepen invaliditeta pa nije sposoban za vojnu službu,takvima su odmah slate prekršajne prijave.

 

Isto tako ako trajno napuštatš zemlju dužan si da predaš vojnu knjižicu vojnom odseku,ne smeš ni da iznosiš vojnu knjižicu iz zemlje,a isto moraš i da prijaviš gubitak.

 

Ovih dana je bilo češljanje spiskova iz opšte poznatog razloga,pa su se mnogi neprijatno iznenadili.

Link to comment

Ovih dana je bilo češljanje spiskova iz opšte poznatog razloga,pa su se mnogi neprijatno iznenadili.

 

Čemu, ako su svi u pasivnoj rezervi i nemaju više ni ratni raspored, niti vojnu obavezu?

Link to comment

Ima još uvek ratni raspored samo što ga danas mali broj rezervista dobija.pa se čini da ga nema.Aktivna rezerva još uvek nije zaživela,tako da svako do 60 godina života je dužan da svaku bitniju promenu prijavljuje.

 

Po zakonu MO je dužno da godišnje izdaje zahteve za proveru spiskova,al do sad kao što se vidi po ovom primeru to rađeno čisto onako,e sad se ovi malo igraju pa videli i priliku da se napuni kasa.

Link to comment

Što se tiče vojske,dužan si svaku promenu da prijaviš,pa i daleko bilo ako nastupi invaliditet,robijali su ljudi '99 dobije poziv,a on recimo u kolicima ili ima veliki stepen invaliditeta pa nije sposoban za vojnu službu,takvima su odmah slate prekršajne prijave.

 

Isto tako ako trajno napuštatš zemlju dužan si da predaš vojnu knjižicu vojnom odseku,ne smeš ni da iznosiš vojnu knjižicu iz zemlje,a isto moraš i da prijaviš gubitak.

 

Ovih dana je bilo češljanje spiskova iz opšte poznatog razloga,pa su se mnogi neprijatno iznenadili.

Kakva govna. Koliko se sećam uzeli su mi knjižicu krajem 99, mogu da me povuku™.

Link to comment

Meni su 2002. godine, kada sam se skidao iz vojske, dali rok od 3 dana od skidanja da se javim vojnom odseku radi dobijanja ratnog rasporeda. Ja se nikada nisam javio, niti su me oni ikada zvali. Vojnu knjižicu sam izgubio odavno, a i vojnu zdravstvenu koju sam izneo iz kasarne kada sam se skidao. Sve u svemu, mogu samo da mi pljunu pod prozor sa njihovim prekršajnim prijavama. Mene više niko nikad neće naterati da obučem uniformu, ili da na bilo koji način služim državu, ni iz kog razloga. 

 

Btw,bolje bi im bilo da srede malo svoju normativu.  Radio sam pre odmora analizu vojne regulative Republike Srbije za klijenta, i ostao zapanjen količinom gluposti, kontradikcija i hipernormiranosti u tom sistemu. Izgleda kao da se nikad ništa ne ukida, već se samo dodaju nove odredbe - ima odredbi koje kao da su izašle direktno iz SFRJ, a i onih koje kao da smo prepisali iz NATO.

Link to comment

Ja u penziju otišao 2013,još mi nije uzet isečak za ratnu jedinicu dobijen kao prkeomanda pred kraj bombardovanja.A bio sam u aktivnoj službi od '81 do '13 i sad teoretski mene ako legitimišu iz VP i traže mi knjizicu ja sam u debelom prekrsaju jer imam ratni raspored i mob. mesto  :lolol: dakle po mojoj knjizici mi smo u ratu,slikao bih ali ratni raspored je tajna pa makar bio dodlejenj 25.06.1999.  :isuse: Dakle od '99 je nastupilo rasulo još sam ja u bombardovanje ušao sa činom zastvanika,penzionisan kao zastavnik prve klase pa imam takav propust u vojnj knjizici i na koji kad sam ukazao bilo ono sad je VSCG nema više VJ tako da ono nikom ništa

Edited by Bambula
Link to comment

A kakav je status nekoga ko nije sluzio vojsku, ali je zaveden u VO, obavio lekarski i regrutaciju? Sta raditi sa knjizicom u tom slucaju?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ETA: mislim da sam mozda jednom i vec pitao: ako se ima 69 godina i oprema zaduzena sredinom 70-ih, sta sa time? Isto pitanje i oko knjizice?

