Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Pa ako zapnu sa a koliki je moj deo tj. ne budu se odrekli u korist njegovih naslednika po nekom običaju po selima, hoće.

Pok. žena je svakako nasledila ex lege polovinu u II naslednom redu, tako da će to deliti njeni zakonski naslednici, koji god da su.

Link to comment

Pa eto ima, htela žena sa tim njegovim (ostaviočevim) sestrićima da zaključi ugovor o doživotnom izdržavanju pa da oni uzmu sve, samo je smrt pretekla.

 

Sad se oni žderu, a to su mu klijenti.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Izvod sa hologramom je trajan. Državljanstvo 6 meseci.

Mada bi po novom Zakonu o upravnom postupku organ morao sam da pribavi dokumenta koja mu nedostaju.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Tako je i bilo. Tražili su samo zahtev, detetov stari pasoš i pasoše roditelja, iskopirali sve, slikali dete i to je to. Nisu ništa pominjali "ako ti doneseš kečap, biće pizza brže gotova", kao da nije ni opcija. Dali su mi potvrdu o predanom zahtevu i poseban papir sa url-om na kojem mogu da proverim da li je gotov. Istina, mogli su taj url da uglave i u footer te potvrde i uštede jedan papir, ali ajde, nije beg cicija.

 

Moram da priznam da su bili jako ljubazni i brzi, prosto mi je bilo neprijatno zbog toga, pošto sam navikao na svašta. Neko je čak u čekaonici zamenio izbledele postere Đerdapske klisure iz "Posetite FNRJ" serije sa nekim novijim. Jedino me kamera obezbeđenja asocirala na Tita i Brione, garant je crno-bela. Eto, morali su naprednjaci da dođu na vlast da to proradi kako treba.

 

Ono šta nije ok su informacije koje dobijaš na info sistemu kada okreneš konzulat telefonom - sve je pogrešno, od cene usluge do toga šta je potrebno poneti. Po njemu treba poneti obavezno "plavi pasoš", između ostalog. Telefoni koji su navedeni na sajtu daju samo takve informacije i ako izabereš da te proslede na živog čoveka, telefon samo zvoni, niko se ne javlja. Dade mi čovek sasvim drugi telefon sad, ako treba da nazovem.

 

Uglavnom, zanatski deo na licu mesta odličan, organizaciono-infrastrukturni deo truba, kao i do sada.

Link to comment

Neko je čak u čekaonici zamenio izbledele postere Đerdapske klisure iz "Posetite FNRJ" serije sa nekim novijim. Jedino me kamera obezbeđenja asocirala na Tita i Brione, garant je crno-bela. Eto, morali su naprednjaci da dođu na vlast da to proradi kako treba.

 

 

Kao da si u ambasadi u Londonu bio :D

Link to comment

Pa eto ima, htela žena sa tim njegovim (ostaviočevim) sestrićima da zaključi ugovor o doživotnom izdržavanju pa da oni uzmu sve, samo je smrt pretekla.

 

Sad se oni žderu, a to su mu klijenti.

 

ne moze pa ne moze jbg zivot ide dalje, mislim nije neka konfliktna situacija, prilicno je clear-cut

Link to comment

Pozvalo me na saslušanje, kršenje čl. 127 Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi... U prevodu, izgleda nisam obavestio vojne vlasti™ da sam promenio prebivalište.

 

I sad bi to sve bilo lepo i krasno da nisam menjao prebivalište 3 puta tokom prošlih 10ak godina, nikad nisam obaveštavao vojnoga odseka, a tek me sad pozvalo... Još lepša je zaprećena globa od 10 do 50k dinara.

 

Naravno, ne da nisam znao za ovo, nit mi je ko rekao, nit sam potpisao da sam informisan. 

 

Kako da se branim uopšte od ovog očiglednog napada na džep? Da li je pozivanje na neinformisanost uopšte delotvorna, da se izvučem uz neku opomenu i da onda idem u jebeni vojni odsek?

 

U istom članu btw stoji ista globa ako neko iznese vojnu knjižicu u inozemstvo... ludilo potpuno, godina 1962.

Link to comment

Pozvalo me na saslušanje, kršenje čl. 127 Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi... U prevodu, izgleda nisam obavestio vojne vlasti™ da sam promenio prebivalište.

 

I sad bi to sve bilo lepo i krasno da nisam menjao prebivalište 3 puta tokom prošlih 10ak godina, nikad nisam obaveštavao vojnoga odseka, a tek me sad pozvalo... Još lepša je zaprećena globa od 10 do 50k dinara.

 

Naravno, ne da nisam znao za ovo, nit mi je ko rekao, nit sam potpisao da sam informisan. 

 

Kako da se branim uopšte od ovog očiglednog napada na džep? Da li je pozivanje na neinformisanost uopšte delotvorna, da se izvučem uz neku opomenu i da onda idem u jebeni vojni odsek?

 

U istom članu btw stoji ista globa ako neko iznese vojnu knjižicu u inozemstvo... ludilo potpuno, godina 1962.

Hm, cenim da jedno 70% ljudi u Srbiji je prekršilo ovaj zakon...

 

No, ono što je zanimljivije je što neko sad proverava te spiskove..... Hm, hm..

Link to comment

Glupavi birokratizam. Taj zakon je nov, donet je u sklopu reforme vojske i sektora odbrane 2010. godine, ali su zadržali staru glupavu odredbu da si kad promeniš prebivalište dužan da obaveštavaš teritorijalni organ™ iako MUP bazu prebivališta vodi u elektronskom obliku i nikakav problem ne bi trebalo da bude da se MOD na nju prikači.

 

Moj predlog kako da se braniš jeste pozivanje na još uvek važeći član 126. Zakona o opštem upravnom postupku, gde kaže da će organ koji vodi postupak pribaviti po službenoj dužnosti podatke o kojima službenu evidenciju vodi drugi organ. Registar prebivališta je javni registar i službena evidencija, tako da ako vojsku interesuje mogla je to da uradi sama, ili je policija mogla da je obavesti o promeni prebivališta. Neće te to osloboditi odgovornosti sigurno, ali bi možda moglo da ublaži kaznu ili da prođeš sa sudskom opomenom samo.

Link to comment

Sjajno, probam to :) Znači, neinformisanost i te fore jok?... @Radisa: i to u roku od osam dana, ej... Ja znam zašto u ovom, ko i svakom drugom momentu: nahraniti alavu državu.

Ako je samo to, baš me briga...

 

Uzgred, kako su te pronašli da ti uruče poziv, kad nemaju tvoju adresu?

Link to comment

Hehe, odlično pitanje, pitaću ih i to... Ali, to je logičko pitanje, a gde prestaje logika, počinje Radiša šta?...

 

Našli su me na najnovijoj adresi bez problema, ali na prethodne dve izgleda nisu ni pokušavali.

Link to comment

Hehe, odlično pitanje, pitaću ih i to... Ali, to je logičko pitanje, a gde prestaje logika, počinje Radiša šta?...

 

Našli su me na najnovijoj adresi bez problema, ali na prethodne dve izgleda nisu ni pokušavali.

Počinje vojska, to zna svako ko je dužio oružije... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...