Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Imamo problem sa zapusenom vertikalom u zgradi, Gradsko stambeno izlazi na teren, ali jedna komsinica odbija da saradjuje, prvo kaze da je ne interesuje, a sad nece ni da otvori vrata. A bez prisustva svih stanara ne moze, ne zele da rade. Da li jebena iskompleksirana kucka krsi neki propis?

Link to comment

Uf, zaebano. Možda gradsku odluku o kanalizaciji tj. odvođenju otpadnih i atmosferskih voda, ako tamo postoji odredba da mora dopustiti pristup instalacijama u stanu, to treba proveriti prvo pa ako ima prekršaja cimnuti komunalnu inspekciju.

 

Krši susedsko pravo sigurno, ali to je stvar za parnicu i privremene mere, što nije baš brzo.

Link to comment

Imamo problem sa zapusenom vertikalom u zgradi, Gradsko stambeno izlazi na teren, ali jedna komsinica odbija da saradjuje, prvo kaze da je ne interesuje, a sad nece ni da otvori vrata. A bez prisustva svih stanara ne moze, ne zele da rade. Da li jebena iskompleksirana kucka krsi neki propis?

 

 

Nevezano za pravni aspekt: batalite stambeno i pozovite privatnike iz oglasa. Ne bi trebalo da je skupo.

 

Majstori sajlom poguraju začepljenje niže niz vertikalu, u idealnom slučaju ga sasvim razbiju, ili odguraju niz cev do revizonog otvora u podrumu (ili prizemlju).

U ne-idealnom slučaju, začepljenje se pomeri samo par spratova niže. Zato je dobro da u svakom stanu bude neko ko će, kada se voda pusti, proveriti da li se voda izliva t.j. da li se začepljenje stvorilo na mestu gde ga nije bilo.

 

Privatnici će da odrade dogovoreni posao, i pale dalje. Neće insistirati da se proveri da li nekom sa nižih spravotiva plavi iz sifona.

Link to comment

Ako ih ona stopira, to znači da mora nešto kod nje da se radi...

Sve što postoji u zakonu je presporo...

Ako vam ovi zahtevaju samo vi recite da je tu, a njoj recite da ćete da radite kako god pa ako plavi kod nje plavi šta da se radi...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ako vam ovi zahtevaju samo vi recite da je tu, a njoj recite da ćete da radite kako god pa ako plavi kod nje plavi šta da se radi...

 

+1

 

čak i ako plavi kod nje (a to nije puno vode tokom probe), čep se može sajlom odgurati dalje iz stana iznad (ne mora da se ulazi kod nje)

Link to comment

Imam ja neko ograničeno iskustvo, ali ne znam šta ti tačno treba + sam na moru, pa ne mogu mnogo pomoći, osim ako nije nešto što znam iz glave.

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Edited by Ayatollah
Link to comment

Da pitam i ovde...

 

Da li vredi sad ono da dokumenti poput izvoda kod matičara ili iz državljanstva nemaju rok trajanja? I ako je tako, da li to važi samo za novoizdate dokumente ili i "retroaktivno", za dokument koji sam npr. izvadio pre godinu i po dana?

 

Treba detetu da vadim novi pasoš, a ne znam da li će me zbog datuma terati da naručujem ta dokumenta za 40€ po papiru i sve pomeram za n nedelja ili mogu sa ovim da završim posao?

Link to comment

Izvod sa hologramom je trajan. Državljanstvo 6 meseci.

Mada bi po novom Zakonu o upravnom postupku organ morao sam da pribavi dokumenta koja mu nedostaju.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...