Edited by jms_uk
Link to comment

Status ti je da si u vojnoj evidenicji i u slučaju proglašenja ratnog stanja mogu da te pozovu prođeš skraćenu obuku recimo za "stojadina" i ideš u neku jedinicu.Kjnižicu čuvaš dok si živ ili dok ne odlučiš da odeš iz zemlje za stalno,ali isto tako ako često nisi u zemlji to moraš da prijaviš.

 

Uniforma zadužena 70-ih je odavno van upotrebe tako da možeš da radiš sa njom šta ti je volja,kjnižicu opet čuvaš kao i gore.

Link to comment

Status ti je da si u vojnoj evidenicji i u slučaju proglašenja ratnog stanja mogu da te pozovu prođeš skraćenu obuku recimo za "stojadina" i ideš u neku jedinicu.Kjnižicu čuvaš dok si živ ili dok ne odlučiš da odeš iz zemlje za stalno,ali isto tako ako često nisi u zemlji to moraš da prijaviš.

 

Uniforma zadužena 70-ih je odavno van upotrebe tako da možeš da radiš sa njom šta ti je volja,kjnižicu opet čuvaš kao i gore.

 

Hvala!

Link to comment

Dogodilo se čudo, i zaustavljen sam zbog prebrze voznje!

Iza Sava centra pre neki dan, zaustaviše me i pokazaše mi "snimak",

vozio sam sam "kažu" 71 km/h a trebalo je 50 km/h...

 

Na zapisniku koji sam dobio i koji nisam potpisao piše,

da sam prekršio privredni prestup iz člana 332 st. 1 tačka 8 ZoBS-a na putevima

 

Šta to znači u parama, bodovima i vremenu bez dozvole?

 

I da li postiji neka mogučnost da se izvučem iz toga?

Pošto ne živim na adresi kojoj sam prijavljen, da li mogu da se pravim lud u narednih 2 godine (ili koliko treba da to zastari)?

Ili da kod sudije molim da mi da ne odrapi neki cifru?

Link to comment
Na zapisniku koji sam dobio i koji nisam potpisao piše,

da sam prekršio privredni prestup iz člana 332 st. 1 tačka 8 ZoBS-a na putevima

 

Šta to znači u parama, bodovima i vremenu bez dozvole?

 

I da li postiji neka mogučnost da se izvučem iz toga?

Pošto ne živim na adresi kojoj sam prijavljen, da li mogu da se pravim lud u narednih 2 godine (ili koliko treba da to zastari)?

Ili da kod sudije molim da mi da ne odrapi neki cifru?

 

Znači novčana kazna od 6.000 do 20.000 dinara, 4 kaznena poena i mesec dana zabrane upravljanja motornim vozilom.

 

Idi kod ovalscenog inspektora MUPa prema mestu gde je prekrsaj ucinjen i trazi sporazum o priznanju prekrsaja da potpisete

 

To. Pa se nagađajte šta ti više znači, visina kazne ili dozvola.

 

edit: P.S. od izmena zakona prošle godine ta fora sa "ne živim na adresi" ne pali više. Ide jedan pokušaj dostave, posle toga se stavlja na oglasnu tablu i po proteku roka od 8 dana smatra uredno dostavljenim. Po pravnosnažnosti i isteku roka za plaćanje, novčana kazna se zamenjuje u zatvorsku a potom raspisuje poternica i unosi u bazu MUP-a, pa svaka patrola prilikom legitimisanja ili pri prelasku granice odmah privodi na izdržavanje kazne zatvora, i to o trošku osuđenog.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

edit: P.S. od izmena zakona prošle godine ta fora sa "ne živim na adresi" ne pali više. Ide jedan pokušaj dostave, posle toga se stavlja na oglasnu tablu i po proteku roka od 8 dana smatra uredno dostavljenim. Po pravnosnažnosti i isteku roka za plaćanje, novčana kazna se zamenjuje u zatvorsku a potom raspisuje poternica i unosi u bazu MUP-a, pa svaka patrola prilikom legitimisanja ili pri prelasku granice odmah privodi na izdržavanje kazne zatvora, i to o trošku osuđenog.

 

 

Ovde je kazna £1k ako se ne promeni adresa na vozackoj.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...